Latvijā
Kriminālziņas

Piedzirdīja un iespundēja pensionāri, lai izkrāptu māju Garkalnes novadā1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā šonedēļ izskatīja krimināllietu, kurā apsūdzēts vīrietis par nelikumīgu brīvības atņemšanu kādai pensionārei, no kuras citi noziedznieki mēģinājuši izkrāpt māju.

Pensionārei Violai no Garkalnes novada 2012. gads nebija tas veiksmīgākais – nomira vīrs un vēlāk viņa nokļuva krāpnieku nagos. Pret astoņiem cilvēkiem citā tiesā – Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā – šobrīd notiek tiesvedība par 11 dažādu īpašumu izkrāpšanu, gadījums ar pensionāres Violas māju ir viens no tiem. Nākamā tiesas sēde pret šo krāpnieku grupu notiks augustā. Taču no šīs lietas atsevišķi izdalīta iepriekšminētā krimināllieta par nelikumīgo brīvības atņemšanu. Proti, kā izriet no tiesas sēdē izskanējušiem faktiem, krāpnieku grupa uzzinājusi par garkalnieti un nolēmusi viņu apkrāpt, izmantojot viņas vājības: tieksmi uz iedzeršanu un ierobežotās prāta spējas. Apmeklēja kundzi, kopā iedzēra, visādi citādi ieguva uzticību. Piesolīja 30 latus un aizveda uz Rīgu, kur iedzeršana turpinājās. Tad aizveda pie notāra, kurš pensionāres īpašumam noformēja ģenerālpilnvaru uz trešo personu. Notārs vēlāk taisnojies, ka kundze viņam likusies adekvāta un neesot bijusi reibumā.

Tālāk jau noziedzīgajai grupai bija vajadzīgs laiks, lai īpašumu pārdotu. Lai to izdarītu, mājas īpašnieci vajadzēja kaut kur paslēpt. Un tika nolīgts Imants Ēversons, kurš kundzi apņēmies izmitināt pie sevis Rīgas dzīvoklī un nelaist prom. “Operācija” sākās 10. septembrī. Imants un Viola laiku pavadījuši dzerot, sevišķi svarīgi bija reibuma stāvoklī noturēt pensionāri. Tomēr 17. septembrī Ēversons aizmirsis pieslēgt durvis un kundze aizmukusi, bet tai pat dienā atkal noķerta un ieslodzīta, bet atbrīvota 20. septembrī, kad viņas māja pārdota.

Saistītie raksti

Par nelaimīgo īpašnieci kļuva kāda rīdziniece, kura, lai nopirktu šo māju, pārdeva savu dzīvokli. Nu viņa ir palikusi bez dzīvokļa, bez naudas un nav tikusi arī pie mājas, jo policija paspēja to arestēt, iekams tā tika ierakstīta Zemesgrāmatā uz jaunās īpašnieces vārda.
Pret I. Ēversonu tika ierosināta krimināllieta pēc Krimināllikuma 152. panta otrās daļas par nelikumīgu brīvības atņemšanu, par ko draud sods līdz pat trijiem gadiem cietumā. Apsūdzētais gan gadu jau ir pazudis. Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā iztiesātajā lietā par īpašumu izkrāpšanu viņš ir liecinieka statusā. Kad bija tur liecinājis, tad arī pazudis.

Prokurors Vadims Iļasovs pat pieļauj versiju, ka I. Ēversons varētu nebūt starp dzīvajiem, jo apjomīgajā krāpnieku lietā dažs labs no aptuveni 80 lieciniekiem paspējis šķirties no šīs pasaules. Protams, iespējams, kungs ir noslēpies vai viņu noslēpuši, kā tas notika ar kundzi no Garkalnes novada. I. Ēversons gan bijis tik asprātīgs, ka iepriekš vienu no savām trijām dzīves vietām norādījis ugunsdzēsēju depo Saldū…
Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesnese Gunta Čepule tomēr vēl nolēma līdz 7. jūnijam, kad notiks nākamā tiesas sēde, likt pameklēt Ēversonu kādā medicīnas iestādē, kaut gan pati šaubās, ka kungs tur varētu atrasties. Ja nebūs, tad apsūdzēto izsludinās meklēšanā.

LA.lv