Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Ausma, Ausmis, Ingūna, Inguna, Inguns
Pirmdiena, 26. jūnijs, 2017
10. decembris, 2014
Drukāt

Pieci latvieši Aļaskā jeb filma “Jukonas Skartie” izdota DVD formātā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Skatītāju pieprasīto dokumentālo filmu “Jukonas skartie” jau pāris dienas ir iespējams iegādāties DVD formātā vairākās tirdzniecības vietās Rīgā. Filma vēsta par pieciem latviešiem Aļaskā, kur tika realizēts viņu viens no bērnības sapņiem – pieveikt pārbaudījumiem bagāto Jukonas upi Aļaskā visā tās garumā ar kanoe laivu.

“ Jukonas skartie” filmas pirmizrāde televīzijā notika novembra sākumā, kad trīs sērijās sadalīto dokumentālo vēstījumu LTV7 kanālā noskatījās vairāk kā 180000 interesentu.

Sandra Jūras, kurš pats arī bija viens no piedzīvojuma meklētājiem, garā režisētā filma par piecu latviešu ekspedīciju Aļaskā ir pašmāju dokumentālā kino meistardarbs, kas spilgti atspoguļo cilvēku emocijas grūtajā ceļā lejup pa Jukonas upi.

Pašmāju mākslinieka Jevgēņija Čekstera veidotais dizains uzreiz piesaista uzmanību. Diskā ir iekļauta 50 lpp gara ilustrēta dienasgrāmata ar Māra Oltes rakstītām piezīmēm, kā arī veiktā maršruta karte.

Filma pieejama latviešu, angļu un krievu valodās. Arī subtitri ir pieejami šajās trīs valodās.

“ Jukonas skartie” DVD ir iespēja nopirkt grāmatu un kultūrpreču mājā “Mansards” Krišjāņa Barona ielā 21a, tūrisma preču veikalā “Gandrs”, kā arī karšu veikalā “Jāņa Sēta”, kura apmeklētāji var vērot filmu televizora ekrānā.

Filmas notikumi ved cauri Klondaikas zelta drudža leģendārajām vietām, iepazīstina ar reģiona pamatiedzīvotāju dzīvesveidu un tradīcijām, parāda ekspedīcijas dalībnieku savstarpējās attiecības dažādu grūtību iespaidā un to, kas cilvēkiem ir būtiski laimes sasniegšanai.

Jukonas piedzīvojumā piedalījās dabas draugs Māris Olte, medību eksperts un raidījuma vadītājs Jānis Kļaviņš, filmas režisors Sandris Jūra, pieredzējušais ceļotājs Andis Pikāns un uz piedzīvojumiem kārais Raimonds Dombrovskis, kurš 1988. gadā ar skrituļslēpēm veica 6750 km garu distanci no Aļaskas līdz Meksikai, izpelnoties pasaules uzmanību.

Filmu iespējams iegādāties arī mājaslapā www.onthewayoffreedom.com.

Filmas treileris:

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+