×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
27. oktobris, 2015
Drukāt

Pieccīņnieks Nakoņečnijs saņēmis Latvijas pilsoņa pasi: “Jūtos ļoti pagodināts.” (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Pieccīņnieks Ruslans Nakoņečnijs jūtas pagodināts par Latvijas pilsonības iegūšanu, – to viņš norādīja svinīgajā pilsoņa pases pasniegšanas ceremonijā.

Saeima šoruden pieņēma lēmumu par Latvijas pilsonības piešķiršanu pieccīņniekam Nakoņečnijam par īpašiem nopelniem valsts labā.

“Jūtos ļoti pagodināts, kļūstot par Latvijas pilsoni. Paldies Jānim Upeniekam un Ilmāram Latkovskim, kuri palīdzēja man uzrakstīt iesniegumu,” stāstīja Nakoņečnijs.

Pirms lēmuma pieņemšanas Nakoņečnijs Sporta lietu apakškomisijas sēdē norādīja, ka vēlas iegūt Latvijas pilsonību un dzīvot valstī. Viņš apliecināja, ka grib būt noderīgs, un akcentēja, ka viņam būs liels gods pārstāvēt Latviju augstākā līmeņa sacensībās. Viņš arī sniedza ieskatu savā un ģimenes biogrāfijā, un pēc uzstāšanās sportists izpelnījās deputāta Kārļa Krēsliņa (VL-TB/LNNK) atzinību par labajām latviešu valodas zināšanām.

“Dienā, kad Saeimā izskatījām pilsonības piešķiršanu, pa ceļam uz darbu atcerējos, ka es taču esmu aizmirsis pieteikt tulku. Kā vēlāk izrādījās, tas nebija nepieciešams, jo Ruslans mūs pārsteidza ar lieliskām latviešu valodas zināšanām,” pasākumā atzina Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Jānis Upenieks (V).

Pasi sportistam pasniedza Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere (V). “Man ir tas gods pasniegt pasi jaunajam Latvijas pilsonim,” minēja Lībiņa-Egnere.

Tikmēr Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers izteicās, ka “čempions ir ne tikai uzvarētājs, bet arī tas, kurš ievēro visus godīgas spēles noteikumus”, Nakoņečniju nodēvējot tieši par tādu atlētu.

Ruslana Nakoņečnija sieva Alīna, kura pašlaik gaida ģimenes pieaugumu, atklāja, ka arī viņa centīsies apgūt latviešu valodu, jo vēlas strādāt šeit, Latvijā.

Kā ziņots, pieccīņnieks, pārstāvot Latviju, triumfēja Pasaules kausa pirmajā posmā Ēģiptē, bet citā posmā Minskā guva 12.vietu.

“Ceru, ka izdosies attaisnot piešķirto pilsonību,” pauda Latvijas Modernās pieccīņas federācijas prezidents Jānis Liepiņš.

Pasākuma noslēgumā Nakoņečnijs klātesošos iepazīstināja ar savu bērnību.

Nakoņečnijs savās pirmajās sacensībās zem Latvijas karoga martā negaidīti uzvarēja Pasaules kausa posmā, bet kopš tā laika rezultāti vairs nav bijuši tik augsti. Tomēr, ja olimpiskā atlase noslēgtos šogad, viņa vieta pasaules rangā būtu pietiekami augsta, lai kvalificētos Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Iepriekš šis 24 gadus vecais sportists pārstāvēja Ukrainu, taču tajā valdošās nestabilās politiskās situācijas dēļ nu viņš dzīvo Latvijā, pārstāvot valsti arī starptautiskās sacensībās.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Apsveikumi!
  5-cīņnieks Ruslans Nakoņečnijs (24 gadi) jūtas pagodināts par Latvijas pilsonības iegūšanu, par īpašiem nopelniem Latvijas labā.
  Ruslans, pārstāvot Latviju, triumfēja Pasaules kausa 1. posmā Ēģiptē, bet citā posmā Minskā ieguva 12.vietu…
  Ruslans teica paldies Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājam Jānim Upeniekam un Ilmāram Latkovskim.
  Deputāts Kārlis Krēsliņš (VL-TB/LNNK) izteica atzinību par Ruslana labajām …latviešu valodas zināšanām.
  Iepriekš Ruslans pārstāvēja Ukrainu, taču tajā valdošās nestabilās politiskās situācijas dēļ nu viņš dzīvo Latvijā, pārstāvot Latviju arī starptautiskās sacensībās.

 2. Jusu "latviesu" valoda Atbildēt

  Ari ir pretiga, bet Jus to labi ziniet.

 3. Pēc būtības arī ekonomiskais migrants. Bet legāli un likumīgi iekļuvis Latvijā, atšķirībā no tiem vazaņķu pūļiem kas siro Eiropas dienvidos

  • Jaapriecaajas par katru speejiigu cilveeku, kas pievienojaas latvieshiem. Vienalga vai krievs, jeb vazanjkjis no dienvidiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+