Tehnika
Auto un moto

Pieci riebīgi iemesli beidzot iztīrīt auto 1

Publicitātes foto

Automobilis var lieliski izskatīties vai būt labā tehniskajā kārtībā, taču, ja to regulāri piesmirdina, uz komfortu vai izdevīgu pārdošanu nav ko cerēt.
Kurš gan nepazīst šo sajūtu? Jūs aizcērtat durvis, un pēkšņi nāsīs iesitas tik stipra smaka, ka kuņģis gandrīz vai izveras uz otru pusi… Automobilistu salona higiēnas paradumi ir tikpat dažādi kā viņi paši, taču, ja sliktākos no paradumiem piekopj regulāri un turklāt kombinē, šādai “auto individualizēšanai” var būt paliekošs iespaids uz braucamā atlikušo vērtību. Vai pazīstat smakas, kas jūsu auto var sabojāt visriebīgāk?

Mazs bēbis ir dārgākais acuraugs, taču, lai ko teiktu jaunie vecāki, vieni no efektīvākajiem “indētājiem” ir tieši mazi bērni: netīri autiņi, vēmekļi un izlijis piens ir avots smaku kokteilim, kas no zaļa ģīmja neļaus izvairīties pat tiem, kas iedzīvojušies smagās iesnās. Ja mašīnā gadās kāda no minētajām avārijām, pēc iespējas ātrāk likvidējiet smakas avotu.

Vēl viena aizdomās turamie – mājdzīvnieki. Daži suņi ar slapju kažoku ir ļaunāki par eksotiskāko sieru, tāpēc, ja jūsu mīlulis ir no tiem, kas, nonākot kontaktā ar ūdeni, sāk bojāt atmosfēru, lūkojiet, lai viņš vizinās bagāžniekā (ja auto ir universālis), bet ne uz sēdekļa salonā. Protams, dzīvnieku pasaules pārstāvji var ieriebt arī citādi – iekāpiet “mīnā”, un garš brauciens ar auto nebūs iespējams.

Trešā kaitnieku grupa ir ļaudis ar šaubīgiem personīgās higiēnas paradumiem. Svīstošas kājas un pusaudži, kas nezina, kam domāta duša, automobiļa interjeram var likt piesūkties ar smakām, kuru aizgaiņāšanai ar gaisa atsvaidzinātāju būs par maz. Neļaujiet šādiem pasažieriem jūsu mašīnā uzturēties ilgi.

Neko labu nevar gaidīt arī no tiem, kas ledusskapī mēdz glabāt produktus ar sen beigušos derīguma termiņu un trīs gadus “neatceras” aiz dīvānā aizkritušas zeķes: riebīgas smakas var rasties no aizmirstiem augļiem un ātro ēstūžu maltīšu pārpalikumiem.

Savs „paldies” pienākas tiem, kas automobilī smēķē cigaretes vai cigārus. Lietotu auto, kuru vairākus gadus pilotējis smēķētājs, varbūt var iztīrīt, bet izdegušu cigarešu smaka to pavadīs līdz pat braucienam uz lūžņu laukumu.

Modernās auto salonu tīrīšanas metodes un līdzekļi var būt ļoti efektīvi, taču smaku avotu vienmēr labāk novērst uzreiz – aiztaupīsies diskomforta un “šķīstīšanas” izdevumus.

Zināt vēl citas riebīgas smakas no savas pieredzes? Esat atraduši veidus, kā pret tām cīnīties? Dalieties ar savu pieredzi!

LA.lv