×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
11. februāris, 2014
Drukāt

Piedalies Latvijas mīļākās grāmatas noskaidrošanā!

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

A/S ''Lauku Avîze'' izdevniecības vadītāja Evija Veide.

Vēl tikai šonedēļ, līdz 16. februārim, katrs var nobalsot par savām mīļākajām grāmatām, tādējādi piedaloties Latvijas mīļākās grāmatas noskaidrošanā, portālam LA.lv apstiprināja šova “Lielā Lasīšana” pārstāve Inga Eizberga.

“Lielā Lasīšana” ir raidījums par literatūru, ko Latvijas Televīzija raida reizi mēnesī, un laikā no janvāra līdz novembrim skatītāji balsojumā izvēlas Latvijas mīļāko grāmatu. Projekts, veicinot sabiedrības interesi par daiļliteratūru un tās lasīšanu, veido grāmatu sacensību, daiļliteratūras izlase ir eklektiska, tās tematiskais spektrs ir visplašākais. Kurš šajā sacensībā uzvarēs?

Šovs sākās ar iepazīšanās raidījumu 19. janvārī, kad skatītājus iepazīstināja ar “Lielās Lasīšanas” ideja un noteikumi, kurā sākas grāmatu nominēšana balsošanas sarakstam. Tagad – vēl līdz 16. februārim – turpinās balsošanas periods, kura laikā gan internetā, gan anketās katram ir iespēja ieteikt līdz piecām savām mīļākajām grāmatām.

Nākamajā raidījumā tiks paziņots, kuras grāmatas iekļuvušas balsošanas saraksta simtniekā. Patlaban raidījuma mājaslapā http://www.ltv.lv/lv/liela-lasisana/balsosana/ ir diezgan daudz nesapratnes pilnu komentāru par to, kādēļ viena vai otra grāmata, par kuru gribēts nobalsot, nav iekļuvusi sarakstos, tādēļ “Lielās Lasīšanas” veidotāji aicina vispirms iepazīties ar balsošanas un šova nolikumu.

Balsošanas rezultāti un latviski izdoto mīļāko daiļliteratūras grāmatu TOP 100 tiks paziņots otrajā raidījumā “Lielā Lasīšana” 2. martā pulksten 21:30. Vēl ir iespēja pieteikties un kļūt par skatītāju raidījuma tiešraidei, rakstot vēstuli uz lielalasisana@gmail.com vai sociālajos portālos: https://www.facebook.com/lielalasisana un http://www.draugiem.lv/lielalasisana/news/index#_ minot savu vārdu, uzvārdu, tālruņa numuru. un e-pasta adresi.

Pēc otrās balsošanas kārtas īpašos raidījumos tiks izceltas TOP 21 iekļuvušās grāmatas. Lai skatītājam palīdzētu izšķirties, par kuru grāmatu beigu beigās balsot, katrai no grāmatām būs savs “patrons” – Latvijā populārs cilvēks, kurš kopā ar programmas veidotājiem piedalīsies dokumentāla stāsta izveidē par grāmatu, to arī prezentējot sižetā.

“Lielās Lasīšanas” fināls notiks 2014. gada novembrī jaunajā bibliotēkas ēkā, tiešraidē, kurā šova formā notiks fināla telefonbalsojums par nācijas mīļāko grāmatu.

Kopīgiem spēkiem noskaidrosim, kura ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā grāmata!

“Lielā Lasīšana” ir BBC projekts, kas adaptēts LTV.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+