Mobilā versija
+8.0°C
Gusts, Gustavs, Tālrīts
Svētdiena, 26. marts, 2017
24. jūlijs, 2015
Drukāt

Pārdevējs, atverot maisiņu, laizīja pirkstus. Vai sūdzēties?

Foto - LETAFoto - LETA

“Mani jau ilgāku laiku nodarbina jautājums, kādai jābūt patērētāja rīcībai, ja pārdevējs, atverot polietilēna maisiņu, lai ieliktu tajā pircēja iegādāto pārtikas produktu, laiza pirkstus. Parastā atruna – ja pirksti sausi, nevar atvērt…” MĀRTIŅŠ ĶEGUMĀ

Kā skaidro Diāna Akopova no Pārtikas un veterinārā dienesta Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas, pirkstu laizīšana, verot vaļā polietilēna maisiņus, lai iesaiņotu pārtikas produktu, noteikti nav laba higiēnas prakse. Ja šādi rīkojas ar nefasētiem pārtikas produktiem, to var uzskatīt par higiēnas prasību pārkāpumu.

Gadījumos, ja patērētājs konstatē higiēnas prasību pārkāpumus pārtikas produktu tirdzniecībā, nepieciešams vērsties tuvākajā PVD pārvaldē vai zvanīt uz uzticības tālruni – automātisko atbildētāju 67027402 un atstāt precīzu informāciju par tirdzniecības vietu un iespējamo pārkāpumu.

Tomēr jāatzīst, ka tas vairāk ir kultūras un tradīciju jautājums, jo dažādu profesiju pārstāvji (piemēram, notārs, gatavojot dokumentus, biļešu konduktors vilcienā, pārdevējs veikalā vai skolotājs mācību iestādē, dalot bērniem lapas) nevilšus ar siekalām apslapina pirkstus. Reti kurā iestādē uz galda ir trauciņš ar mitru švammīti, kur saslapināt pirkstus, ja nepieciešams pāršķirt lielāku skaitu lapu.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (18)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (7)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+