×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
6. februāris, 2014
Drukāt

Muzejs piedāvā iejusties bruņinieka ādā

Foto: 123RFFoto: 123RF

Sestdien, 8.februārī, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) nodaļā “Dauderi” notiks izglītojoša un izklaidējoša nodarbība bērniem un viņu vecākiem “Stāsti par bruņiniekiem”, portālu LA.lv informēja LNVM Muzejpedagoģijas un izstāžu departamenta vadītāja Astrīda Burbicka.

Muzeja speciālisti bērniem stāstīs par viduslaiku bruņinieku audzināšanu un sadzīvi, morāli un dzīvesveidu. Speciālisti detalizētāk aplūkos dažādu laikmetu bruņas un ieročus un to pielietošanas iemeslus. Nodarbībā varēs plašāk uzzināt par Livonijas ordeņa bruņiniekiem, jo tie vistiešākajā veidā bija saistīti ar Latvijas teritoriju, Rīgu un Rīgas pili. Stāstījumu papildinās muzeja krājuma priekšmetu un atdarinājumu demonstrēšana. Arī bērniem pašiem būs iespēja paturēt rokās bruņinieku bruņas un ieročus, novērtēt viduslaiku bruņinieku fiziskās spējas.

Jauniegūtās zināšanas bērni varēs pielietot, aizpildot darba lapas ar āķīgiem jautājumiem, bet sarīkojuma noslēgumā gan bērni, gan vecāki varēs iesaistīties teatralizētā uzvedumā, kurā darbosies topošais bruņinieks, karalis, karaliene, karaļa padomdevējs, pirmais bruņinieks, pirmā bruņinieka ieroču nesējs, otrais, trešais, ceturtais bruņinieks un viņu ieroču nesēji, krustneši, tirgotājs, galma dāmas, princeses utt.

Lomas uzvedumā tiks izlozētas. Dalībnieki pārģērbsies stilizētos kostīmos, tad notiks jaunā bruņinieka iesvētīšana, simboliski ievērojot šīs nozīmīgās ceremonijas tradīcijas – “nakts sardzi baznīcā”, tikšanos ar karali, zvēresta nolasīšanu un zobena simbolisko sitienu pa plecu. No karalienes jaunais bruņinieks saņems seniem ģerboņiem rotātu diplomu, kas apliecinās viņa jauno statusu.

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šajā gadā LNVM turpinās cikla “Muzejs ģimenei” nodarbības, piedāvājot iespēju ģimenēm ar bērniem reizi mēnesī laiku pavadīt, izzinot kultūras vērtības un uzturoties kultūrvēsturiskā vidē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+