Ekonomika
Bizness

TIEŠRAIDE: Kā no pagasta skolas nonākt pasaules biznesa elitē?0

Trešdien, 23. maijā, Liepājā un Saldū notiks Latvijas Bankas un “Latvijas Avīzes” rīkotās “Reģionu sarunas par labklājību”. Nacionālā banka rīko diskusiju ciklu visos Latvijas reģionos, lai ar iedzīvotājiem, pašvaldību līderiem, uzņēmējiem diskutētu par to, kā vairot ikviena iedzīvotāja un valsts turību kopumā.

Liepājā kopā ar pašvaldības vadību un vietējiem uzņēmēju sabiedrības līderiem tiks diskutēts par Latvijas tautsaimniecības izaicinājumiem simtgades priekšvakarā. Tiks meklētas atbildes uz vairākiem jautājumiem, tostarp kāda ir Latvijas makroekonomiskā un finansiālā situācija; ko varam uzlabot nekavējoties un ko – tikai ilgtermiņā.

Saldū plānota diskusija ar vietējiem iedzīvotājiem, sabiedrības līderiem un pašvaldības vadību par to, kā konkurētspējīga izglītība ietekmē ikviena cilvēka rocību un sabiedrības dzīves līmeni kopumā, to tuvinot pārtikušo Eiropas valstu rādītājiem.

Latvijas 100 gadu jubileja iezīmē vairākas krustceles tautsaimniecības attīstībā, kur gan pašu izvēles, gan objektīvu pasaules norišu ietekme izšķirs, vai mums būs nevis vairāki, bet daudzi veiksmīgi eksportējoši uzņēmumi, vai mūsu bērni dzīvos pārtikušā valstī un vai izvairīsimies no iedzīvotāju skaita tālāka sarukuma, nevienlīdzības saglabāšanās, reģionu panīkuma u.c. problēmām.

Tāpēc Latvijas Banka valsts 100 gadu jubilejas pasākumu ietvaros 2018. gada pavasarī “Reģionu sarunās par labklājību” visu Latvijas reģionu pilsētās ar vietējās sabiedrības pārstāvjiem diskutēs par to, kā vairot turību Latvijā un kā to paveikt, izmantojot tādus instrumentus kā zināšanas, nauda un prognozējama ekonomiskā politika.

Vienlaikus ar sabiedrības iesaisti diskusijā par Latvijas tautsaimniecības nākotnes veidošanu “Reģionu sarunas par labklājību” iekļausies plašākā nacionālās centrālās bankas darbības virzienā – intereses rosināšanā un izpratnes veicināšanā par ekonomikas un finanšu jautājumiem.

Kurzemes pasākumu programmā paredzētas šādas aktivitātes:

– tikšanās ar uzņēmējiem un pašvaldības vadību centrā “Libava” (23. maijā plkst.12:00-14:00; Vecajā Ostmalā 29, Liepājā); sarunas tēma – “Latvijas tautsaimniecība simtgades priekšvakarā un nākotnes izaicinājumi”;

– diskusija ar iedzīvotājiem un pašvaldības vadību Saldus Jaunatnes un atpūtas iniciatīvu centrā “Šķūnis” (23. maijā plkst.18:00-19:30; Lielajā ielā 3c, Saldū); sarunas tēma – “Kā no pagasta pamatskolas sola nonākt pasaules līmeņa uzņēmuma vadītāja krēslā?”.

Pasākumos piedalīsies Latvijas Bankas padomes loceklis Edvards Kušners, valdes loceklis Jānis Blūms, Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste.

Pasākumos aicināti piedalīties arī Liepājas, Saldus un apkārtējo pašvaldību mediju pārstāvji. Diskusiju Saldū vadīs “Latvijas Avīzes” žurnālists Ivars Bušmanis; tās tiešraide – “Latvijas Avīzes” ziņu vietnē www.la.lv.

LA.lv