Luxembourg’s Gilles Muller, right, greets Spain’s Rafael Nadal after winning their Men’s Singles Match on day seven at the Wimbledon Tennis Championships in London Monday, July 10, 2017. (AP Photo/Tim Ireland)

Piecas stundas tenisa kortā – Millers aptur Nadalu (plus video) 1

Luksemburgas tenisists Žils Millers Vimbldonas čempionāta astotdaļfinālā pirmdien smagā cīņā ar 6-3, 6-4, 3-6, 4-6, 15-13 pārspēja planētas otro raketi Rafaelu Nadalu.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā

Tenisisti kortā pavadīja gandrīz piecas stundas, izspēlējot 66 geimus. Visilgāk – divas stundas un 15 minūtes – ritēja piektais sets, kurā Nadals atspēlēja četras mačbumbas, uzvarētāju noskaidrojot pēc 28 nospēlētiem geimiem.

Nadals pirmajā un otrajā setā zaudēja pa vienai servei, kā rezultātā trešais sets viņam varēja būt izšķirošais. Tomēr spānis sapurinājās un nākamajos divos setos pa reizie nobreikoja Milleru, līdz ar to mača uzvarētājs tika noskaidrots piektajā setā. Tajā, desmitajā geimā Nadals nonāca bezdibeņa malā, taču atspēlēja divas mačbumbas un cīņas turpinājās. Tāpat divas mačbumbas viņš atspēlēja arī 20.geimā, tomēr 28.geimā Millers pirmo reizi setā nobreikoja pretinieku un nokārtoja uzvaru setā ar 15-13.

34 gadus vecajam Milleram, kurš ATP rangā ieņem 26.vietu, šis būs tikai otrais “Grand Slam” ceturtdaļfināls karjerā. Millers spēlē savās 37. “Grand Slam” turnīra pamatsacensībās, bet ceturtdaļfinālu viņš sasniedza arī 2008.gadā ASV.

Zīmīgi, ka Millers Nadalu tieši Vimbldonā pieveica pirms 12 gadiem. Tā līdz šim bija vienīgā Luksemburgas tenisista uzvara pār titulēto pretinieku pirms tam sešos aizvadītajos dueļos.

Nadals Vimbldonā uzvarējis divas reizes, taču tas notika jau iepriekšējā desmitgadē – 2008. un 2010.gadā.

Karjeras laikā Nadals uzvarējis 15 “Grand Slam” turnīros, taču jūnijā Francijā izcīnītais tituls bija pirmais pēdējo trīs gadu laikā. Pēdējos gados spānis regulāri mocījās ar traumām. Tiesa, tās viņš sekmīgi pārvarējis, turklāt šīs sezonas pirmajā “Grand Slam” turnīrā – Austrālijas atklātajā čempionātā – viņš spēlēja finālā, piekāpjoties principiālajam pretiniekam Rodžeram Federeram no Šveices.

Millers ceturtdaļfinālā tiksies ar planētas sesto raketi Marinu Čiliču no Horvātijas. Čiličs, kurš turnīrā izlikts ar septīto numuru, ar 6-2, 6-2, 6-2 pārspēja spāni Roverto Bautistu Agutu, kurš rangā atrodams 19.pozīcijā, bet turnīrā ticis pie 18.numura.

2014.gada “US Open” čempionam Čiličam šis būs ceturtais Vimbldonas čempionāta ceturtdaļfināls pēc kārtas, bet iepriekšējās trīs reizes viņš pusfinālu nesasniedza.

Tikmēr planētas pirmā rakete vīriešu tenisā Endijs Marejs no Lielbritānijas pirmdien savu tribīņu priekšā ar 7-6 (7:1), 6-4, 6-4 apspēlēja francūzi Benuā Pēru, kurš ATP rangā atrodams 46.vietā.

Kopš 2008.gada Marejs allaž sasniedzis Vimbldonas čempionāta ceturtdaļfinālu, tikai divas reizes apstājoties šajā turnīra stadijā.

Pašreizējais olimpiskais čempions Marejs Vimbldonas turnīrā triumfēja 2013.gadā un pērn, bet vēl vienu “Grand Slam” titulu viņš izcīnīja arī 2012.gadā, kad uzvarēja ASV atklātajā čempionātā.

