Ekonomika
Nauda

Piedāvās kriptovalūtas kursus0


No kreisās: Andars Ignacs un Ingus Staltmanis
No kreisās: Andars Ignacs un Ingus Staltmanis
Foto: Andversity.lv

“Piedāvāsim vienkāršu informatīvu kursu par kriptovalūtām – kas tas ir, vai ir vērts pirkt, kādi ir riski. Apmācīsim un parādīsim, lai cilvēki var izveidot arī savu kriptovalūtu maku, lai no tā nebaidītos. Pastāstīsim arī par biržām, kā tās strādā, vai tiešām var pelnīt tik nenormālas summas, kā dzirdam ziņās. Neskarsim tehniskās lietas, stāstīsim par vienkāršo,” stāsta apmācību kursa viens no idejas autoriem Ingus Staltmanis.

Viņam kopā ar kolēģiem pamatbizness ir programmēšanas un IT servisa uzņēmums “AndIT”. Pirms tam Ingus vadījis “Lattelecom Technology” programmatūras izstrādes daļu. Kopā ar kolēģi Andaru Ignacu strādājuši arī Somijā un vēl pāris projektos. “Pirms 3 gadiem izlēmām veidot savu biznesu un, kad aizgāju no “Lattelecom”, strauji attīstījām “AndIT”, kļuvām par “Microsoft” partneriem un ieguvām dažus korporatīvos klientus. Pirms diviem gadiem mūsu kolektīvam pievienojās kolēģis Eduards Marhelis, kas strādā ar blokķēdes tehnoloģijām, mākslīgo intelektu – uz tā bāzes esam uzbūvējuši savus risinājumus, esam ieguvuši arī pasaules atzinību un domājām, kā vēl attīstīties. Tā nonācām pie idejas, ka varētu veidot trīs virzienu kursus,” sacīja Ingus. Pirmais būs domāts jebkuram cilvēkam un būs tīri izglītojošs par kriptovalūtām. Šie kursi sāksies no 4.jūlija un ilgs 4 akadēmiskās stundas, kas būs sadalīti 2 dienās, un maksās 50 eiro vienam cilvēkam. Ja pieteiksies, izmantojot “Facebook” un pieaicinās arī vienu savu draugu, tad vienam cilvēkam tas izmaksās 40 eiro. Tuvāk septembrim būs ievada lekcijas turpinājums – jau padziļinātā līmenī.

Otrā tēma ir vērsta uz to, kā blokķēdes tehnoloģija var palīdzēt attīstīties dažādām nozarēm, biznesiem. “Runāsim ar nozares ekspertiem, piemēram, ostu, banku, medicīnas, autotransporta u.c. ekspertiem, kuri zina savas nozares sarežģījumus. Kopīgi domāsim kā blokķēdes tehnoloģiju, kurai ir daudz dažādu pielietojumu, mēs varētu izmantot šo nozaru problēmu risināšanai. Tālāk jau organizēsim ideju apmaiņas, runāsim ar nozares pārstāvjiem, kā to labāk īstenot. Bet trešais virziens būs tehnisks – ņemsim jau konkrētus uzdevumus un, izmantojot blokķēdi, nāksim klajā ar konkrētiem programmēšanas risinājumiem, kas būs domāti konkrētiem uzņēmumiem,” norādīja “AndIT” partneris.

Paralēli šiem projektiem, viņi meklē arī jaunus talantīgus programmētājus, kuri gribētu strādāt ar šīm tehnoloģijām. Abiem pēdējiem “Andversity.lv” novirzieniem vēl starta šāviens un dalībnieku sastāvs īsti nav zināms, taču tuvākajā laikā pie tāda plānots nonākt. “Saturs visskaidrākais ir tieši par kriptovalūtām, vēl tikai strādājam pie tā, kā to vislabāk pasniegt, bet kopumā šie kursi būs vairāk sociāla rakstura – sniegsim sabiedrībai mūsu zināšanas. Biznesu ar šiem kursiem veidot nedomājam. Lielākas cerības saistām ar abiem pārējiem novirzieniem, kur, izmantojot tehnoloģiju, risināsim dažādus biznesa un nozares jautājumus, lai uzlabotu Latvijas konkurētspēju pasaulē,” norādīja Ingus.

Kursus vadīs Ingus, Andars vai cits “AndIT” kolēģis. Blokķēdi biznesam vadīs pats Ingus un Andars, bet pie pēdējā virziena – precīziem tehnoloģiju risinājumiem strādās Andars un Eduards. “Šobrīd mums nav nekādas oficiālas mācību iestādes statuss, bet domājam par juridisko pusi, lai viss ir korekti. “Andversity.lv” ir ilgtermiņa projekts, lai dalītos ar mūsu uzkrātajām zināšanām, un lai cilvēkiem sniegtu kvalitatīvu mācību saturu” norāda Ingus.

LA.lv