×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
15. novembris, 2017
Drukāt

Iesūti savas dzimtas fotogrāfiju un veido Latvijas gadsimtu (3)

Ekrānšāviņš no http://www.latvijasgadsimts.lvEkrānšāviņš no http://www.latvijasgadsimts.lv

Pieraksti stāstu par dzimtas vēsturē svarīgu notikumu, personību vai vietu. Augšupielādētie stāsti un attēli līdzās izstādē piedāvātajiem dzīvesstāstiem veidos Latvijas vēstures panorāmu, atbildot uz izstādē uzdoto jautājumu – kas ir Latvija, aicina Latvijas Nacionālais vēstures muzejs.

14. novembrī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā tika atvērts Latvijas simtgadei veltītais Gadsimta albums – virtuāla attēlu galerija vietnē www.latvijasgadsimts.lv, kurā ikviens aicināts pievienot savu fotogrāfiju un stāstu par savas ģimenes un dzimtas, darba kolektīva vai organizācijas vēsturē svarīgu notikumu, personību vai vietu Latvijā laika periodā 1914.–2017. gads.

Projekts ir iespēja ikkatram piedalīties Latvijas stāsta veidošanā – jo vairāk fotogrāfiju, jo precīzāks un pilnīgāks taps mūsu vēstures koptēls.

Albuma atvēršanā piedalījās Dace Melbārde, kultūras ministre, Arnis Radiņš, LNVM direktors, Toms Ķikuts, izstādes “Latvijas gadsimts” darba grupas vadītājs, Ilze Strenga, Latvijas Televīzijas pārstāve, Ingvilda Strautmane, Latvijas Radio kultūras raidījumu vadītāja, Pēteris Zirnis, Nacionālās informācijas aģentūras LETA galvenais redaktors, Nora Rieksta, portāla delfi.lv kultūras redaktore, Raimonds Rublovskis no Rīgas Kultūru vidusskolas un viņa skolasbiedri.

Pievienojot Gadsimta albumam izvēlētu fotogrāfiju no dažādiem posmiem un pastāstot par tajā redzamo, uzaicinātie viesi piepildīja pirmās virtuālā albuma lappuses.

2018. gada maijā Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izstāžu telpās (Rīgā, Brīvības bulvārī 32) atklās izstādi “Latvijas gadsimts” – vairāk kā 60 muzeju kopīgu velti valsts simtgadei. Atjaunotajā Latvijā šī būs lielākā kopizstāde muzeju nozares vēsturē un tajā vienkopus varēs apskatīt izcilas vēstures liecības no Kurzemes, Latgales, Sēlijas, Vidzemes, Zemgales un Rīgas, kuras atspoguļo Latvijas valsts vēsturi simts gadu garumā. Kopīgiem spēkiem izveidotais Gadsimta albums papildinās muzeju kopizstādi.

PIEVIENOT SAVU STĀSTU VARI ŠEIT

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Savādi šajā valstī notiek- miljonus tērē simtgades atzīmēšanai, bet te, cilvēki , atsūtiet mums savas bildes na haļavu! Tad jau tā paredzētā nauda ir sabāzta pa vajadzīgām kabatām, ja jāubago fotogrāfijas.

  2. Screenshot latviski ir ekrāna foto!

  3. Nav vērts, nav vērts Atbildēt

    Man ir tāds jautājums: Vai Latvijas teritorijā nebija I Pasaules kara? Nebija nedz Bēgļu sākot no 1914. gada, nebija karavīru, medmāsu lai arī Krievijas Armijā? Ir tādas dīvainas sajūtas. Jo it visur Pasaulē atzīmē gadu no gada I Pasaules kara norises izdodot Pastmarkas, vai tā būtu Īrija, Vai Lielbritānija, vai Džērsija, Vai Beļģija, vai Jaunzēlande un Austrālija. Tikai un atkal ja Latvijas Pasts ir īpašs – Ne mazākās norādes uz I Pasaules Karu?

Draugiem Facebook Twitter Google+