×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
7. jūlijs, 2014
Drukāt

Māris Antonevičs: Šlesera savākto kompāniju vieno viens vārds – “bijušie”
 (47)

Foto: Dainis BušmanisFoto: Dainis Bušmanis

Reiz bija tautā iemīļota Edgara Liepiņa dziedāta dziesma “Trīs runči”. Raimonda Paula mūzika, Valda Artava vārdi – tik lipīgi, ka svinīgos pasākumos to ik pa laikam mēdz uzdziedāt arī mūsu dienās. “Trīs runči kādā krogā par Rīgas jumtiem dzied, par jaunību, kas garām un arī šķērsām iet. Cik meiteņu ir mīlēts, cik pelīšu ir ķerts, no priekiem un no bēdām cik balderjāņu dzerts…”

Pieciem “runčiem”, kuri ar Aināra Šlesera gādību aizvadītajā ceturtdienā bija apsēdināti pie galda viesnīcas “Bergs” konferenču zālē, arī noteikti būtu ko palielīties ar bijušo dienu sasniegumiem. Ivars Godmanis – atjaunotās Latvijas Republikas pirmais premjerministrs, turklāt atkārtoti šajā amatā stājies 2007. gadā. Pēdējā laikā gan radies iespaids, ka no Godmaņa visi it kā novēršas. Viņam tā arī neizdevās atrast partiju, no kuras kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās (pats viņš visvairāk cerēja uz Zemnieku savienību, taču saņēma kurvīti). Jānis Straume – ilggadējs partijas “Tēvzemei un Brīvībai” līderis, bijušais Saeimas priekšsēdētājs. Taču kopš 2006. gada, kad vēlētāji viņu izsvītroja no vēlēšanu sarakstiem, Straume iegrimis sevis meklējumos – dzejojis, izmēģinājis jaunas diētas un radikāli mainījis politiskos uzskatus. Jānis Jurkāns – bijušais ārlietu ministrs, Tautas saskaņas partijas dibinātājs un faktiski attiecīgā politiskās ideoloģijas virziena tēvs. Taču kopš strīda ar bijušajiem “Saskaņas” domubiedriem politikā sevi nav spējis atrast un biežāk manāms, asi kritizējot valdošo varu no novērotāja pozīcijām. Mēģinājis piedalīties vairākos jaunos “projektos”, bet vai nu tie izrādījušies nesekmīgi, vai arī J. Jurkāns tiem nav bijis vajadzīgs. Viņš neslēpj, ka mēģinājis iesaistīties Ingunas Sudrabas jaunajā partijā, bet “viņi negrib piesārņot savu tīro partiju ar nepareiziem uzvārdiem un politiskiem izdedžiem”. Aigars Kalvītis – bijušais premjers, savulaik sevi nodēvējis par Latvijas “stabilitātes garantu”, viens no Tautas partijas simboliem. Kopš 2009. gada politiku nomainījis pret Rīgas “Dinamo” hokeja komandu. Nu un, protams, pats Šlesers, kuram tāpat pienākas virkne agrāko titulu un pirmās vietas politiskās ietekmes vērtējumu sarakstos. Bet tas bija kādreiz. Šobrīd viņš ir privātuzņēmējs, kurš īpaši ieinteresēts, lai īpašuma pircējiem no ārvalstīm (Krievijas) būtu “bonuss” – termiņuzturēšanās atļaujas. Lai to saņemšana netiktu ierobežota un traucēta. Dzirdēts, ka Šlesera patiesais mērķis bijis pirms vēlēšanām izveidot apvienību ar “Saskaņas centru”, līdzīgi kā to izdarīja Andra Amerika partija “Gods kalpot Rīgai”, taču “Saskaņas” līderi nav saskatījuši ieguvumu no šādas apvienības. Tad nu tagad Šlesera partijai “Vienoti Latvijai” jāmeklē ceļš uz parlamentu pašai, un, ja tas izdotos, var cerēt uz sadarbību nākotnē.

