×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. oktobris, 2013
Drukāt

Piedzen vairāk nekā 5000 latu par nekvalitatīvi veiktu operāciju

Foto -LETAFoto -LETA

Notiek Latvijas Universitātes (LU) FabLab (Fabrication laboratory) prototipēšanas studijas atklāšanas pasākums LU Ekonomikas un vadības fakultātes Biznesa inkubatorā.

Augstākās tiesas (AT) Civillietu palāta par labu Elgai Klēģerei piedzina kopumā 5289 latus no Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (iepriekš SIA “Klīniskās universitātes slimnīcas “Gaiļezers””) par nodarīto morālo kaitējumu, viņasprāt, nekvalitatīvi veiktās kājas ceļa operācijas dēļ.

Kā aģentūru LETA informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja, AT Civillietu tiesu palāta bijušās pacientes prasību apmierināja daļēji un nosprieda piedzīt no slimnīcas zaudējumus 89,50 latu apmērā, morālā kaitējuma atlīdzību 5000 latu apmērā un tiesas izdevumus 200 latu apmērā.

Pilns spriedums būs pieejams 12.novembrī un pēc pilna nolēmuma sagatavošanas to 30 dienu laikā varēs pārsūdzēt AT Senātā.

Kā ziņots, AT Civillietu tiesu palāta 2011.gada nogalē daļēji lēma par labu pieteicējai, no slimnīcas viņai piedzenot 1500 latu atlīdzību par nodarīto morālo kaitējumu un 109 latu zaudējumus, pārējā daļā prasību noraidot.

Savukārt AT Senāts pērn spriedumu atcēla daļā par piedzītās atlīdzības par morālo kaitējumu apmēru daļā, ar kuru noraidīta prasība par ārstēšanās izdevumu piedziņu 89,50 latu apmērā, kā arī par tiesāšanās izdevumu piedziņu par labu valstij un nosūtīja lietu jaunai izskatīšanai.

Kopumā Klēģere vēlējās piedzīt no šīs ārstniecības iestādes 706 203 latus par, viņasprāt, nekvalitatīvi veiktu kājas ceļa operāciju.

Tikmēr 2010.gada martā Rīgas apgabaltiesa pirmajā instancē par labu Klēģerei nolēma piedzīt 5198 latu kompensāciju no “Gaiļezera”, bet pārējā daļā Klēģeres prasība tika noraidīta. Apelācijas sūdzību par šo spriedumu iesniedza gan Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, gan Klēģere.

Klēģere no ārstniecības iestādes vēlējās piedzīt 706 203 latus, no tiem ārstēšanās izdevumus – 198 latus, atrauto peļņu nesaņemtās darba algas apmērā par laiku no 2007.gada 4.jūnija līdz 2008.gada 29.februārim – 6004 latus, atlīdzību par nodarītajiem miesas bojājumiem, kuru sekas ir bijušas sakropļojums vai izķēmojums, – 350 000 latu un tikpat lielu atlīdzību par viņai nodarīto morālo kaitējumu.

Tāpat Klēģere bija lūgusi piedzīt varbūtējo atrauto peļņu nesaņemamās darba algas apmērā – 667 latus ik mēnesi, kas būtu maksājami līdz prasītājas mūža galam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+