Latvijā

Piecas svarīgas lietas, kas jāņem vērā, ja pirmo reizi ņemat kredītu 16

Publicitātes foto

Viss kādreiz notiek pirmo reizi un mēdz dzīvē pienākt brīdis, kad nepieciešams aizņemties. Nav būtiski, kāds kredīts tas būs – ātrais, patēriņa kredīts vai kredītlīnija. Gudriem.lv dalīsies padomos attiecībā uz jebkuru no aizdevumiem.

1. Noskaidro par savu kredītvēsturi

Arī tad, ja iepriekš nekad neesiet aizņēmies, tas nenozīmē, ka jūsu kredītvēsturē nevar būt problēmas. Piemēram, neapmaksāti komunālo pakalpojumu vai mobilo operatoru rēķini arī tiek iekļauti kredītvēsturē. Ja šādas nelabvēlīgas situācijas tomēr dzīvē ir gadījušās, tas vēl nenozīmē, ka jums neizsniegs kredītu,tomēr zināmi sarežģījumi gan var būt. Iesakām jums apmeklēt mājas lapu manakreditvesture.lv un pārliecināties, ka ar kredītvēsturi viss ir kārtībā.

2. Izvērtē savas iespējas

Tas nozīmē to, ka nepieciešams rūpīgi apdomāt vai kredīts patiešām ir nepieciešams, vai arī bez tā var iztikt. Ja vajag aizņemties pavisam nelielu summu līdz algai, piemēram, 50 līdz 70 eiro, iespējams, vienkāršāk ir vērsties pie draugiem vai paziņām. Tāpat nepieciešams izrēķināt, vai spēsiet atgriezt visu kredīta summu noteiktā apjomā un laikā. Līdz ar to jāpadomā, vai esošā darba vieta un ienākumi būs nemainīgi, vai darba devējs nekavē algu izmaksu, vai jūsu alga sedz gan ikdienas tēriņus, gan aizņēmumu? Atbildiet uz šiem jautājumiem godīgi, lai nākotnē nerastos problēmas ar kredīta atmaksu.

3. Kā nepārmaksāt?

Ja esat nolēmis nepieciešamo summu aizņemties, piemēram, izmantojot tādu pakalpojumu kā ātrie kredīti, atcerieties – mūsdienās var paņemt kredītu par nelielu summu un uz neilgu laiku (mēnesi) bez kredīta procentiem! Piemēram, nepieciešams steidzami aizņemties 200 eiro uz vienu mēnesi. Sekojam šai saitei – https://www.gudriem.lv/atrie-krediti – un meklējam ātro kredītu izsniedzēju piedāvājumus, kas jaunajiem klientiem piedāvā izdevīgus kreditēšanas noteikumus. Iespējams, ka mēneša laikā jūs atrisināsiet savas finansiālās problēmas un jums nenāksies neko pārmaksāt.

4. Noskaidro kopējo summu, kas būs jāatmaksā

Bieži vien aizņēmēji tikai aptuveni zina, cik viņiem izmaksās kredīts. Nepieciešams skaidri apzināties, ka, ja aizņemieties naudu no ātro kredītu kompānijas uz vairāk nekā 30 dienām, uzreiz jānoskaidro kopējā summa, kas būs jāatmaksā. Aizdevuma procenti ir obligātie izdevumi gan patēriņa, gan ātro kredītu gadījumā, kā arī attiecībā uz kredītkartēm. Kredītkartes izmantošanas gadījumā būtu lietderīgi zināt, ka reizi mēnesī, noteiktā datumā jums nāksies veikt obligāto maksājumu 5% apmērā no iztērētās summas.

5. Ja nespēj atmaksāt

Tā ir nepatīkama, taču risināma situācija. Piemēram, ir pienācis ātrā kredīta atmaksas datums, taču nepieciešamās summas nav. Vai arī ir jāveic patēriņa kredīta maksājums, taču visa nepieciešamā summa nav pieejama. Sliktākais, ko šādā situācijā varat darīt ir sākt izvairīties no bankas vai ātrā kredīta izsniedzēja, pieņemot, ka situācija atrisināsies pati no sevis.

Labākais risinājums ir nekavējoties sazināties ar savu banku vai kredītkompāniju un informēt to par savu finansiālo situāciju, pirms maksājums ir nokavēts. Kreditors noteikti piedāvās kādu iespējamu situācijas risinājumu – vai nu pagarinās atmaksas termiņu, pārcels maksājuma datumu vai arī piedāvās kādu individuālu problēmas risinājuma variantu.

LA.lv