Mobilā versija
+4.2°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
24. decembris, 2014
Drukāt

Pieci Ziemassvētku eglītes noslēpumi

1. Lielā aukstumā eglīte var pārvērsties stiklā

1no5
Foto - LETAFoto - LETA

Ja Sibīrijas egles vai Skotijas priedes zariņu iemet šķidrā slāpeklī, tādējādi dzīvo zaru atdzesējot līdz -196 Celsija grādiem, tas paliks dzīvs. Pārsteidzoši, taču fakts, – šiem skujkokiem piemīt spēja pārciest niknās Sibīrijas ziemas, kur temperatūra nereti nokrīt zem -60 grādiem, pārvēršoties stiklā.

Šajā gadījumā zinātnieki apzīmēju “stiklā” izmanto, lai raksturotu cietu vielu, kuri nav kristāliskas struktūras – līdzīgi kā loga stikls, tikai veidots, protams, nevis no silīcija, bet gan cukuriem, olbaltumvielām un ūdens molekulām. Kad molekulas nonākušas “stikla” stāvoklī, tās nevar kustēties un reaģēt, tādēļ tās arī nevar tapt ievainotas.

  1. Lielā aukstumā eglīte var pārvērsties stiklā
  2. Egles ir dabiskā māja retiem tarantuliem
  3. Garāki nemēdz būt
  4. Egles rada pašas savu vidi
  5. Globālā sasilšana apdraud skujkokus

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +4.2
Alūksne +3.5
Daugavpils +4.9
Saldus +2
Liepāja +3.9
Jelgava +3
Ventspils +3.8
Limbaži +3
Madona +3
Rēzekne +3
Rīgas zoodārza jaunā lauvene Tori gozējas pirmajā fotosesijāŠogad, pateicoties Rīgas domes atbalstam, sarūpēta brīnišķīga dāvana Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza 104. dzimšanas dienā – atjaunota Lauvu mītne un sagaidīts jauns iemītnieks. Āzijas lauvu mātīte Tori no Tallinas zoodārza ieradās jau 7.oktobrī, lai iepazītos un aprastu ar iekštelpu apartamentiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+