×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
15. aprīlis, 2014
Drukāt

Piedāvā iesaistīties starpkultūru dialoga veicināšanā

Foto - LETAFoto - LETA

Kultūras ministrija izsludinājusi konkursu par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskās sabiedrības attīstības un starpkultūru dialoga jomā.

Pieteikumi nevalstiskajām organizācijām jāiesniedz līdz 6. maijam, savukārt šodien pulksten 15 interesenti aicināti uz informatīvo semināru Kultūras ministrijas telpās Rīgā, Antonijas ielā 9.

Konkursam ir trīs tematiskie virzieni. Pirmais – stiprināt reģiona nevalstisko organizāciju kapacitāti un veicināt to savstarpējo sadarbību un sadarbību ar vietējām pašvaldībām, komersantiem un kultūras iestādēm.

Otrais – veicināt pilsoniskās sabiedrības iniciatīvu attīstību un iedzīvotāju līdzdalību, sniedzot atbalstu reģiona nevalstiskajām organizācijām un veicinot to savstarpēju sadarbību, iesaistot pašvaldības, bibliotēkas, kultūras centrus, muzejus, izglītības iestādes; organizēt pasākumus, kas sniedz zināšanas un attīsta pilsoniskās prasmes un attieksmes profesionāļiem un plašākai sabiedrībai visās vecuma grupās; organizēt pasākumus, kas veicina sabiedrības iniciatīvu un iesaistīšanos vietējās kopienas dzīves uzlabošanā.

Trešais – atbalstīt reģiona mazākumtautību nevalstiskās organizācijas, tajā skaitā veicināt mazākumtautību identitātes un kultūras mantojuma saglabāšanu un attīstību, atbalstot dažādu radošo kolektīvu darbību, tradīciju un folkloras attīstību; sekmēt mazākumtautību pilsonisko līdzdalību un sadarbību; organizēt starpkultūru dialogu veicinošus pasākumus.

Konkursā noteiks pa vienai nevalstiskajai organizācijai katrā plānošanas reģionā, kas savukārt organizēs atbalsta nodrošināšanu citām sava reģiona nevalstiskajām organizācijām. Konkursā plānots atbalstīt vismaz 40 projektus. Finansējuma avots ir Kultūras ministrijas valsts budžeta apakšprogrammas finanšu līdzekļi 140 tūkstoši eiro.

Vairāk: www.km.gov.lv/ministrija/konkursi.html

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+