×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2014
Drukāt

Piedzērās un nosita pensionāru: par nežēlīgo slepkavību septiņu gadu cietumsods (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto.

Kurzemes rajona tiesa piespriedusi 1985. gadā dzimušajam rīdziniekam Renāram Bramanim septiņu gadu cietumsodu par 69 gadus vecā pensionāra Anatolija Gavrilova nogalināšanu.

Notikumi risinājās pirms trijiem gadiem Rīgā. 2011. gada 14. augusta vakarā Renārs kopā ar draugiem dzēra un ar vienu no viņiem iznācis konflikts par sievu: Renāram licies, ka sieva viņu ar draugu krāpj. Sieva par to sadusmojusies un izdzinusi viņu no kopējā dzīvokļa Tapešu ielā. Renārs gājis pārnakšņot dzīvoklī pie vecākiem Riekstu ielā. Tur, daudzdzīvokļu namu sētā, jau ap trijiem naktī Renārs, kā stāsta pirmstiesas policijas izmeklēšanā, kādā no garāžām ieraudzījis divus bezpajumtniekus: vīrieti un sievieti. Viņam uznākušas dusmas, ka bezpajumtnieki taisot netīrību, tāpēc sitis pa garāžas durvīm, iegājis iekšā, paspārdījis mantas un apgāzis skapi. Tad gājis pie vecākiem.

Ejot dusmas tikai vairojušās, un Renārs bezpajumtniekus nolēmis pārmācīt. No vecāku dzīvokļa paņēmis 20 centimetru koka sprungulīti, suņa rotaļlietu. Kad atgriezies pie garāžas, tur bija tikai vīrietis, kurš gulējis uz grīdas (tas bija Anatolijs Gavrilovs). Renārs viņam teicis, lai vācas projām. Anatolijs viņam rupji atbildējis. Renārs vairākas reizes viņam iesitis ar roku, kurā bija satvēris sprunguli. Anatolijs tikai vienu reizi spējis viņu ar kāju atgrūst. Renārs aizgājis gulēt pie vecākiem. Nodoma nogalināt nav bijis.

Tiktāl jaunā vīrieša stāstītais policijai pēc aresta. Kaut arī sišanu neviens cits nebija redzējis, Renāram nebija jēgas liegties: gan uz koka sprungulīša, gan viņa drēbēm tika atrastas Anatolija asinis. Un jau iepriekš Renārs pret Anatoliju bijis agresīvs, pensionāra piederīgie to zinājuši, tāpēc vainīgais tālu nebija jāmeklē.

Ap pusdeviņiem no rīta Anatoliju Gavrilovu knapi dzīvu, kā vēlāk izrādījās, ar lauztu galvaskausu, ribām un citām smagām traumām, grīļojamies garāžas durvīs ieraudzīja kaimiņš, kurš palīdzēja cietušajam doties uz dzīvokli pie sievas. Kaimiņš policijā liecināja, ka cietušais varējis knapi parunāt, teicis, ka viņu sasitis maloļetka vai maloļetki (no krievu valodas – mazgadīgais, mazgadīgie, stipri jaunāks vai jaunāki cilvēki), vārdam galotni viņš nav saklausījis, kurš (kuri) ienākuši garāžā ar lukturīti. Gavrilovs pie nama ārdurvīm paspējis pateikt durvju koda pirmos divus ciparus un tad nomiris…

Kā man pēc tiesas sēdes sacīja A. Gavrilova meita Jeļena, tēva seja bijusi tā sasista, ka viņa to nav spējusi atpazīt, viena acs bija iztecējusi… Garāžā tēvs nakšņojis, jo bija sastrīdējies ar sievu.

R. Bramaņa advokāts Jānis Rozenbergs norādīja, ka neesot nekādu pierādījumu, ka apsūdzētais nodarījis tādus miesas bojājumus, no kā pensionārs varējis nomirt. Netika atrasts arī lukturītis, turklāt Renāra augums ir 185 cm, kas galīgi nav maloļetkai raksturīgi… Un nav zināms, kas noticis starp trijiem naktī un pusdeviņiem rītā, kad Gavrilovu atrada, varbūt garāžā paviesojušies vēl kādi?

Prokurore Inta Pumpure gan lūdza tiesu neņemt vērā šos argumentus, jo neesot nekādu pierādījumu par vēl kādām notikumā iesaistītām personām, R. Bramanis varēja izdarīt sitienus, pēc kuriem iestājās pensionāra nāve (par to liecina eksperta atzinums), par lukturīti varēja tikt uzskatīta mobilā telefona gaisma vai tā lukturīša funkcija, arī vārdam maloļetka nav izšķirošas nozīmes. Prokurore lūdz piespriest R. Bramanim septiņu gadu cietumsodu, ko tiesa arī nolēma, plus vēl divus gadus policijas uzraudzības un 4220 eiro morālo kompensāciju mirušā piederīgajiem.

R. Bramanis ar mani atteicās runāt, bet viņa advokāts sacīja, ka spriedums, tiks pārsūdzēts. Tas ticis arī izdarīts. R. Bramani neapcietināja. Viņam joprojām ir spēkā drošības līdzeklis policijas uzraudzība.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. kas ar Teikas videnes Atbildēt

    asinsMonstru uzšķērdeju Aramu….veel ne dienu nav seedeejis ,vai VL biedrs?

  2. Kā var nogalināt cilvēku un dabūt sodu par to tikai 7gadus cietuma un vēl joprojām palikt brīvībā? Atbilde: upuris ir vienkārš cilvēks in vēl krievu tautības.

Draugiem Facebook Twitter Google+