×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
19. septembris, 2016
Drukāt

Handbolā sācies skrējiens pēc medaļām, pretendenti ir daudz

foto - GL Sports Photographyfoto - GL Sports Photography

Par mērķi izcīnīt medaļas Latvijas handbola vīriešu čempionātā paziņojušas piecas no astoņām komandām.

Latvijas izlases palikšana dažu sekunžu attālumā no pasaules čempionāta un piecu mūsu handbola audzēkņu iekļaušanās Vācijas bundeslīgas klubos pēdējā laikā liek par šo sporta veidu runāt arvien skaļāk. Latvijā nav iespējams izveidot profesionālu līgu, visas komandas ir pusamatieru statusā, tomēr čempionāts solās būt intriģējošs.

“Komandu spēki izlīdzinājušies, un cīņa par medaļām noteikti būs asāka,” spriež čempionvienības Dobeles “Tenax” prezidents Ivars Zariņš. Uz Vāciju devušies komandas labākie vārtu guvēji Toms Lielais (148) un Nils Kreicbergs (132), savainojumu dēļ pagaidām nevar spēlēt Aleksandrs Krastiņš (53) un Oskars Arājs (39). Pamatīgi noplicināta komandas ārējā līnija. Rīgas “Celtnieks” čempionus šoruden jau uzveica Rīgas atklātā čempionāta finālā (27:24), pēc zelta tiecas arī Jūrmalā. Kas no tā iznāks, redzēsim pavasarī, jo dobelnieku mērķis ir tikai viens – nosargāt titulu.

“Celtnieks” pērn spēlēja finālā, un ambīciju netrūkst arī tagad. Tiesa, ģimenes apstākļu dēļ malā pagājis treneris Arnis Butāns un pagaidām aizvietotāju atrast nav izdevies. Treniņus vada 24 gadus vecais komandas handbolists Kaspars Leja, spēles – Normunds Blome, taču tas ir pagaidu risinājums. Komandā vairs nav abu pērno leģionāru, darba dēļ nespēlēs Edgars Vadzītis, sezonas sākumu izlaidīs pieredzējušais vārtsargs Helmuts Tihanovs. Tomēr pēc saspēles vadītāja Kaspara Lisovska piesaistes “Celtnieks” noteikti nav kļuvis vājāks.

Pērn pie bronzas tika komanda”Ogre/Miandum” un neatdot šīs pozīcijas centīsies arī šajā sezonā. Viegli nebūs – kāds meklē iespējas spēlēt un strādāt ārzemēs, citam vismaz līdz gadu mijai piedalīties treniņos un mačos neļauj darbs. Zaudējumu vairāk nekā ieguvumu.

Komanda “Jūrmalas sports” iepriekšējā sezonā mājas spēles aizvadīja Spuņciemā, taču vēlā rudenī sāks apgūt jaunuzcelto Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta zāli. Komandā nav lielu pārmaiņu, taču Jānim Glušakam šī būs pirmā pilnā sezona galvenā trenera amatā – jau ar medaļu un pat čempionu titula ambīcijām.

“Mums notikusi paaudžu maiņa, un atkal cīnīsimies par medaļām,” stāsta Ludzas “Latgols” spēlētājs Austris Tuminskis. Komandā pēc septiņu gadu pauzes Latvijas čempionātā atgriežas izlases labās malas spēlētājs Jānis Pavlovičs. Ludzā, tāpat arī Vaiņodē, iztikšot ar pašu audzinātiem handbolistiem. Čempionāta pastarīšu loma jāatvēl komandām “ASK/LSPA” un “MSĢ/LAT-98”, taču arī tās punktus nevienam nedāvinās.

Latvijas čempionāta pirmajā posmā komandas aizvadīs divu apļu turnīru. Otrajā posmā tās dalīsies divos četriniekos un katrā no tiem izspēlēs vēl vienu divu apļu turnīru. Pavasarī izslēgšanas spēlēs piedalīsies sešas spēcīgākās komandas.

 

Rezultāti. HANDBOLS

LATVIJAS ČEMPIONĀTS

“Celtnieks” – “Latgols ” 28:26 (12:13, Lazdiņš 8; Pavlovičs, Rancāns un Tuminskis pa 6),
“Jūrmalas sports” – “ASK/LSPA” 37:20 (19:8, Lībergs 8; Grēberis 6),
“Latgols” – “MSĢ/LAT-98” 37:27 (17:13, Tuminskis 11, Pavlovičs 9; Gorbunovs 11).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+