×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
10. septembris, 2013
Drukāt

Piecu gadu laikā par 25,5 miljoniem latu iepirks 93 ugunsdzēšanas auto

LETALETA

Ministru kabinets šodien atbalstīja Iekšlietu ministrijas (IeM) iniciatīvu piešķirt 25,5 miljonus latu 93 ugunsdzēsības un glābšanas transportlīdzekļu iegādei laikā no 2014.līdz 2018.gadam, portālu “LA.lv” informēja IeM.

 

Jaunu ugunsdzēsības un glābšanas transportlīdzekļu iegāde Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) nepieciešama, lai nodrošinātu savlaicīgu palīdzību ugunsgrēku dzēšanā un cilvēku glābšanā.

“Ņemot vērā šobrīd ugunsgrēku dzēšanā un glābšanas darbu veikšanā iesaistīto ugunsdzēsības un glābšanas transportlīdzekļu ekspluatācijas ilgumu, nolietojumu, tehnisko stāvokli un skaitu, šobrīd VUGD kvalitatīva pamatfunkciju izpilde ir apgrūtināta. Tāpat glābējiem jānodrošina atbilstoši darba apstākļi un jāuzsāk jaunu depo ēku būvniecība, rekonstrukcija vai renovācija, kas ievērojami uzlabos glābšanas dienestu operativitāti,” norāda iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP).

Iegādājoties jaunos transportlīdzekļus, nomainīs 71 nolietotu automobili un papildu iegādās 22 transportlīdzekļus, kas ļaus uzlabot VUGD darbu dažāda rakstura glābšanas situācijās, tostarp uz ūdens un ķīmisko avāriju negadījumos.

Plānots iegādāties ugunsdzēsības autokāpnes un autopacēlājus, konteineru sistēmas, ugunsdzēsības autocisternas, glābšanas darbu automobiļus, ķīmisko avāriju automobiļus un ūdenslīdēju automobiļus.

Vēl valdība atbalstīja 8,1 miljona latu piešķiršanu VUGD depo ēku būvei, rekonstrukcijai vai renovācijai laikā no 2015.līdz 2017.gadam. Tas nodrošinās VUGD operativitāti un tā darbiniekiem – darbam piemērotus apstākļus, skaidro IeM.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+