Latvijā
Kriminālziņas

Piedzērušos jauniešu banda ielaužas dzīvokļos Valkā 0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto-Shutterstock

Tiesai nodota krimināllieta, kurā apsūdzēti seši jaunieši par personu grupā veiktām huligāniskām darbībām, miesas bojājumu nodarīšanu vairākām personām, svešas mantas iznīcināšanu un zādzībām, tostarp personu apliecinoša dokumenta zādzību.

Izmeklēšanas materiāli liecina, ka 2016. gada oktobrī apsūdzētie, būdami alkohola ietekmē, meklējot kādu viņiem zināmu sievieti, iekļuva vairāku māju dzīvokļos. Jaunieši dzīvokļos iekļuva pret tur dzīvojošo personu gribu, vairākiem dzīvokļiem sabojājot dzīvokļu ieejas durvis.

Apsūdzētie personu grupā, saskaņoti darbojoties, pārmeklēja dzīvokļus. Aiz huligāniskām tieksmēm, apgāžot skapjus, gultas, sitot ar līdzpaņemto dzelzs steku un lāpstu pa dzīvokļos esošajiem traukiem un citām mantām, tos izdemolēja un bez jebkāda iemesla uzbruka dzīvokļos esošajiem cilvēkiem. Cietušajiem tika sists, pielietojot arī dzelzs steku, nodarot viņiem miesas bojājumus.

Huligānisko darbību rezultātā tika sabojātas un iznīcinātas cietušajiem piederošas mantas un nodarīti materiāli zaudējumi kopsummā 293 eiro apmērā. Bez tam trīs apsūdzētās personas no minētajiem dzīvokļiem veica zādzības, nodarot cietušajiem mantiskos zaudējumus par kopējo summu – 639,42 eiro. Viens no jauniešiem nozaga pasi.

Valsts policijas darbinieki jauniešus notvēra brīdī, kad apsūdzēto izmantotajam transportlīdzeklim bija izbeigusies degviela un jaunieši automašīnu ar nozagtajām mantām pašrocīgi stūma pa ceļa braucamo daļu.

Apsūdzētās personas sauktas pie kriminālatbildības pēc trim Krimināllikuma pantiem – huligānismu, dokumenta nolaupīšana un zādzību.

Krimināllieta izskatīšanai nodota Valkas rajona tiesai.

LA.lv