×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. decembris, 2017
Drukāt

Pieciem ierēdņiem – 57 670 eiro prēmijas (30)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valdība vakar nolēma piešķirt 57 670 eiro Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas pārvaldes un Muitas pārvaldes piecu ierēdņu prēmēšanai.

VID skaidroja, ka, atbilstoši noteikumiem pieciem ierēdņiem atbilstoši ieguldījumam ir paredzēts izmaksāt prēmiju 6 – 10 mēnešalgu apmērā (kopā 57 670 eiro). Prēmijas paredzētas par tiešas darbības rezultātā atklātiem un novērstiem noziedzīgiem nodarījumiem. 2016. gada oktobrī starptautiskas operācijas ietvaros VID Muitas policijas pārvaldes ierēdņi un Muitas pārvaldes ierēdne ar dienesta darba suni uz Latvijas–Lietuvas robežas, veicot muitas kontroli, kravas automašīnā “Nissan” un tās pavadošajā vieglajā auto “Ford” atrada paslēptu narkotisko vielu – hašišu. Kopējais abos transporta līdzekļos atklātā hašiša daudzums ir 203,8 kilogrami, no kura var pagatavot līdz 400 000 narkotiku devas, un tā vērtība nelegālajā tirgū var pārsniegt divus miljonus eiro. 2017. gada februārī Muitas policijas pārvaldes ierēdņi, pakļaujot muitas kontrolei vairākas no Kenijas sūtītas kravas, kas Latvijā bija ievestas ar avioreisiem no Turcijas, atklāja augu izcelsmes vielu, kura pēc Muitas laboratorijas eksperta atzinuma izrādījās sevišķi bīstams, aizliegts augu valsts produkts ar psihotropu iedarbību “catha edulis” jeb “khat”. No iegūtā daudzuma – 700 kilogramiem – var iegūt līdz 700 000 narkotiku devas, un tā vērtība nelegālajā tirgū var pārsniegt 500 000 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Tā ir visu mūsu naudiņa. Invalīdiem, pensionāriem nekas nesanāk. Arī bērniem neko prātīgu nevar pielikt. Brīnāmies, ka naudas nekam nav.

 2. Minimālā aldziņa Atbildēt

  Vismaz kādam normāla prēmija 😀

 3. Atliek tikai piekrist>es Atbildēt

  Piemēram,bez Saeimas Ģenerālsekretāra taču iztikām divdesmit piecus gadus!

 4. Nav jau slikti ja tiešā darba darītājs saņem prēmiju , slikti , ka tā prēmija tiek izmaksāta no ieekonomētiem un nodokļu maksātājiem neatmaksātiem nodokļiem .Un ja tā nauda būtu iegūta no rekvizētās produkcijas ienākumiem , tad nebūtu nekādu pretenziju pret tik lielām prēmijām .

