Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
31. janvāris, 2012
Drukāt

Piecu gadu laikā ceļu satiksmes drošībā ieguldīti vairāk nekā 5 miljoni latu


Foto - LETAFoto - LETA

Saskaņā ar Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumu apdrošināšanas sabiedrības ceļu satiksmes negadījumu novēršanai un profilaksei ieskaita 2% no noslēgtajiem OCTA līgumiem.

 

Kā liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) statistika, pēdējo piecu gadu laikā ceļu satiksmes negadījumu novēršanā un profilaksē ir ieguldīti vairāk nekā pieci miljoni latu.

Apdrošināšanas sabiedrību veikto iemaksu mērķis ir veicināt ceļu satiksmes drošību, iegūtos līdzekļus novirzot ne tikai sabiedrības izglītojošajām kampaņām, bet arī Valsts policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam nepieciešamā aprīkojuma iegādei. Kā skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics, puse līdzekļu tiek izlietoti Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu (tajā skaitā Valsts policija, VUGD) vajadzībām, bet otra – citu institūciju, piemēram, CSDD, organizētajām sabiedrības izglītojošām kampaņām.

“Nesen par OCTA līdzekļiem tika iegādāti vairāk nekā 209 digitālie riepu protektoru dziļuma mērītāji, tādējādi turpmāk varēs pārbaudīt protektoru dziļumu un to atbilstību sezonai. Šis pirkums ir ļoti būtisks, jo neatbilstošs riepu protektoru dziļums paaugstina CSNg risku. Transportlīdzeklim bremzējot, apstāšanās ceļš kļūst garāks, jo nav nepieciešamā saķere ar braukšanas virsmu, kas nozīmē, ka šāds spēkrats apdraud ne tikai automašīnā sēdošos, bet arī apkārtējos. Tāpat pērnā gada vasarā tika iegādāti skeneri, ar kuriem Valsts policija daudz operatīvāk var nosūtīt ceļu satiksmes negadījumu protokolus apdrošinātājiem, savukārt apdrošinātāji operatīvāk pieņemt lēmumus un cietušajiem izmaksāt apdrošināšanas atlīdzību. Iepriekšminētie piemēri ir tikai daži, taču ļoti būtiski, jo, ja nebūtu šādu ieguldījumu, visticamāk, arī ceļu satiksmes negadījumu skaits būtu daudz lielāks, par negadījumu apstākļu izvērtēšanas ātrumu nemaz nerunājot,” skaidro Juris Stengrevics.

Par līdzekļu piešķiršanu katru gadu lemj Ceļu satiksmes drošības padome. Iemaksu apjoms veidojas no katra transportlīdzekļa īpašnieka nopirktās polises. 2011. gadā nozīmīgākie līdzfinansētie un pilnībā finansētie projekti ir bijuši: izglītojoša kampaņa “Par sekām transportlīdzekļa vadīšanai apreibinošu vielu ietekmē”, “Velosipēdistu vadītāju drošība”. Tāpat tika atbalstīts ikgadējais konkurss “Gribu būt mobils” un Latvijas jauno satiksmes dalībnieku sacensības, kā arī mācību klases izveide satiksmes notikumu un citu preventīvu pasākumu apmācībai Vidzemes reģionā.

 

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+