×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2016
Drukāt

Piecas versijas par Maestro. Šodien Raimonds Pauls svin savu 80. dzimšanas dienu (4)

1. Dvēseliska, nacionāla, himniska

1no5
Foto - LETAFoto - LETA

Dziļi dvēseliska. Nacionāla. Un himniska. Tāda ir Raimonda Paula mūzika. Un vēl – no Maestro strāvo apbrīnojama enerģija. Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra Vecgada koncertā, vienā no spožākajiem gadu mijas notikumiem kultūras laukā, dzirdēju cilvēkus starpbrīdī sarunājamies. To, ka Pauls ir lielisks meistars, zina jau visi daudzus gadu desmitus. Bet šito trako enerģiju! Pie klavierēm trīs vakarus Lielajā ģildē un vēl pašā Vecgadā 31. decembrī Rēzeknes “Gorā”. Kā trāpīgi bija pamanījis vakara vadītājs Valters Krauze, Paulam ir dabas dots īpašs deguns. Maestro apbrīnojami sajūt, kas vēl nav, bet tūlīt, tūlīt būs modē. Mūziķis tovakar it kā starp citu atklāja, ka ir laime sēdēt pie klavierēm un ka spēlēt kopā ar simfonisko orķestri kādreiz bijis vien sapnis…

Piektdien, 8. janvārī, Nacionālā teātra Baltajā zālē prezentēja Raimonda Paula jubilejai veltīto elektronisko Maestro skaņdarbu katalogu, kas tapis Kultūras ministrijas, ierakstu kompānijas “Mikrofona ieraksti” un “Izdevniecība MicRec” sadarbībā. Kā sacīja kultūras ministre Dace Melbārde, Raimonds Pauls ir tik populārs un tautā mīlēts, ka viņa dziesmas kļuvušas jau gandrīz par tautasdziesmām. Viņu var saukt par Tautas dziesminieku. Maestro brīnišķīgi spēj sajust un pārvērst mūzikā sabiedrības ilgas, sajūtas un noskaņojuma daudzveidīgās nianses. “Esmu ļoti priecīga un gandarīta, ka Maestro darbi būs apkopoti vienuviet un pieejami plašam interesentu lokam. Tā ir brīnišķīga dāvana komponistam jubilejā un nenovērtējams dārgums visai Latvijas sabiedrībai,” uzsvēra ministre.

Šajās lappusēs vārds Maestro kolēģiem, viņa talanta izzinātājiem un tiem talantiem, ko var uzskatīt par Raimonda Paula atrastiem un izslīpētiem.

  1. Dvēseliska, nacionāla, himniska
  2. Dziesmas kā no strūklakas!
  3. No gospeļiem pie džeza
  4. Meistars un mācekle
  5. Viedokļi

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Beidzot uzzināju, kura ir tā dzimšanas diena! Neskaidrība radās tāpēc, ka par R.Paula jubileju runā un raksta jau kādu pusgadu no vietas. Lai veselība Maestro!

  2. No visas sirds sveicu!Lai daudz saulainu dieniņu!:)

  3. Daudz laimes Dzimsanas diena daudz baltu dieniñu

  4. Lai Dievs dod veselību. Makšķeres un vairāk svaigā gaisa. Neņēmot līdzi klavieres!

Draugiem Facebook Twitter Google+