×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. decembris, 2014
Drukāt

Pieci latvieši Aļaskā jeb filma “Jukonas Skartie” izdota DVD formātā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Skatītāju pieprasīto dokumentālo filmu “Jukonas skartie” jau pāris dienas ir iespējams iegādāties DVD formātā vairākās tirdzniecības vietās Rīgā. Filma vēsta par pieciem latviešiem Aļaskā, kur tika realizēts viņu viens no bērnības sapņiem – pieveikt pārbaudījumiem bagāto Jukonas upi Aļaskā visā tās garumā ar kanoe laivu.

“ Jukonas skartie” filmas pirmizrāde televīzijā notika novembra sākumā, kad trīs sērijās sadalīto dokumentālo vēstījumu LTV7 kanālā noskatījās vairāk kā 180000 interesentu.

Sandra Jūras, kurš pats arī bija viens no piedzīvojuma meklētājiem, garā režisētā filma par piecu latviešu ekspedīciju Aļaskā ir pašmāju dokumentālā kino meistardarbs, kas spilgti atspoguļo cilvēku emocijas grūtajā ceļā lejup pa Jukonas upi.

Pašmāju mākslinieka Jevgēņija Čekstera veidotais dizains uzreiz piesaista uzmanību. Diskā ir iekļauta 50 lpp gara ilustrēta dienasgrāmata ar Māra Oltes rakstītām piezīmēm, kā arī veiktā maršruta karte.

Filma pieejama latviešu, angļu un krievu valodās. Arī subtitri ir pieejami šajās trīs valodās.

“ Jukonas skartie” DVD ir iespēja nopirkt grāmatu un kultūrpreču mājā “Mansards” Krišjāņa Barona ielā 21a, tūrisma preču veikalā “Gandrs”, kā arī karšu veikalā “Jāņa Sēta”, kura apmeklētāji var vērot filmu televizora ekrānā.

Filmas notikumi ved cauri Klondaikas zelta drudža leģendārajām vietām, iepazīstina ar reģiona pamatiedzīvotāju dzīvesveidu un tradīcijām, parāda ekspedīcijas dalībnieku savstarpējās attiecības dažādu grūtību iespaidā un to, kas cilvēkiem ir būtiski laimes sasniegšanai.

Jukonas piedzīvojumā piedalījās dabas draugs Māris Olte, medību eksperts un raidījuma vadītājs Jānis Kļaviņš, filmas režisors Sandris Jūra, pieredzējušais ceļotājs Andis Pikāns un uz piedzīvojumiem kārais Raimonds Dombrovskis, kurš 1988. gadā ar skrituļslēpēm veica 6750 km garu distanci no Aļaskas līdz Meksikai, izpelnoties pasaules uzmanību.

Filmu iespējams iegādāties arī mājaslapā www.onthewayoffreedom.com.

Filmas treileris:

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+