Latvijā
Politika

Piedaloties prezidentam, Latvija meklē jaunus noieta tirgus AAE 16

Foto-LETA

Latvijas uzņēmumi ir ieinteresēti jaunos noieta tirgos ārpus tradicionālajiem eksporta tirgiem Eiropā, tādēļ Apvienotie Arābu Emirāti (AAE) raisa īpaši lielu interesi kā potenciāls biznesa galamērķis, atklājot Latvijas-AAE biznesa forumu Dubaijā, 26.februārī sacīja Latvijas prezidents Raimonds Vējonis.

Prezidents uzsvēra foruma sniegto iespēju uzņēmējiem no Latvijas un AAE meklēt jaunus lietišķos kontaktus un biznesa partnerus. Tas, kā norādīja Vējonis, veidošot stabilu pamatu plašākai sadarbībai ar AAE, kas ir Latvijas nozīmīgākais ekonomiskais partneris Līča valstu vidū.

“Šodien mēs nesākam sadarbību no baltas lapas. Kopējais Latvijas un AAE preču un pakalpojumu apgrozījums pēdējos gados ir strauji audzis, 2015.gadā sasniedzot 120 miljonus eiro. Tirdzniecības apjomi turpina palielināties, un tas apliecina, ka abu valstu ekonomiskai sadarbībai ir liels potenciāls,” teica prezidents.

Iepazīstinot ar Latvijas uzņēmēju delegāciju, Vējonis sacīja, ka šie uzņēmumi atspoguļo Latvijas ekonomiskās intereses un iespējas, gan piedāvājot savas preces un pakalpojumus AAE tirgū, gan piesaistot AAE investīcijas Latvijā.

Biznesa forumā Dubaijā Latviju pārstāv vairāk nekā 40 uzņēmumi – transporta un loģistikas kompānijas, pārtikas ražotāju delegācija, informācijas tehnoloģiju, tūrisma un būvniecības pakalpojumu uzņēmumi, farmācijas un medicīnisko produktu ražotāji, kā arī izglītības nozares pārstāvji, tai skaitā lielākās Latvijas augstskolas.

“Sadarbība ar Latviju ir iespēja rast pieeju Eiropas tirgum, kas apvieno 740 miljonus iedzīvotāju. Latvijas ģeogrāfiskais izvietojums kalpo kā tilts, lai praktiski īstenotu šo sadarbību un savienotu rietumus ar austrumiem,” uzrunājot Latvijas-AAE biznesa foruma dalībniekus, teica Vējonis.

Tiekoties ar Dubaijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētāju Madžidu Saidu Al Gurairu, Valsts prezidents uzsvēra, ka Latvijas un AAE ekonomisko sadarbību veicinās tādi praktiskie soļi kā aviokompānijas “airBaltic” tiešie avioreisi starp abām valstīm, kurus paredzēts atklāt šā gada rudenī.

Valsts prezidents no 25. līdz 28. februārim uzturas vizītē AAE, kuras ietvaros plānotas tikšanās ar augstākajām AAE amatpersonām. Valsts prezidentu pavada ekonomikas, zemkopības un satiksmes ministri, kā arī plaša uzņēmēju delegācija. Tikšanos laikā paredzēts paplašināt Latvijas un AAE līgumtiesisko bāzi un stiprināt ekonomiskās attiecības.

LA.lv