Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
30. maijs, 2014
Drukāt

Piedāvā pārrēķināt krīzes pensijas

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Labklājības ministrijas (LM) piedāvātie risinājumi krīzes ietekmē sarukušo pensiju kompensēšanai ir atbalstāmi, par to vakar vienojusies Senioru lietu konsultatīvā padome.

Kā informēja ministrijā, puses bija vienisprātis, ka nekavējoties jāveic izmaiņas likumā “Par valsts pensijām”, paredzot turpmāk izslēgt iespēju piemērot negatīvus kapitāla indeksus pensijas aprēķināšanā, tādējādi novēršot iespējamās negatīvās sekas uz nākotnes pensionāriem. Tāpat atbalstīts priekšlikums strādāt pie stabilizācijas mehānisma, kas ierobežotu straujus šo indeksu lēcienus vai kritienus.

Labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) arī atgādinājis, ka viens no iespējamiem risinājumiem krīzes ietekmē sarukušo pensiju kompensēšanai varētu būt pensiju apmēra pārrēķināšana no 2016. gada tām pensijām, kurām piemērots negatīvs kapitāla indekss, tomēr tam būs vajadzīgs papildu finansējums. Šādu risinājumu atbalstītu arī pensionāri.

“Kā jau esmu uzsvēris, piekrītu, ka viena sabiedrības daļa pensionēšanās brīdī bijuši un ir nelabvēlīgākā situācijā, jo viņu pensijas aprēķinātas uz mūžu. Tāpēc jāpalīdz tiem pensionāriem, kuriem krīzes ietekmē ir mazākas pensijas. Tomēr, lai rastu labāko risinājumu, šobrīd analizējam katra cilvēka individuālo situāciju” sēdē norādījis Augulis.

Latvijas Pensionāru federācijas vadītājs Andris Siliņš pauda prieku, ka minētais jautājums ir “sakustējies”, jo par to ticis runāts jau vairākus gadus. Viņš sacīja, ka federācija atbalsta LM priekšlikumus sarukušo pensiju kompensēšanai un gaidīs konkrētākus soļus”.

Pievienot komentāru

Sējumi šoruden attīstījušies sliktāk; uz augstu graudu ražu nākamgad nevar cerētLatvijā ziemāju sējumi kopumā šoruden ir attīstījušies sliktāk nekā pērn, līdz ar to uz augstu ražu nākamgad nevar cerēt, aģentūrai LETA pastāstīja aptaujātie lauksaimnieku pārstāvji.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (15)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+