Pasaulē
Eiropa

“Piedod, ka nespējām izglābt.” Briti jūt līdzi mazā Čārlija liktenim 1

Laiks ir iztecējis. Čārlija vecāki vakar nolasīja emocionālu vēstījumu, lūdzot arī piedošanu, ka bērnam nav varējuši palīdzēt. AFP/LETA

Smagi slimā britu mazuļa Čārlija Gārda vecāki otrdien lūdza tiesu atļaut viņiem no slimnīcas izņemt dēlu, lai viņš varētu no dzīves aiziet mājās. Ar šo aicinājumi vecāki nākuši klajā dienu pēc tam, kad viņi bija izbeiguši piecus mēnešus ilgo cīņu tiesās centienos panākt, ka dēls ASV var iziet eksperimentālās ārstēšanas kursu.

Pāra advokāts Augstajai tiesai sacīja, ka Londonas Greitormondstrītas slimnīca “liek šķēršļus” viņu centieniem ņemt 11 mēnešus veco Čārliju uz mājām, vēsta telekanāls “Sky News” un citi mediji.

Mazulis sirgst ar retu ģenētisku slimību – mitohondriālās DNS vājināšanās sindromu -, kas izraisījusi progresējošu muskuļu vājumu, radījusi kaitējumu smadzenēm, turklāt zēns nespēj elpot bez mākslīgās elpināšanas aparāta.

Vecāki Kriss Gārds un Konija Jeitsa bija cerējuši, ka jaunās liecības, kas tika saņemtas no ASV Kolumbijas universitātes neiroloģijas profesora Mičio Hirano, kas šomēnes Londonā izmeklēja Čārliju, pārliecinās Augstās tiesas tiesnesi atļaut viņu bērnam doties ārstēties uz Ņujorku.

Tomēr vecāki pirmdien paziņoja, ka atsakās no juridiskās cīņas, skaidrojot, ka “ārstēšanas turpināšana vairs nav Čārlija labākajās interesēs”.

“Mēs tagad pavadīsim mūsu pēdējos dārgos mirkļus ar mūsu dēlu Čārliju, kurš diemžēl nenodzīvos līdz savai pirmajai dzimšanas dienai, kas būs mazāk nekā pēc divām nedēļām, un šajos grūtajos laikos aicinām cienīt mūsu privātumu,” norādīja pāris.

Mazā Čārlija liktenis piesaistījis plašu starptautisko uzmanību. Mazuļa vecāki saņēmuši pāvesta Franciska, ASV prezidenta Donalda Trampa un vairāku ASV likumdevēju atbalstu.

LA.lv