Mobilā versija
+11.9°C
Ausma, Ausmis, Ingūna, Inguna, Inguns
Svētdiena, 25. jūnijs, 2017
12. septembris, 2014
Drukāt

Piecpadsmit brīnišķīgas pilis Latvijā (5)

1. Latvija – piļu zeme

1no16
Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 12.septembrī, Cēsīs tika atklātas Eiropas Kultūras mantojuma dienas Latvijā, kā arī projekts par Cēsu viduslaiku pils saglabāšanu sadarbībā ar Estfollas pašvaldību Norvēģijā.

Kultūras mantojuma dienas Latvijā risinās jau kopš 1995. gada, un ik gadus tajās durvis ver kāds atjaunots arhitektūras piemineklis. Protams, ne vienmēr tās ir pilis, taču, godinot Rundāles pili, kurā šogad beidzās 50 gadus ilga skrupuloza restaurācija, Turaidas pili, kurai šogad aprit 800 gadu, Bauskas, Valdekas, Cēsu pilis, kurās sākusies, turpinās vai noslēdzas restaurācija, piedāvājam izlasi no 15 Latvijas pilīm.

Protams, piļu Latvijā ir daudz, daudz vairāk – atliek pieminēt kaut tikai Rīgas, Dikļu un Igates pili, Aizputes un Raunas pilsdrupas. Katram ir iespēja veidot savu Latvijas piļu topu. Nevēloties izcelt vienu pili vairāk par citām, sakārtojām savu 15 piļu topu, sākot no visvecākās.

 1. Latvija – piļu zeme
 2. Turaidas pils
 3. Ēdoles pils
 4. Ventspils pils
 5. Dundagas pils
 6. Krustpils pils
 7. Jaunpils pils
 8. Bauskas pils
 9. Durbes pils
 10. Rundāles pils
 11. Jelgavas pils
 12. Mežotnes pils
 13. Bīriņu pils
 14. Ilgas pils
 15. Cesvaines pils
 16. Arendoles pils

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Arendole pils? Vai tik ne kungu nams? Sarakstā varētu likt kādā 45.vietā. Nejēgas sastādīts saraksts.

 2. un kur skaitaa Bebrenes pils?

 3. Mežmuižas pils ? Tā visskaistākā.

 4. Kur mūsu slavenā Jaunmoku pils?

 5. dažas vēl iztrūkst – Krāslavas, Stāmerienas, Jaunmoku, Kazdangas, Vecauces, Gārsenes un daudzas citas. Un kur tad vēl muižas.

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+