Visi augstākminētie esot partijas premjera kandidāti. Visi zināmi ļaudis, taču viņus vieno viens vārds – “bijušie”. Turklāt lielākoties viņi bija spiesti pamest politiku, jo zaudēja vēlētāju uzticību. Arī viņu atbalstītāju pulks ir līdzīgs – bijušie premjeri, ministri, deputāti. Tie paši nedomā kandidēt, bet uzmundrināt gatavi. Tāds “klubiņš”, kur daži biedri nolēmuši doties Himalaju kalnu ekspedīcijā un draugi vēl viņiem veiksmīgu ceļu. Neizdosies tikt līdz augšai? Nu nekas, vismaz piedzīvojums… Mēdz teikt, ka pieredze vislabāk darbojas kopā ar jaunības enerģiju, bet tās šai kompānijai pietrūkst. Kā dziesmā: “Bet pienāk jaunais runčuks un saka: “Veči, čau! Man nav, kas jums reiz bija, bet ir kas jums vairs nav.” Un tādēļ saucam mēs – skaista ir jaunība, skaista ir jaunība, tā nenāks vairs.”

Pievienot komentāru

Komentāri (47)

 1. Ar sazagto naudu varēja izveidot darbavietas, sākt kautko ražot, eksportēt. strādāt un domāt jau šie izbijušie nemāk. Māk sadalit pa kabatām to ko eiropa iegūt un tēlot no sevis nezinkādus pārgudros. Līdzība jau viņiem ir, lielummānija, bezkaunība, un varaskāre. Cerams, ka nesāvāks ne 2%, aiz restēm vieta nevis valdībā.

 2. Ar Runchuku traapiigs saliidzinaajums … Visus vinjus izdzenaat vajag 🙂

 3. Būs mums beidzot Godmaņa solītās krāsniņas+bezmaksas augstākā izglītība valsts augstskolās!

 4. Atbildiet kaut viens : ko jums nozaga Jurkāns?

 5. VEEL KURSH PAKLAUSIIS LATVIJAS VIRSPAVEELNIEKS KARAA GADIIJUMAA.

 6. MUMS IR VALAA STUURA MAAJAA.TIEM ZAGLIEM VIENAA TELPAA SATILPT 20 KREMLA LAIPOTAAJIEM UN IESLEEGT APKURI VASARAS SEZONAA.LAI BAUDA KGB PAGRABAA ELLEE.

 7. Es par tiem radījumiem noteikti nebalsošu un arī citiem neiesaku!

 8. quo vadis,Latvia? Atbildēt

  Viņus vieno vēl DIVI vārdi -zagt,zagt.

 9. Šlesers atmaksāšot savu parādu,ko negrib un negrib valstij atmaksāt un iegūšot INDULGENCI goda vīra titulam.Visi 5 runči atkal tecēs (kā sendienās) uz lūgšanām “jaunās paaudzes “namā,lai iegūtu svētību no augšas,kas ļautu turpināt valsts izlaupīšanu.

 10. Šis būs tests vēlētājiem- parādīs, cir daudz mums pamuļķu

 11. Te pietrūkst Bombovskis..Kērziņš….Baikeris…Rika un citi onkas

 12. … Salidzinasim sos politiskos hamelionus personigi un un to ideologiskos transformejumus un nedarbus valsts attistiba ar jau panakto kaut vai vienas NA jaunas paaudzes politiki Vineti Porinu (sk. vinas Straujumas valsts drosibas stavokla pazinojuma Saeima novertejumu …NA portala ) …

  … Nu tiesam plastiski, pretigi un nekaunigi veci … no vecas nomenaklaturas … !

 13. pretigi uz viniem skatities un apbrinoju vinu bezkaunibu!

