Latvijā
Vēsture

Iesūti savas dzimtas fotogrāfiju un veido Latvijas gadsimtu3

Ekrānšāviņš no http://www.latvijasgadsimts.lv

Pieraksti stāstu par dzimtas vēsturē svarīgu notikumu, personību vai vietu. Augšupielādētie stāsti un attēli līdzās izstādē piedāvātajiem dzīvesstāstiem veidos Latvijas vēstures panorāmu, atbildot uz izstādē uzdoto jautājumu – kas ir Latvija, aicina Latvijas Nacionālais vēstures muzejs.

14. novembrī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā tika atvērts Latvijas simtgadei veltītais Gadsimta albums – virtuāla attēlu galerija vietnē www.latvijasgadsimts.lv, kurā ikviens aicināts pievienot savu fotogrāfiju un stāstu par savas ģimenes un dzimtas, darba kolektīva vai organizācijas vēsturē svarīgu notikumu, personību vai vietu Latvijā laika periodā 1914.–2017. gads.

Projekts ir iespēja ikkatram piedalīties Latvijas stāsta veidošanā – jo vairāk fotogrāfiju, jo precīzāks un pilnīgāks taps mūsu vēstures koptēls.

Albuma atvēršanā piedalījās Dace Melbārde, kultūras ministre, Arnis Radiņš, LNVM direktors, Toms Ķikuts, izstādes “Latvijas gadsimts” darba grupas vadītājs, Ilze Strenga, Latvijas Televīzijas pārstāve, Ingvilda Strautmane, Latvijas Radio kultūras raidījumu vadītāja, Pēteris Zirnis, Nacionālās informācijas aģentūras LETA galvenais redaktors, Nora Rieksta, portāla delfi.lv kultūras redaktore, Raimonds Rublovskis no Rīgas Kultūru vidusskolas un viņa skolasbiedri.

Pievienojot Gadsimta albumam izvēlētu fotogrāfiju no dažādiem posmiem un pastāstot par tajā redzamo, uzaicinātie viesi piepildīja pirmās virtuālā albuma lappuses.

2018. gada maijā Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izstāžu telpās (Rīgā, Brīvības bulvārī 32) atklās izstādi “Latvijas gadsimts” – vairāk kā 60 muzeju kopīgu velti valsts simtgadei. Atjaunotajā Latvijā šī būs lielākā kopizstāde muzeju nozares vēsturē un tajā vienkopus varēs apskatīt izcilas vēstures liecības no Kurzemes, Latgales, Sēlijas, Vidzemes, Zemgales un Rīgas, kuras atspoguļo Latvijas valsts vēsturi simts gadu garumā. Kopīgiem spēkiem izveidotais Gadsimta albums papildinās muzeju kopizstādi.

PIEVIENOT SAVU STĀSTU VARI ŠEIT

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
IeM kategoriski noraida “Tele2” pārmetumus par it kā negodprātīgu rīcību iepirkuma procedūrā
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīgas domes koalīcijā varētu būt izveidojušās jaunas nesaskaņas
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bērna nolaupīšanas lietā ECT atzīst Latvijas pārkāpumu procesuālās vienlīdzības neievērošanā
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Sociālās mājas būvniekus Bolderājā pārsteidz uzietā padomju armijas munīcijas noliktava
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
IeM kategoriski noraida “Tele2” pārmetumus par it kā negodprātīgu rīcību iepirkuma procedūrā
4 stundas
LE
LETA
Sports
Svarcēlājs Griškovs par aizliegto vielu lietošanu saņem četru gadu diskvalifikāciju
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Naktī Purvciema iedzīvotājs sēž uz vakts un pieķer riepu dūrēju 1
2 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Koalīcijā runāšana caur puķēm tāpat neko nedod
6 stundas