Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīca “Gaiļezers”.
Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīca “Gaiļezers”.
Foto – LETA

Pieci korupcijā vainotie mediķi joprojām strādā slimnīcā 6

Pieci no septiņiem medicīnas darbiniekiem, pret kuriem Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdza sākt kriminālvajāšanu par prettiesisku labumu ņemšanu no pacientiem, joprojām strādā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, pastāstīja slimnīcas pārstāve Inguna Potetinova.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
Lasīt citas ziņas

Jau ziņots, ka lieta tika sākta 2015.gadā. Kriminālvajāšanu rosināts sākt pret Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas centra stacionāra “Latvijas onkoloģijas centrs” un Diagnostiskās radioloģijas centra stacionāra “Gaiļezers” diagnostisko radioloģijas nodaļu darbiniekiem par prettiesiska labuma pieprasīšanu un pieņemšanu.

Potetinova stāstīja, ka slimnīca visu gadu ir sadarbojusies ar procesa virzītājiem un sniegusi visu pieprasīto informāciju lietas izmeklēšanai. Tāpat, tiklīdz pērn no tiesībsargājošajām iestādēm tika saņemta informācija par konkrētu darbinieku veiktajiem pārkāpumiem, slimnīcas valde sāka dienesta izmeklēšanu par visa diagnostiskās radioloģijas izmeklējumu veikšanas procesa vadību. Izmeklēšanas komisija nāca ar priekšlikumiem par darba uzlabošanu, kas arī tika ņemti vērā, un risinājumi jau ir ieviesti, sacīja slimnīcas pārstāve.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopumā divi no septiņiem medicīnas darbiniekiem slimnīcā vairs nestrādā. Potetinova pastāstīja, ka šie mediķi no darba aizgājuši paši. Savukārt pārējās piecas personas līdz tiesas lēmumam turpina darbu slimnīcā. Taujāta arī par iesaistīto mediķu amatiem, viņa sacīja, ka tie bijuši mediķi, kas iesaistīti radioloģiskā pakalpojuma nodrošināšanā.

Kā ziņots, KNAB pierādījumi liecina, ka laikā no 2013.gada oktobra līdz 2015.gada aprīlim medicīnas darbinieki, izmantojot savas pilnvaras, sistemātiski pieprasīja materiālas vērtības un tās pieņēma no pacientiem par magnētiskās rezonanses izmeklējumu nodrošināšanu labuma devēja interesēs, apejot noteikto rindas kārtību, līdz ar to tika aizskartas pacientu tiesības savlaicīgi saņemt valsts finansētus veselības aprūpes pakalpojumus.