 14. Tā jau ir šo bijušo diagnoze! Kungi, varbūt pareizāk Jūsu gadījumā bija doties nevis pie Šlesera, bet pie psihiatra?

 15. Vieno 3 vārdi-bijušie,varas un naudas kārie.

 16. Godmanis panāks arī sociālā budžeta citiem mērķiem novirzītā miljarda atgriešanu sociālajā budžetā!

  • quo vadis,Latvia? Atbildēt

   Un Kalvītis arī atdoe valsts budžetā iezagto sociālās (pensiju) naudas MILJARDU.Pensionāri,balsojam par šiem sprukstiņiem!!!!!!!

 17. Piemēram,bijušais premjerministrs ivars Godmanis,varētu beidzot Latvijā ieviest Ziemeļvalstu progresīvo nodokļu sistēmu,jo jau savā Jaungada uzrunā tautai 2007.gada 31.decembrī sacīja,ka:”Mēs ejam Ziemeļvalstu atīstības virzienā…”,bet Ziemļvalstu attīstība nav taču iedomājama bez progresīvajiem nodokļiem! Un,vai tad vārdi”Mēs ejam turp,kur jaunie,stiprie u bagātie pelna un maksā nodokļus.Bet vecie,vājie un manodrošinātie jūtas pasargāti un droši par rītdienu-neattiecas tieši uz ieņēmuma nodokli pēc maksātspējas principa kā Ziemeļvalstīs? Un ne tikai! Iespējams,ka beidzot arī Latvijā sagaidīsim bezmaksas augstāko izglītību,kā daudzās pat jaunajās ES valstīs-Čehijā,Ungārijā,Rumānijā,Slovēnijā,Slovākijā!”Ja lielākajā daļā ES valstu izglītība valsts augstskolās ir bezmaksas,tad,es uzskatu,mums būtu ejams šis pats ceļš.” Sk.JA intervija.”Godmanis:”Valsts ražo bezdarbniekus”,Jaunā Avīze,21.-27.novembris 2003.

 18. Viņus visus, bijušos, ievietot Zoodārzā, kā retus eksemplārus, vismaz valstij būs peļņa.

 19. Vai zinama kāda vieta valstī,kuru nepārvalda bijušie vai viņu fani?Tā ka uzbrukumiem šiem pie varas neesošajiem bijušajiem ir neloģisks un ir slēpta reklāma.

 20. Ja apvienojas reiz pie varas esošie plēsēji, tad kaut kādas pārmaiņas tuvojas un, lai viņiem nenāktos stāties visu priekšā un atbildēt par sastrādāto, tad jāraujas pie varas un jāmaina likumi, kas viņus glābs no atbildības, pie reizes atkal piesūcoties tautas asinīm un dzīvībai. Tuvojas pārmaiņas, kas viņiem ir jākontrolē…

 21. Nu ļoti,ļoti gribas ticēt ,ka šie mahinatori,zagļi un vispretīgākie kangari vairs nevarēs piemānīt tautu kārtējo reizi ! Tautas lielākā daļa ir pilnībā atkodusi šos morālos kropļus. Varbūt atradīsies kāds naivais ,ka atkal noticēs šīs bandas meliem!Dievs ,aizstāvi Latviju no šiem noziedziniekiem !!!

 22. tanu gan sevi ar 3runčiem salīdzinat,tie senie runči bija patiesi jauki cilvēki salīdzinājumā ar jums negodīgajiem ļaudīm.
  NEKA,NEKAD ES UN DOMĀJU NEVIENS SEVIS CIENOŠ- CILVĒKS PAR ŠIEM ĻAUDĪM NEBALSOS!!!!!
  TIEŠI VIŅU LAIKĀ TIKA LATVIJA IZZAGTA,PĀRDOTA!!!
  KAUT REIZI JŪS LIELBAGĀTNIEKI ESIET IEDOMĀJOŠIES,KĀ CILVĒKS VAR MĒNESĪ IZDZĪVOT AR TIEM NIEKA 300-500€ KO JŪS SOLAT KĀRTEJO REIZI,TICĪBA SEN IR ZUDUSI.JA GODĪGI ES VĒLĒT EJU PAT NEZINU KAPĒC,VNK TĀPT,JO KĀDA STARPĪBA VAI ES TUR IEŠU VAI NĒ,TĀPT MANA DZĪVE NO TĀ NEMAINĪSIES.VISS IR TIKAI MANĀ GALVĀ KO PATI IZDOMĀŠU,SASTRADĀŠU,TAS ARĪ BŪS!!!!

