×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. decembris, 2016
Drukāt

Pieci padomi, dodoties slēpošanas atvaļinājumā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Līdz ar decembri sākas oficiālā slēpošanas sezona, taču, kamēr Latvijā sniega vēl ir gaužām maz, daudzi ziemas mēnešos izvēlas sniegu baudīt citviet. Piedāvājam piecus padomus, ko vērts atcerēties, dodoties slēpošanas ceļojumā, lai brīvdienas būtu izdevušās no lidostas līdz pat slēpošanas galamērķim.

Iegādājieties ceļojumu apdrošināšanu. Lai pasargātu sevi ceļojuma laikā no dažādām nebūšanām, teju ikviena atvaļinājuma neatņemama sastāvdaļa ir ceļojumu apdrošināšana, bet īpaši svarīga tā ir, dodoties sportiskās un pat mazliet ekstrēmās aktīvās atpūtas brīvdienās uz kādu no slēpošanas kūrortiem. Tā segs ne vien ar dažādām traumām saistītos riskus, bet noderēs arī bagāžas un inventāra zādzības, bojājumu vai pazušanas gadījumā.

Dažādām apdrošināšanas kompānijām ir atšķirīgi noteikumi un nosacījumi, tādēļ prātīgi būtu konsultēties ar izvēlēto kompāniju, lai atrastu vislabāko apdrošināšanas piedāvājumu, kas sedz visus iespējamos riskus. Vienmēr jāpārliecinās, vai apdrošināšanas polise ir spēkā visu ceļojuma laiku, ieskaitot izceļošanas un atgriešanās dienas.

Iesaiņojiet savu ekipējumu rūpīgi un paturiet prātā aviokompānijas noteikumus. Ja esat izlēmuši ceļojumā ņemt līdzi paši savu ekipējumu, lai izvairītos no liekiem izdevumiem to īrējot uz vietas, laikus izplānojiet, kā to iesaiņosiet atbilstoši aviokompānijas noteikumiem, lai tas būtu ērti nesams un stabili nofiksēts – lai slēpes vai cits ekipējums nekustētos un tādējādi nerastos bojājumi. Ja iespējams, saiņojiet ekipējumu tam īpaši paredzētās somās, kas to pasargā no bojājumiem. Papildu drošībai ceļojuma somas varat arī ietīt lidostā pieejamajā plastmasas plēvē. Svarīgi uz bagāžas norādīt savu vārdu un adresi – ja bagāža pazūd, to būs viegli identificēt un nogādāt jums. Latvijas un Igaunijas čarteru aviokompānija SmartLynx Airlines Sabiedrisko attiecību un mārketinga vadītāja Ilva Priedniece norāda, ka jebkurš sporta inventārs ir uzskatāms par īpašo bagāžu, uz ko aviokompānijas attiecina atšķirīgus noteikumus un nosacījumus; tādēļ ir vēlams laikus iepazīties ar jūsu izvēlētās aviokompānijas noteikumiem un, ja nepieciešams, iepriekš informēt aviokompāniju par to, ka ceļojuma bagāžā būs arī ziemas sporta inventārs.

Lidojiet tieši uz galamērķi. Ja dodaties brīvdienās uz nedēļu, nav liela jēga pusi no laika pavadīt lidostās.
Lidojiet tieši uz galamērķi – pēc iespējas tuvāk slēpošanas kūrortam, kur transporta savienojumi starp lidostu un kūrortu strādā kā pulkstenis. Tādējādi jūs varēsiet būt uz kalna jau dažas stundas pēc lidmašīnas nosēšanās. Jūs ietaupīsiet laiku un naudu, ko citādi būtu nācies tērēt par auto nomāšanu, un jūs varēsiet maksimāli izbaudīt atvaļinājumu.

Reģistrējieties lidojumam laikus. Mēs Latvijā esam pieraduši pie salīdzinoši mazas lidostas, kur viss izdarāms ātri un bez garām rindām, un mūsdienās plaši izmantotā reģistrēšanās lidojumam tiešsaistē vēl vairāk šo procesu atvieglo. I.Priedniece norāda, ka tieši tādēļ cilvēki mēdz aizmirst, ka, dodoties slēpošanas brīvdienās ar lielu bagāžu, jāparedz vairāk laika, lai lidostā varētu to nodot bagāžā. “Lai izvairītos no steigas un nevajadzīga stresa, mēs vienmēr iesakām ierasties lidostā laikus un reģistrācijai paredzēto laiku ieplānot ar nelielu rezervi – it sevišķi, ja ceļojat ar īpašu bagāžu,” stāsta I. Priedniece.

Ņemiet līdzi tikai pašu nepieciešamāko. Slēpošanas ekipējums un apģērbs jau tā aizņem daudz vietas bagāžā un nozīmē arī lielāku svaru, tādēļ kārtīgi izvērtējiet, ko jums patiešām vajadzēs, lai nebūtu jāmaksā par svara ierobežojuma pārsniegšanu. Izvēloties līdzi ņemamās lietas, bieži vien mums šķiet, ka vajadzēs apģērbu dažādām situācijām, taču realitātē lielākā daļa slēpošanas atvaļinājuma parasti tiek pavadīta slēpošanas apģērbā. Tomēr neaizmirstiet paņemt aptieciņu ar visu nepieciešamo nelielu traumu gadījumā, un saules aizsargkrēmu, lai izvairītos no “slēpotāju iedeguma”.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18.6
Alūksne +16.6
Daugavpils +17.9
Saldus +10.1
Liepāja +13.2
Jelgava +16
Ventspils +11.7
Limbaži +15
Madona +16.3
Rēzekne +17.7
Draugiem Facebook Twitter Google+