Latvijā
Politika

Piedāvās likuma grozījumus, kas ļaus apkalpojošā sfērā nerunāt krieviski 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) strādā pie likuma grozījumiem, kas ļaus darba ņēmējiem apkalpojošā sfērā nerunāt krieviski.

Telekanāla LNT raidījumā “900 sekundes VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars teica, ka tiek izstrādāti un drīz tiks prezentēti grozījumi Darba likumā. To mērķis ir novērst situāciju, ka Latvijas jauniešiem ir grūti atrast darbu nesamērīgu Krievu valodas zināšanu prasību dēļ.

Grozot likumu paredzēts aizsargāt darba ņēmējus, kuriem būs tiesības apkalpojošā sfērā nerunāt ar Latvijas iedzīvotājiem citās valodās.

Politiķis uzsvēra, ka darbiniekiem būs iespēja sadzīviskā ceļā noteikt, vai viņš apkalpo ārzemnieku, vai arī cilvēku, kurš kādu citu iemeslu, piemēram, slimības dēļ nav varējis iemācīties latviešu valodu.

Dzintars atzina, ka svešvalodu zināšanas ir būtiskas, bet šajā gadījumā nav runa par vispārīgām svešvalodu zināšanām bet par vienu konkrētu valodu, kuras lietotājiem ir tieksme pasniegt to kā otru valsts valodu.

“Runa ir par gadījumiem, kad valodas lietošana ir attieksmes parādīšana, kas ir Latvijas valsts un vai valsts pēc būtības pastāv,” teica politiķis.

Viņš arī atgādināja, ka kopā ar Izglītības un zinātnes ministriju plāno kopā izstrādāt likuma grozījumus par pāreju uz izglītību latviešu valodā. Viņaprāt, svarīgākais ir noteikt mērķi, kas jāsasniedz, bet termiņš kurā tas ir jāpaveic, nav svarīgākais.

Vēl vienas izmaiņas saistībā ar valodas lietošanu, ļaus sodīt piemēram, amatpersonas līdz pat atstādināšanai uz laiku no ieņemamā amata.

LA.lv