 23. Visus šos “bijušos” vieno vēl viena kopēja iezīme : viņi visi ir esošie vēstures mēslaines iemītnieki.

 24. Šie runči domā;ja tiksim seimā,tad gan vēl nodosim tā,lai pietiktu naudiņas un viss parējais līdz vecumdienām,ja ne,turpināsim līst iekšā un teikt,ka mums ir jauni plāni,mēs esam viss piredzējušākie,{zagļi},gan jau šie naivie ļautiņi noticēs un mēs būsim iekšā;,kungi,jūsu melīgie plāni,visiem ir zināmi,naudas un jaunu īpašumu ieguve,smirdat kādā citā vietā,bet ne valdībā…

 25. Precīzi!

 26. Karostas cietums šiem zēniem ir vispiemērotākā vieta

 27. Bijushie vai nebijushie…. Sheit iederas cita dziesma – Kam nauda kjeshaa skan 🙂

 28. Latviešiem ir teiciens-NEĶER MUĻĶUS UZ MUŠPAPĪRA! Ar to tad arī nodarbojas ´´b i j u š i e´´,cerot,ka muļķi tomēr Latvijā atradīsies

 29. Latviešiem ir teiciens-NEĶER MUĻĶUS UZ MUŠPAPĪRA! Ar to tad arī nodarbojas ´´b i j u š i e´´,cerot,ka muļķi tomēr Latvijā atradīsies

 30. Latviešiem ir teiciens-NEĶER MUĻĶUS UZ MUŠPAPĪRA! Ar to tad arī nodarbojas ´´b i j u š i e´´,cerot,ka muļķi tomēr Latvijā atradīsies!

 31. Es pārveidotu virsrakstu un nosauktu “bijušos” patiesāk – “humpalēni” :))

 32. Vienkārši visiem iet mazumā salaupītie valsts līdzekļi, un nu tiem……atkal jāraujas pie valsts siles.

 33. Viņiem vēl par maz,tā jau sagrābusies,konti sāk tukšoties,vairs ta nespīd,atkal gudri muld.

 34. Oluksnīts/malenīts Atbildēt

  Kaunu maizē apēduši
  Nu ir rindā sasēduši,
  Tīksmē zobus klabina
  Vēlētājus labina.

 35. Malacis Antonevičs piemeklējis partijai nosaukumu ” pieci vecie ruņči ”
  lāpsta jau neder , resnie vēderi traucē !!!!!!

 36. Ja tik atradīsies kāds ar biezu maku,vai paši sametīsies, un bijušo bildes uzlīmēs pat uz katras maksas tualetes sienām ar pievilcīgu lozungu ,piemēram ,,cilvēks ir galvenais,, ,tad panākumi šiem kungiem no vēlētāju puses garantēti.

 37. Mieru neliek Eiropas naudas smaka un gulēt traucē tie trīs valsts īpašumā esošie HES – palika nepievākti…
  Ja labi pacenšas, tad muļķa vēlētāji aizmirsīs gan PAREX afēru, gan …. un atkal samaksās…

 38. Tā tam būs palikt Atbildēt

  Nu tad tā, mīļie līdzpilsoņi-vēlētāji! Sadosimies rokās kā Baltijas ceļā un vienosimies visi kopīgā dziesmā “Lai viņi ne tikai ir, bet arī paliek “bijušie””!

Draugiem Facebook Twitter Google+