 5. Tā kā visā Eiropas Savienībā vēl vairāk ierēdņu nekā Latvijā, ir vienīgi Kiprā,tad nav jābrīnās,ka naudas nekam vairs nepietiek! Te arī uzskatāmi redzam,ka ierēdņu “zemās algas”,kuras esot noteikti jāpalielina,nav pat puse no viņu faktiskajiem ieņēmumiem,kurus,bez prēmijām,ievērojami papildina vēl dažādas piemaksas un sociālie pabalsti pēc darba koplīgumiem ar nozares arodbiedrībām.Pēc darba koplīgumiem (pēc LBAS apkopotajiem datiem)2010.gadā,piemēram,bija noslēgti 1268 koplīgumi par papildatvaļinājumu darbiniekiem (piem.bērna piedzimšanas gadījumā,tuvinieka nāves gadījumā u.c.);128 koplīgumi,kuros noteiktas piemaksas,kuras augstākas,kā Darba likumā noteiktās un piemaksas,kas nav paredzētas Darba likumā;220 koplīgumi,kuros noteiktas prēmijas,cita veida atlīdzība,saistīta ar darbu (piemēram,apmaksāti telefona rēķini,transports,pusdienas,medicīnas pakalpojumi,veselības apdrošināšana,papildpensija u.c.;101 koplīgums,kurā noteikts,ka darbiniekiem tiek apmaksātas mācības,pašu darbinieku izvēlēti kursi,mācības augstskolā.Un tad vēl koplīgumi,kuros paredzēti nosacījumi darba un ģimenes dzīves saskaņošanai (e-darba vai teledarba iespējas,elastīgs darba laiks,papildus atvaļinājums vecākiem,kuriem ir bērni līdz 16 gadu vecumam u.c.). Skat.”Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums”.Kā gan tas iet kopā,kaut vai ar ārstu “normālo pagarināto darba laiku
  slimnīcās,rindām un kvotām pacientiem?!
  “Diskusijas par darba koplīgumiem pa laikam sākās jau iepriekšējo valdību laikā un valdības sociālie partneri ir aizstāvējuši to neaizskaramību,jo īpaši valsts un pašvaldību uzņēmumos.Krīzes spaidos ar likumu strauji noteiktā algu un dažādu bonusu apcirpšana sabiedriskajā sektorā situāciju ir tikai saasinājusi.Taisnīguma pret visu sabiedrību koplīgumu neaizskaramībā gan ir maz,galvenokārt tāpēc,ka par tajos garantēto labklājību ir jāmaksā pārējiem,kuriem krīzes apstākļos arī viss ir sarucis-algas,pabalsti un pat darba iespējas.” Skat.”Darba koplīgumi-problēmas ne tikai krīzes spaidos”,Lidija Dārziņa,Latvijas Vēstneša portāls”Par likumu un valsti”Likumi praksē.(LV.LV),11.07.2010

 6. Esmu soka….kapec tik maz………..

 7. viņiem apnika vienkārši tā bezdarbībā sēdēt..un pēkšņi viena gudra galva izdomāja ka kkas ir jānolemj…..

 8. Kāpēc tādi pārspīlējumi??? Tas taču ietilpst viņu darba pienākumos. Varbūt kādus 30% pie konkrētās mēnešalgas, jo ir liela ņemšanās ar visu pierādījumu dokumentālo noformēšanu. Nu ja, bet salīdzinot ar Revertas valdes priekššēdētājas atalgojumu 42000 eiro mēnesī, tas jau tāds nieks vien ir. Bet Reverta mums LV iedzīvotājiem palika parādā 600 miljonus……….

 9. Tas ir šo cilvēku darbs ,,tapat ka jebkurš cits ,,un nav jāgaida superlielas premijas ,,ir taču alga attiecīgi pieklajīga ,? Ko ?

 10. Super ,,tā tik spļaujie sejā” velētajiem ar izškērdigu naudas dalīšanu ,,,fuj valdībai

 11. Absolūts idiotisms, vai par darba pienākumu veikšanu netika maksāta alga?

 12. naves sods viniem butu par mikstu

 13. dodiet man to naudu es vinus ar savu roku novaktu

 14. Vajadzētu jau pieņemt kardinālus mērus, uzrīkot revolūciju, sabāzt cietumos šos valsts izsaimniekotājus! Citādi jau nesaprot. Es tādu algu nevaru nopelnīt 10 gadu laikā, tas ir suņa murgs, kas notiek šajā valstī!

 15. Nekas jauns.Premiju kartejo reizi dabus auksta amata stradajosie.Bet tie kuri tiesam ir izdarijusi melno darbinu.NEKO,NEKAD NEDABUN.Seit ir lietiskais pieradijums taisnibai parkuru nepartraukti runa visos dzives apstaklos………………

 16. Paraolimpiskajam čempionam neiznāca.
  Cik simti miljonu aiziet garām valsts kasei ēnu ekonomikas dēļ? Kam par to jāatbild, ja ne šīs instances ierēdņiem? Ne jau zālīte sastāda budžetu. Acu aizmālēšana cīņai ar narkotikām. Bērni vārtās bomžu midzeņos un mirst savo vēmekļos. Narkobaroni cīnās un padod ziņu par konkurentu.

