Mobilā versija
+3.7°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
30. maijs, 2014
Drukāt

Piedāvā pārrēķināt krīzes pensijas

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Labklājības ministrijas (LM) piedāvātie risinājumi krīzes ietekmē sarukušo pensiju kompensēšanai ir atbalstāmi, par to vakar vienojusies Senioru lietu konsultatīvā padome.

Kā informēja ministrijā, puses bija vienisprātis, ka nekavējoties jāveic izmaiņas likumā “Par valsts pensijām”, paredzot turpmāk izslēgt iespēju piemērot negatīvus kapitāla indeksus pensijas aprēķināšanā, tādējādi novēršot iespējamās negatīvās sekas uz nākotnes pensionāriem. Tāpat atbalstīts priekšlikums strādāt pie stabilizācijas mehānisma, kas ierobežotu straujus šo indeksu lēcienus vai kritienus.

Labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) arī atgādinājis, ka viens no iespējamiem risinājumiem krīzes ietekmē sarukušo pensiju kompensēšanai varētu būt pensiju apmēra pārrēķināšana no 2016. gada tām pensijām, kurām piemērots negatīvs kapitāla indekss, tomēr tam būs vajadzīgs papildu finansējums. Šādu risinājumu atbalstītu arī pensionāri.

“Kā jau esmu uzsvēris, piekrītu, ka viena sabiedrības daļa pensionēšanās brīdī bijuši un ir nelabvēlīgākā situācijā, jo viņu pensijas aprēķinātas uz mūžu. Tāpēc jāpalīdz tiem pensionāriem, kuriem krīzes ietekmē ir mazākas pensijas. Tomēr, lai rastu labāko risinājumu, šobrīd analizējam katra cilvēka individuālo situāciju” sēdē norādījis Augulis.

Latvijas Pensionāru federācijas vadītājs Andris Siliņš pauda prieku, ka minētais jautājums ir “sakustējies”, jo par to ticis runāts jau vairākus gadus. Viņš sacīja, ka federācija atbalsta LM priekšlikumus sarukušo pensiju kompensēšanai un gaidīs konkrētākus soļus”.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+