×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
21. decembris, 2015
Drukāt

Piedāvā veidot NA un LRA bloku (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Reģionu apvienība piedāvājusi Nacionālajai apvienībai (NA) veidot politisku bloku Saeimā un virzīt par premjera kandidātu Eiroparlamenta deputātu Robertu Zīli. NA apdomās šo priekšlikumu, taču ar atbildi nesteigsies.

“Mums bija tikšanās ar Nacionālo apvienību, un mēs aicinājām NA uzņemties atbildību par valsti, izvirzot savu premjera kandidātu. Manā skatījumā NA ir ļoti labs premjera kandidāts, kas pirms vēlēšanām pārstāvēja partiju premjera kandidātu debatēs – tas ir Roberts Zīle. Mēs būtu gatavi viņu atbalstīt, un tādā gadījumā tas jau būtu divu partiju bloks, kuram Saeimā ir 24 deputātu balsis. Tas ir vairāk nekā “Vienotībai” un vairāk nekā Zaļo un zemnieku savienībai, ja šie politiskie spēki virzītu savus kandidātus,” intervijā “Latvijas Avīzei” saka Latvijas Reģionu apvienības (LRA) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars. Viņš noliedz apgalvojumus, ka LRA frakcijas deputāti kļuvuši par dedzīgiem Solvitas Ābol­tiņas atbalstītājiem. Bondars arī apliecina, ka LRA “nolikusi malā” savas pretenzijas pret Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci un neplāno rosināt viņas demisiju.

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars apliecināja, ka abu partiju tikšanās ir notikušas un tajās apspriestas sadarbības iespējas. Citstarp izskanējis arī aicinājums izvirzīt savu premjera kandidātu. “Mēs ņēmām vērā šo priekšlikumu, taču tas nenozīmē, ka steigsimies ar kandidāta izvirzīšanu. Šāds solis šobrīd drīzāk apgrūtinātu jaunas valdības izveidi, nevis tam palīdzētu,” teica R. Dzintars. Lai gan NA savulaik esot bijusi par LRA līdzdalību koalīcijā, pēdējā laika attiecības starp abām partijām vairāk bijušas konfliktējošas. NA esot ieinteresēta sadarboties ciešāk, taču uzticība veidojas laika gaitā, nevis pēc vienas tikšanās.

Līdz šim publiski plašāk apspriesti divi Ministru prezidenta kandidāti – “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa un ZZS Saeimas deputāts Māris Kučinskis. Abi ir apstiprinājuši, ka būtu gatavi uzņemties atbildību. Nacionālā apvienība, kas kategoriski iebilst pret Āboltiņas kandidatūru, uzskata, ka savu kandidātu varētu virzīt tikai tad, ja abām lielākajām līdzšinējās koalīcijas frakcijām tas neizdotos.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. … Un nepiemirst ienemt Kaiminu savas rindas … lai pierada sevi Valsts kontraliera vieta … !!!

 2. … Kamdel seit tiek pasniegtas tik vecas zinas … kas tika parrunatas jau sen atpakal.. . kad vel vareja sastadit valdibu no abiem so pro Latvijas spekiem ?

  … Vai kas nakotnes iespejam ir izmainijies … ja, VP veselibas stavoklis … un turpinosa krize valdiba!

  … Ja, Bondars un Dzintars, un parejie atbildigie, butu tiesam isti patrioti, tad tie neraditu nedabiskus skerslus bloka sastadisanai … TULIT … JO LAIKA VAIRS NAV …!

  … JAUNAJAI PAAUDZEI IR JAPARNEM VALSTS VADIBA NO KORUMPETAS VECAS …. UN JAVEIC PARTIJU PARORGANIZESANAS KOALICIJA !

  … JAUNAIS BLOKS : = NA + LRA + ZALA PARTIJA + LIEPAJAS + VIENOTIBAS DALAS + NSL DALAS = 66 + DEPUTATU … _!!!

 3. Dzintaru par premjeru! Atbildēt

  Premjera alga 3000 eiro mēnesī. EP deputāta alga ar piemaksām 40 000 eiro mēnesī. Zīle neatteiksies no EP labumiem.
  Valdību būs jāveido Dzintaram. Tā ir viņa vienīgā iespēja. Ja viņš to neveidos (viņš ir partijas vadītājs), tad viņu (Dzintaru) gaida Āboltiņas liktenis un partiju NA straujš noriets.
  Dzintar, slikts ir tas karavīrs, kurš negrib kļūt par ģenerāli. Tu būsi slikts karavīrs un bez nākotnes, ja atteiksies vadīt valdību. Neesi vairs zaļš gurķis – sēdi jau pēc kārtas 3.Saeimā!! Ja nemaldos, tad Igaunijas premjers Reivass valdību sāka vadīt 34 gadu vecumā.

 4. Gatavi uzņemties atbildību?! Atbildēt

  Ir viņi uzņēmušies šo nekonkrēto”atbildību” jau veselus divdesmit piecus gadus! Un kāds ir rezultāts? Latvija-trešā nabadzīgākā ES valsts,kurā nepastāv pat obligātā veselības apdrošināšana,kā citās ES valstīs! Vispirms LRA ir jājautā,kā viņi plāno šķetināt Eiropas Savienības paraugvalsts Latvijas samilzušos sociālekonomiskos jautājumus,kādas izmaiņas piedāvā nodokļu jomā! Ja viņus,piemēram,apmierina IIN pakāpeniskā samazināšana Latvijas 1000 miljonāriem (vienīgi Latvijā!),t.sk. lielākajiem nodokļu parādniekiem,akcīzes nodoklis siltumam,pasaulē otra augstākā PVN likme maizei un diferencētais neapliekamais minimums,ienākuma nodokļa pēc maksātspējas vietā,tad ar ko gan LRA atšķiras no Vienotības??

 5. Roberts Zīle kā premjers-tas būtu brīnišķīgi,bet… Tādā veidā mēs jau tik un tā neatbrīvosimies no politiskā nespēka-Vienotības! Un NRA iekļuvusi valdībā varēs atkal bloķēties ar Vienotību!
  Roberts Zīle iestājas gan pat progresīvo ienākuma nodokli,gan ienākuma nodoklim atbilstošu kapitāla pieauguma nodokli,kā citās ES valstīs. Arī Ivars Godmanis savā Jaungada uzrunā tautai 2007.gadā lika par to saprast. Bet nespēja pat realizēt “jau tuvākajā nākotnē” iecerēto valdības samazināšanu līdz 11 ministrijām! Ko spēs NA koalīcijā ar tām pašām ZZS,Vienotību un vēl LRA? Neaizmirsīsim,ka pat Visu Latvijai,pakļaujoties Vienotībai atteicās gan no pašu rosinātās samazinātās 12% PVN likmes pārtikai,gan no partijas programmā ierakstītā progresīvā ienākuma nodokļa! Un,ne jau LRA par to iestāsies!

 6. Kamēr kalkulātora summa noteiks valsts vadītājus, bet ne
  tas, kas ir viņu pakaušos, Latvija grims arvien dziļāk purvā.
  …………..
  Ja jau diviem ir grūti vienoties ko pirkt un kurā istabas
  kaktā novietot, tad ko sagaidīt no 100 tarkšķiem ?
  Nav brīnums, ka daži tērētie ierosina gultu likt virtuvē, bet
  WC atvērtās ieejas durvīs…

 7. Loti apsveicams solis. Tikai nemeklējiet neatrisināmas problēmas.

Draugiem Facebook Twitter Google+