“Pirms divām nedēļām atpūtos un biju nedaudz noraizējies, jo ārstēju gurna savainojumu. Nav patīkami saskarties ar tādām problēmām pirms nozīmīga turnīra. Esmu ticis ar to galā un aizvadījis pāris labas spēles. Šis mačs man bija labākais turnīrā. Man iet labi, ceru, ka varēšu tā arī turpināt,” pēc uzvaras stāstīja Marejs.

Marejs ceturtdaļfinālā tiksies ar amerikāni Semu Kveriju, kuru uzveicis septiņās no astoņām savstarpējām cīņā. Kverijs, kurš rangā ieņem 28.pozīciju un turnīrā izlikts ar 24.numuru, astotdaļfinālā ar 5-7, 7-6 (7:5), 6-3, 6-7 (11:13), 6-3 apspēlēja Dienvidāfrikas Republikas tenisistu Kevinu Andersonu, kurš rangā atrodams 42.vietā.

Patlaban 29 gadus vecais Kverijs piedalās savā 42. “Grand Slam” turnīru pamatsacensībās, bet tikai divas reizes – pērn un šogad Vimbldonā viņš iekļuvis labāko astotniekā.

Tāpat ceturtdaļfinālā iekļuvis septiņkārtējs Vimbldonas čempions Rodžers Federers, kurš ir planētas piektā rakete. Federers astotdaļfinālā ar 6-4, 6-2, 6-4 apspēlēja bulgāru Grigoru Dimitrovu, kurš rangā atrodams 11.vietā, bet turnīrā izlikts ar 13.numuru.

Federers Vimbldonas čempionāta ceturtdaļfinālā spēlēs 15.reizi karjerā, kas ir jauns rekords. Par vienu mazāk ir pagājušā gadsimta septiņdesmito un astoņdesmito gadu zvaigznei Džimijam Konoram.

Septiņus no saviem 18 “Grand Slam” tituliem Federers izcīnījis Vimbldonā. Šveicietis triumfēja arī sezonas pirmajā “Grand Slam” turnīrā, Austrālijas atklātajā čempionātā.

Ceturtdaļfinālā Federers tiksies ar kanādieti Milošu Raoniču, kurš ir ranga septītajā vietā, bet turnīrā izlikts ar sesto numuru. Raoničs astotdaļfinālā ar 4-6, 7-5, 4-6, 7-5, 6-1 pārspēja Vācijas talantu Aleksandru Zverevu, kurš rangā ir 12.vietā, bet turnīrā bija izlikts ar desmito numuru.

Raoničs pērn sasniedza Vimbldonas čempionāta finālu, kas “Grand Slam” turnīros viņam ir augstākais sasniegums. Toreiz viņš pusfinālā apturēja Federeru, bet finālā cieta zaudējumu Marejam.

Tāpat ceturtdaļfinālu sasniedzis čehs Tomāšs Berdihs, kurš rangā ieņem 15.vietu, bet turnīrā izlikts ar 11.numuru. Berdihs ar 6-3, 6-7 (1:7), 6-2, 3-6, 6-3 apspēlēja talantīgo austrieti Dominiku Tīmu, kurš rangā ieņem astoto vietu.

Berdiham “Grand Slam” turnīros labākais sasniegums ir 2010.gada Vimbldonas čempionāta fināls, kurā viņš trīs setos zaudēja Nadalam.

Berdihs ceturtdaļfinālā spēkosies ar planētas ceturto raketi Novaku Džokoviču no Serbijas vai francūzi Adrianu Manarino. Džokovičam un Manarino astotdaļfināls bija jāaizvada pirmdien, taču tas tika pārcelts uz otrdienu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka dāmu turnīrā šī gada “French Open” čempione Aļona Ostapenko, kura WTA ranga 13.vietā un ar šādu numuru arī izlikta sacensībās, pirmdien astotdaļfinālā ar rezultātu 6-3, 7-6 (8:6) pieveica planētas piekto raketi Jeļinu Svitoļinu no Ukrainas. Ceturtdaļfinālā Ostapenko tiksies ar pieckārtējo šī turnīra čempioni Venusu Viljamsu, kura rangā ieņem 11.vietu, bet turnīrā izlikta ar desmito numuru.