×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
25. maijs, 2016
Drukāt

Pieci korupcijā vainotie mediķi joprojām strādā slimnīcā (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīca "Gaiļezers".

Pieci no septiņiem medicīnas darbiniekiem, pret kuriem Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdza sākt kriminālvajāšanu par prettiesisku labumu ņemšanu no pacientiem, joprojām strādā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, pastāstīja slimnīcas pārstāve Inguna Potetinova.

Jau ziņots, ka lieta tika sākta 2015.gadā. Kriminālvajāšanu rosināts sākt pret Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas centra stacionāra “Latvijas onkoloģijas centrs” un Diagnostiskās radioloģijas centra stacionāra “Gaiļezers” diagnostisko radioloģijas nodaļu darbiniekiem par prettiesiska labuma pieprasīšanu un pieņemšanu.

Potetinova stāstīja, ka slimnīca visu gadu ir sadarbojusies ar procesa virzītājiem un sniegusi visu pieprasīto informāciju lietas izmeklēšanai. Tāpat, tiklīdz pērn no tiesībsargājošajām iestādēm tika saņemta informācija par konkrētu darbinieku veiktajiem pārkāpumiem, slimnīcas valde sāka dienesta izmeklēšanu par visa diagnostiskās radioloģijas izmeklējumu veikšanas procesa vadību. Izmeklēšanas komisija nāca ar priekšlikumiem par darba uzlabošanu, kas arī tika ņemti vērā, un risinājumi jau ir ieviesti, sacīja slimnīcas pārstāve.

Kopumā divi no septiņiem medicīnas darbiniekiem slimnīcā vairs nestrādā. Potetinova pastāstīja, ka šie mediķi no darba aizgājuši paši. Savukārt pārējās piecas personas līdz tiesas lēmumam turpina darbu slimnīcā. Taujāta arī par iesaistīto mediķu amatiem, viņa sacīja, ka tie bijuši mediķi, kas iesaistīti radioloģiskā pakalpojuma nodrošināšanā.

Kā ziņots, KNAB pierādījumi liecina, ka laikā no 2013.gada oktobra līdz 2015.gada aprīlim medicīnas darbinieki, izmantojot savas pilnvaras, sistemātiski pieprasīja materiālas vērtības un tās pieņēma no pacientiem par magnētiskās rezonanses izmeklējumu nodrošināšanu labuma devēja interesēs, apejot noteikto rindas kārtību, līdz ar to tika aizskartas pacientu tiesības savlaicīgi saņemt valsts finansētus veselības aprūpes pakalpojumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. netaisnīgi. Mentam par 10 eiro kukuli būtu atstādināšana no amata un pofig, ka nebūtu, kas viņa vietā strādā!- Kāda jēga tādam procesam ! pokazuhai? Tad jau jāiesēdina 90 procenti ārstu !

  2. Nu un lai strada butu priecajusies ka vispar pa tadam suda algam strada

  3. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

    un tagad naudiņu pieņem citi – tas jau tā radīts, lai būtu par ko maksāt…

  4. Bet vai tā nav korupcija,ja vienā rindā un vienā laikā pieņem gan maksas,gan pieraksta pacientus?Konkrēti tā notiek Cēsu klīnikā(konkrēti sonogrāfijas rindā).

    • Tieši to pašu padomāju. Bezmaksas jāgaida pusgadu, bet par maksu var nākamā dienā. Gan ārstu, gan aparātu dabūt. Kas tad rada to rindu, ja ne rezervētās zemletes vietas tiem, kas maksās. Tas pats kukulis, tikai acīs skatīdamies it kā legāls. Te pat nevajag tiesībsargu, pietiktu ar policiju, bet nē, tie tik zin kā tantiņām piesieties par karoga neizlikšanu astoņos rītā vai lapu dedzināšanu.

  5. Bet pajautājiet cik vēl augsta ranga amatpersonas strādā, kuras iltermiņā un daudz lielākā apjomā nodarbojas ar koruptīvām darbībām, Bet nav ne turētas aizdomās, ne pubilski pieminētas. vārdi ir zināmi. Šīs pāris māsiņas un daži dakteri ir nieks pret augstāk minēto

Draugiem Facebook Twitter Google+