Ekonomika
Bizness

Tiešraide: Latvijas Bankas diskusija Talsos0

Šodien Talsos notiekošo “Grāmatu svētku” ietvaros ikviens aicināts apmeklēt Latvijas Bankas un “Latvijas Avīzes” rīkotās “Reģionu sarunas par labklājību”.

Nacionālā banka rīko diskusiju ciklu visos Latvijas reģionos, lai ar iedzīvotājiem, pašvaldību līderiem, uzņēmējiem diskutētu par to, kā vairot ikviena iedzīvotāja un valsts turību kopumā.

Talsos organizētās diskusijas tēma – “Cik gados sasniegsim pārtikušo valstu līmeni – 10, 20, 50..?” Diskusijas ietvaros vērtēsim, no kā atkarīgs šim mērķim nepieciešamā laika limits – no Nacionālā attīstības plāna, Eiropas fondu līdzekļiem vai kā cita? Pārrunāsim, ko varam darīt paši, ikviens no mums.

Latvijas 100 gadu jubileja iezīmē vairākas krustceles tautsaimniecības attīstībā, kur gan pašu izvēles, gan objektīvu pasaules norišu ietekme izšķirs, vai mums būs nevis vairāki, bet daudzi veiksmīgi eksportējoši uzņēmumi, vai mūsu bērni dzīvos pārtikušā valstī un vai izvairīsimies no iedzīvotāju skaita tālāka sarukuma, nevienlīdzības saglabāšanās, reģionu panīkuma u.c. problēmām.

Tāpēc Latvijas Banka valsts 100 gadu jubilejas pasākumu ietvaros 2018. gada pavasarī “Reģionu sarunās par labklājību” visu Latvijas reģionu pilsētās ar vietējās sabiedrības pārstāvjiem diskutēs par to, kā vairot turību Latvijā un kā to paveikt, izmantojot tādus instrumentus kā zināšanas, nauda un prognozējama ekonomiskā politika.

Vienlaikus ar sabiedrības iesaisti diskusijā par Latvijas tautsaimniecības nākotnes veidošanu “Reģionu sarunas par labklājību” iekļausies plašākā nacionālās centrālās bankas darbības virzienā – intereses rosināšanā un izpratnes veicināšanā par ekonomikas un finanšu jautājumiem.

Talsu pasākumu programmā paredzētas šādas aktivitātes:

– tikšanās ar vietējo sabiedrību Talsu novada pašvaldības lielajā zālē (23. martā plkst.10:20-12:00; Kareivju iela 7, Talsi);

– diskusija ar uzņēmējiem (23. martā plkst.13:00-15:00; viesnīca “Kuršu krogs”, Mācītājmuiža, Lībagu pagasts, Dižstende).

Saistītie raksti

Pasākumos piedalīsies Latvijas Bankas padomes loceklis Edvards Kušners, Monetārās politikas pārvaldes vadītāja vietnieks Mārtiņš Bitāns, valdes loceklis Harijs Ozols, Talsu pašvaldības vadība.

Talsu un apkārtējo pašvaldību mediju pārstāvji aicināti piedalīties diskusijā ar iedzīvotājiem, kuru vadīs “Latvijas Avīzes” žurnālists Ivars Bušmanis.

LA.lv