Kultūra
Māksla

Pieci tēmu loki Egila Rozenberga gobelēnos 0

Publicitātes foto.

Otrdien, 21. februārī pulksten 17 Liepājas koncertzāles “Lielas dzintars” mākslas telpā Civita Nova tiks atklāta augsti novērtētā un starptautiski atzītā tekstilmākslinieka Egila Rozenberga (1948) gobelēnu izstāde “Refleksijas”, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Mākslinieka radošā darbība pēdējos gados bijusi ļoti daudzveidīga. To iespaidojuši ceļojumi, radošās darbnīcas, padziļinātas vairāku valstu mākslas vēstures, arhitektūras un pilsētvides studijas. Personālizstādē Egils Rozenbergs skatītājiem gobelēnos un skicēs reprezentēs piecas savas daiļrades tēmas.

Pirmā – “Zīmes smiltīs” – mākslinieka daiļradei vijas cauri no 20. gadsimta 90. gadiem. Tās ierosmes meklējamas gadalaiku maiņā, jūras radītājās noskaņās un rakstos piejūras smiltīs.

Otra tematiskā loka nosaukums ir “Enģeļi un maskas”, ko iespaidojušas klasiskās mākslas vērtības. Sižetiski abu vārdu duālā būtība un to iespējamais plašais interpretējums mākslinieku ieinteresēja pēc viņa ceļojuma uz Meksiku.

Savukārt trešais darbu cikls saistīts ar Parīzi – tās ielās, namos un arhitektūras ritmos atrastajām noskaņām. Pilsētas kultūrvide un mākslas klātbūtne Rozenbergu iedvesmas meklējumos mudinājusi atgriezties vairākkārt.

Daļēji izstādē būs pārstāvēts iekšējo pārdomu atspoguļojošs cikls “Rētas”, kurā atklātas gan iekšējās dvēseles rētas, gan daudz dziļākas un vispārcilvēciskas rētas, ko cilvēcē, mākslā, kultūrā un dažādu valstu vēsturē ir atstājušas zīmes un notikumi no pagātnes.

Kā piektā tēma jāmin līdz šim mākslinieka daiļradē gobelēnos nerealizēta laikmeta tehnoloģisko inovāciju pārtapšana, kas metu veidā tiks izstādīta ar nosaukumu “Konversija”. Tās pamatā ir iespaidi no augstām tehnoloģijām. Savstarpējā dialogā tā ir saruna ar skatītāju par to, kā šīs tehnoloģijas mūsdienu mākslinieka rokās reflektē un “pārtop” 21. gadsimta ornamentā.

Egils Rozenbergs kopš 1968. gada piedalījies neskaitāmi daudz vietēja un starptautiska mēroga izstādēs un projektos. Mākslinieks sarīkojis vērienīgas personālizstādes Latvijā, Zviedrijā, Dānijā, Ukrainā un citur. Atzītā tekstilmākslinieka darbi atrodas dažādu valstu muzejos un kolekcijās ASV, Kanādā, Francijā, Vācijā un cituviet. 2003. gadā mākslinieks apbalvots ar 4. šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.

Uz izstādes atklāšanu otrdien, 21. februārī plkst. 17 laipni aicināti visi interesenti. Izstāde būs apskatāma līdz 23. martam.

LA.lv