×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
31. jūlijs, 2012
Drukāt

Piedņestrai jāatgriežas Moldovas sastāvā

Daudzus gadus ilgušais Kišiņevas un Tiraspoles konflikts ir jāatrisina, separātiskajam Piedņestras apgabalam atgriežoties Moldovas sastāvā, kur tam būtu noteikts īpašā rajona statuss, Tiraspolē paziņojis Krievijas ārlietu ministra vietnieks Grigorijs Karasins.

 

Līdz šim Krievijas pārstāvji ar tik vaļsirdīgiem paziņojumiem klajā nebija nākuši, turklāt šoreiz tas noticis starptautiski neatzītās valsts līderu klātbūtnē. Krievijas nosacījumi – noteiktas garantijas Moldovas neitralitātei un tam, ka tā neiestāsies NATO, atsaucoties uz vārdā neminētu krievu diplomātu, kurš ir pazīstams ar Piedņestras sarunu gaitu, vēsta laikraksts “Kommersant”.

“Mēs saredzam Piedņestras nākotni īpaša rajona statusā ar īpašām starptautiski atzītām garantijām neitrālas Moldovas valsts sastāvā,” sacīja Karasins. Tiesa gan, visus konflikta gadus Maskava ir paudusi to pašu – ka uzskata Piedņestru par vienotas Moldovas sastāvdaļu, atgādina “Kommersant”. Tomēr šie paziņojumi nekad agrāk nav pausti Tiraspolē, turklāt vēl Piedņestras līderu klātbūtnē. Tādējādi Karasins ļāvis skaidri noprast – jautājumā par Piedņestras neatkarības atzīšanu Tiraspolei nevajadzētu cerēt uz Maskavas atbalstu, bet labāk gatavoties atgriezties Moldovas sastāvā.

Deviņdesmito gadu sākumā Piedņestras apgabals atdalījās no Moldovas, taču pašpasludinātā republika netika oficiāli atzīta. Bruņotais konflikts, kas izcēlās pēc neatkarības pasludināšanas, beidzās tikai pēc Krievijas karaspēka iejaukšanās. Krievijas miera uzturēšanas spēku kontingents uzturas Piedņestras apgabalā vēl joprojām.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+