Foto – Shutterstock.com

Pieci populārākie mīti par migrēnu 0

Mūsdienu augsta stresa apstākļos migrēna ir ļoti izplatīta saslimšana, kurai ne vienmēr tiek pievērsta nepieciešamā uzmanība. Turklāt sabiedrībā arvien pastāv dažādi mīti par šo saslimšanu – par tiem stāsta galvassāpju speciāliste, neiroloģe dr. Olga Čebotarjova.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 7
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137
Lasīt citas ziņas

1. Migrēna – dāmu kaprīze
Sabiedrībā bieži vien valda uzskats, ka migrēna ir dāmu kaprīze, kas tiek izmantota kā atruna, lai izvairītos no kāda nepatīkama pienākuma darbā vai citā ikdienišķā situācijā. Lai arī reālajā dzīvē, iespējams, kāds nepamatoti atsaucas uz šo slimību, lai izvairītos no kāda pienākuma, patiesajiem migrēnas slimniekiem galvassāpes un migrēnas lēkmes ir mokošs un sāpīgs pārdzīvojums. Tāpat migrēna noteikti raksturojama nevis kā kaprīze, bet gan kā patiesi nopietna saslimšana ar spēcīgām galvassāpēm, kuras ierobežot var palīdzēt vien ģimenes ārsts vai galvassāpju speciālists.

O.Čebotarjova norāda, ka nereti šo stereotipu rada arī mākslas filmas, kurās sievietes šo slimību izmanto kā aizbildinājumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

2. Ar migrēnu slimo tikai sievietes
Lai arī sievietes ar migrēnu slimo biežāk, no migrēnas lēkmēm nav pasargāti arī vīrieši un bērni. Bērni migrēnas lēkmes piedzīvo tikpat bieži kā sievietes, lai arī tās ne vienmēr izpaužas kā pieaugušajiem.

Lai arī migrēna dažkārt var būt pārmantota, no tās nav pasargāti arī tie cilvēki, kuru vecākus migrēna nav skārusi. Tādēļ ikvienam ir svarīgi ievērot veselīgu dzīvesveidu, kā arī samazināt stresa līmeni ikdienā, kurš nereti var provocēt migrēnu un radīt nepatīkamas galvassāpes.

3. Tā kā migrēnu nav iespējams izārstēt, nav jēgas doties pie speciālista
Lai arī migrēnu nav iespējams izārstēt, migrēnas lēkmes ir iespējams ierobežot, kā arī samazināt to intensitāti. Migrēnas lēkmes ierobežot var palīdzēt ģimenes ārsts vai galvassāpju speciālists – neirologs, algologs (sāpju ārsts), tamdēļ ir būtiski vērsties pie speciālistiem, kuri nepieciešamības gadījumā sāpju mazināšanai ieteiks lietot medikamentus vai nozīmēs citu ārstēšanās terapiju.

Lietojot medikamentus, iespējams krietni samazināt migrēnas izpausmes un kontrolēt tās periodiskumu, uzlabojot slimnieku dzīves kvalitāti, norāda O. Čebotarjova.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.