 17. Kā jūs ņepoņimajeķe, viņi varēja arī palaist garām kravu un saņemt prēmiju no citiem avotiem, jeb tautā saukto kukuli, lai tagad būtu skadrs cenrādis ,kādam ir jāsāk pirmajam. Nu apmēram tā – mēs dodam 5000.štukas ,kurš vairāk. Pēc šā koņu poņatna- cik un kā maksā brīvs ceļš, a varbūt arī norāde kam jāmaksā-šutka. Vispār jau domāju ,ka uz ziemassvētkiem visiem orgānu darbiniekiem vajadzēja piešķirt prēmijas , nu varbūt 999.euro ,varbūt vairāk, izņemot šo orgānu vadītājus un vietniekus,kāpēc ,nu viņiem jau tāpat algas treknas.Lūk tas gan būtu tikai cilvēcīgi, un tautai nerastos jautājumi.

 18. DAS IST PIZDJETC.

 19. Milisi,bet tad jau visus,kas strada vajag premet,jo katrs tacu dara savu darbu!!Vai tad kasieris,vai soferis nepilda darba pienakumus??

 20. Man tikai vienam šķiet, ka kaut kas nav kārtībā? Par tiešo pienākumu veikšanu prēmija?

  • Pilnīgi piekrītu, viņi darīja tikai savu darbu un ne vairāk.

   • Tādā gadījumā, es iesaku, ja gada laikā nav atklāts neviens nelegālās preces pārvadātājs (uzglabātājs), no šādiem darbiniekiem iekasēt soda naudu ( arī štukās) par it kā savu pienākumu neveikšanu, vai tajā mēnesī, kad nekas netiek atklāts, vispār nemaksāt algu!

 21. Nav šaubu, ka darbiniekus, kas labi un apzinīgi pilda savu darbu vajag prēmēt, bet vai nav tā kā par daudz (57 670 : 5=11 534) tāda summa par vienu atrastu nelegālu kravu izskatās aizdomīga un nepieklājīga uz parasto cilvēku ienākumu fona.

 22. Pirmkārt,ja pareizi sarēķināju tad viņiem alga sanāk ap EUR-2000 mēnesī un tas ir viņu darbs par ko viņi saņem algu.Otrkārt,narkotiskās vielas tika Latvijā ievestas ar avio reisu no Turcijas bet narkotikas atrda uz LV-LT robežas.Tātad izvedot no mūsu valsts.Tad kāda velna pēc mums nodokļu maksātājiem jāmaksā par to,ka narkotikas neieveda Lietuvā???Vajadzēja nodot info leišiem un un lai vi;ni tālāk dara kas nepieciešams.

 23. bet tas tak ir viņu darbs, saprotu, ka var un vajag prēmēt, bet ne jau nu tādos apmēros , un ja kas , praktiski , jau suns to atrada , tad prēmējiet viņu !

  • Ta ir anomalija, shi smiekliga premija, tas ir plikis seja visai tautai, kas knapi velk galus kopa, tas ir pratam neaprakstami cik tas ir negodigi, vai paradot ES shis premijas un ka cilveki sheit dzivo neradisies jautajumi…

  • nodokļu maksātājs Atbildēt

   Alga viņiem nav 2000 mēnesī, bet tas jau nenozīmē to, ka par tiešo sava darba pienākumu pildīšanu (ir amata apraksts, kurš nosaka pienākumus) jāmaksā tādas prēmijas! Bet mēs jau nezinām, vai tās prēmijas nesaņem viņu tiešie priekšnieki par darba koordinēšanu, jo nekur nav konkrēti minēts, vai tas ir tiešā(melnā) darba darītājs vai bikšu deldētājs!

 24. Kaut ko ta parastā darbā PILDOT savus pienākumus pat 13.algu nemaksā???? Kas par NA_UJ? Vai vienkārši pareizos piesedzot-atpirkšanās maksa! LEGĀLI!

  • aizmirsti, 13 alga ir padomijas paliekas , pie mums preme tos, kas nedara neko , (piem. ministriju ierēdņu prēmēšana katru menesi, kaut gan , tas tak viņu darbs , lai izputinātu šo valsti ), LV viss ir kārtībā !

 25. 80 mil/ bija par īsu ,vajadzēja piemest

Draugiem Facebook Twitter Google+