Sports
Citi sporta veidi

Pieci kontinenti, 49 valstis un Ziemeļkoreja – Latvija gatavojas PČ orientēšanās sportā0

foto: LOF

Noslēgusies dalībnieku reģistrācija 35. pasaules čempionātam orientēšanās sportā WOC 2018, kas no 4. līdz 12. augustam notiks Rīgā un Siguldā. Sacensībās Latvijā tiks pārstāvēti pieci kontinenti, jo dalību pieteikušas 49 valstis no Eirāzijas, Āfrikas, Ziemeļamerikas, Dienvidamerikas un Austrālijas.

Pasaules čempionātā startēs 345 sportisti – 192 kungi un 153 dāmas, kā arī ieradīsies 81 oficiālā persona.

Starp pasaules čempionāta dalībniekiem ir orientieristi no Austrālijas (11 sportisti), Brazīlijas (4), Kanādas, (4), Ķīnas (8), Honkongas (8), Dienvidkorejas jeb Korejas Republikas (8), Japānas (10), Jaunzēlandes (9), ASV (10). Tikmēr Dienvidāfrikas Republika deleģējusi divus orientieristus, Ēģipte un Kolumbija – katra pa trim sportistiem, pa vienam sportistam būs no Korejas Tautas Demokrātiskās republikas (Ziemeļkorejas), Argentīnas, Maķedonijas, Nīderlandes, Serbijas un Slovēnijas.

Visvairāk sportistu WOC2018 pieteikusi Somija, Lielbritānija un Norvēģija – šīs valstis pārstāvēs 14 sportisti. Pasaules čempionātā piedalīsies arī medaļām bagātākā orientēšanās lielvalsts Zviedrija, kura šogad sacensībām pieteikusi 13 dalībniekus, tikpat sportisti pārstāvēs trešo medaļām bagātāko valsti Šveici, bet Krievija pasaules čempionātā pieteikusi 12 orientieristus. Latvijā startēs ar 11 orientieristiem – sešiem kungiem un piecām dāmām.

Atgādinām, ka pasaules čempionāts orientēšanās sportā pirmo reizi Baltijas valstīs notika pērn Igaunijā, un WOC2017 piedalījās 366 dalībnieki (204 vīrieši un 162 sievietes) no 50 valstīm.

LA.lv