×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
20. februāris, 2014
Drukāt

Vējonis piedāvā Krievijai lielāku militāro atklātību (6)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Jaunais aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (attēlā) izteicis piedāvājumu Krievijas vēstniekam Aleksandram Vešņakovam slēgt divpusēju līgumu par papildu uzticēšanos un drošības pasākumiem, pamatojoties uz EDSO Vīnes dokumentu.

Vīnes dokuments nosaka ikgadēju brīvprātīgu militārās informācijas apmaiņu starp EDSO dalībvalstīm par bruņoto spēku spējām, budžetu, personālu, aizsardzības plānošanu, kā arī inspekcijas un novērtējuma vizītes par kaimiņvalstu bruņotajiem spēkiem un bruņojuma stāvokli. Šis piedāvājums vakar izskanējis ministra un vēstnieka tikšanās laikā.

Ideju atbalsta arī bijušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks, kurš norādīja, ka šis piedāvājums Krievijas pusei tapis, viņam vēl esot ministra krēslā. “Vējoņa kungs turpina uzturēt Aizsardzības ministrijas pozīciju, kas ir pozitīvi,” teica A. Pabriks. Vienošanās ļaušot vairāk uzzināt par Krievijas bruņoto spēku infrastruktūru, un Lietuvai jau esot šāds līgums. Tiesa gan, bijušais ministrs teic, ka iepriekš aicinājumi uz lielāku atklātību militārajā jomā vairāk izskanējuši no Latvijas puses, piemēram, Latvija bija aicinājusi Krievijas militāros novērotājus uz savām mācībām. A. Pabriks, kurš aizsardzības ministra amatā bija no 2010. gada līdz Laimdotas Straujumas valdības apstiprināšanai šogad, atceras, ka viņam bijusi tikai viena šāda iepazīšanās tikšanās ar A. Vešņakovu, kas notikusi 2011. gadā. Taču vēlāk, kā stāsta A. Pabriks, Krievijas vēstnieks esot metis līkumu Aizsardzības ministrijai, lai gan esot aicināts vairākkārt.

Vējoņa un Vešņakova tikšanās laikā neesot apspriesti jautājumi par Krievijas raķešu iespējamo izvietošanu pierobežā, kā arī par Krievijas gaisa spēku lidmašīnu veiktajiem Baltijas gaisa telpas pārkāpumiem.

Aizsardzības ministra tikšanās ar ārvalstu vēstniekiem ir ierasta diplomātiskā protokola prakse, amatā stājoties jaunam ministram. Tā vakar no rīta brokastīs Vējonis ticies arī ar citu valstu vēstniekiem, tostarp ASV vēstnieku Marku Pekalu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Interesanti, KO vēl tauta SAGAIDĪS no šīs VALDĪBAS MINISTRIEM??? Nu jau sāk iet PAVISAM AUGSTĀS NOTĪS… Vējonis ir ĪSTS vējagrābslis, kurš šajā amatā laikam sastrādās NELABOJAMAS LIETAS…Par karabāzēm nemaz NEBRĪNĪTOS, ja tās tiktu nolīgtas??? ASV vēstnieks jau nav labāks, tam arī imponē Krievija. Nemaz nebūtu jābrīnās NE PAR KO…Ja jau Ulmanim piesēja Krievijas kara bāzu atvēršanu savā laikā 1939.gadā LABI ZINOT, KA TĀS TIKA UZSPIESTAS AR BRUTĀLU VARU UN DRAUDIEM, lai gan viņš uz Maskavu nekursēja, tad tagad par ko brīnāmies!?? PIESIET šiem lielā kaimiņa draugiem GAN NEVIENS NEKO I NETAISĀS – viss Okei!? Visiem acis aklas un ausis nedzirdīgas…Lai Pabrika kungs neaizstāv tādu tipu kā Vējonis!!! TAS CILVĒKS JAU ZINĀMS AR SAVIEM DARBIEM – pareizak NEDARBIEM…NEZINĀJU, KA KRIEVIJA IR EDSO DALĪBVALSTS!??

  2. Tās ir ŠAUSMAS ko izdarīja Straujumas valdība iestumjot ĀM krēslā Vējoni,kurš jau ir vazājies pa Maskavu un pēc tam atcēla jau pielemto atomstacijas celtniecību.Viņš ir Latvijas nodevējs,koloborants.Nedod Dievs vēl nolīgs kara bāzes no Krievijas.Tauta mosties kamēr nav par vēlu!Pietiek jau ar Urbja draudiem par iešanu ielās,jo laikam tas ir nopirkts ar “patroškām”,ne velti nav pielaides.LŪK viņš kurina naidu valstī,cien.DP un Co kas mani cenzē!

  3. Ko tu neteiksi vējagrābslis nosvilpsies un Krievija sāks demonstrēt lielāku militāro atklātību – par savu bruņoto spēku infrastruktūru…Bijušais minitrs pauž, ka lielāka atklātība esot bijusi no Latvijas puses. Latvija ar lepnumu izrādījusi to 1 tanku, cik tur helīšus, kuģus…

  4. Līgums ar krieviju???
    No vēstures neko nav māčijušies?

  5. Krievijai parakstīts līgums ir avīzes vērtē. Pabriks ta vienmēr ir bijis krievu stabulē pūtējs,vai tas bija kādreiz pie Šķēles vai pie Dombrovska,bet par Vējoni gan biju labākās domās.

  6. Acīmredzot, ne Pabriks, ne Vējonis nav izanalizējuši pagājušā gadsimta ar Krieviju noslēgto divpusējo līgumu efektivitāti. Nevienu no līgumiem, kas saistīti ar Latvijas drošību, Krievija nav pildījusi, gluži otrādi,
    tos tikai rupji pārkāpusi. Sākot ar 1920. gada miera līgumu un beidzot ar 1939. gada bāzu līgumu! Bet mēs atkal gribam kāpt uz tā paša grābekļa! Slēgt jaunus līgumus par drošību, ar ko?…ar Krieviju! Krievija apsolīs visu ko, bet darīs vienīgi to, kas ir viņas interesēs. Vai tiešām valsti vada politikāņi-analfabēti?

Draugiem Facebook Twitter Google+