×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. aprīlis, 2012
Drukāt

Piedzīvojumi sākās Jūrmalā

jurmala1

30. aprīlī Jūrmalā notiks “Tritel xRace” piedzīvojumu sacensību jaunās sezonas atklāšana. Šīs sacensības būs izaicinājums gan profesionāliem sportistiem, gan iesācējiem un ģimenēm ar draugiem, kam patīk aktīvi pavadīt brīvo laiku.

 

“”Triatel xRace” ir vienas dienas jeb piedzīvojumu sprinta sacīkstes. Tas nozīmē, ka komandu trasē pavadītais laiks svārstās no pusotras (mini klase) līdz astoņām stundām (sporta klase). Trasē dalībniekiem ir jāapmeklē 50 kontrolpunkti – skrienot, braucot ar velosipēdu vai laivu. Komandu var izveidot trīs dalībnieki (mini klasē arī divi vai četri, lai varētu startēt ģimenes ar bērniem) – gan sievietes un vīrieši, gan abu dzimumu pārstāvji. Sacensību centrs būs Lielupes vidusskolā, un atkarībā no klases starts – no plkst. 10. Distance vedīs caur priežu mežu, Jomas ielu, pludmali un daudzām interesantām, bet mazāk zināmām vietām. Iepriekšējos gados ne viens vien vietējais atzina, ka “xRace” sacīkstes parāda dzimto pilsētu no citas puses, atklāj jaunas vietas, kuras, ikdienas gaitās steidzoties, paliek apslēptas. Parasti dalībniekiem vislielāko piepūli rada posmi, kas notiek vasaras otrajā pusē, kad meža ogu smarža novērš uzmanību no maršruta,” smej sacensību rīkotājs Jānis Vanags.

“Piedzīvojumu sacīkstes ir populāras visā Eiropā, un šādā līmenī Latvijā tās risināsies jau trešo gadu. Bez trim pamatdisciplīnām dalībniekus gaida vēl speciāli uzdevumi – velo leģenda, virves, kāpšana, līdzsvara noturēšana, lēcieni no augstuma, katapulta, kā arī dažādi prāta un stratēģijas veidošanas uzdevumi – izrēķināt, atrast vai uzminēt ceļu līdz nākamajam kontrolpunktam. Trasē ne tikai nāksies izmantot topogrāfiskās, ceļu un foto kartes, bet tās būs jāprot lasīt nedaudz pārveidotas – spoguļkartes, leģendas vai kopkartes, kas saliekamas no puzles gabaliņiem. Lai gūtu panākumus, svarīga loma ne vien fiziskajam spēkam, bet arī komandas stratēģijas plānošanai un attapībai, jo būs uzdevumi, kuros jāsadarbojas vairākām komandām, piemēram, pārceļoties pāri upei ar plostu.

 

Ja regulāri sportojat divas, trīs vai vairākas reizes nedēļā un ir kaut neliela orientierista pieredze, droši varat pieteikties startam sporta klasē. Ja aktīvi izkustēties nesanāk regulāri, taču protat apieties ar kompasu, piemērota būs tautas klase, bet mini klasē var doties arī jaunieši vecāku pavadībā.”

Jurmala5

Šīm piedzīvojumu sacensībām nav nepieciešamas speciālas zināšanas, jo iepriekšējās sezonās vairākas komandas pierādījušas, ka distancē ļoti veiksmīgi tiek galā arī bez kompasa un orientēšanās pamatiem, uzmanīgi lasot karti. Vajadzīgi tikai velosipēdi, vēl pāris domubiedru un katram gadījumam aprīkojums pirmās palīdzības sniegšanai. Sacensību organizatori piedāvā pārējā inventāra nomu: identus jeb elektroniskās čipkartes, velo ķiveres, kas ir obligāts ekipējums, kompasus, kartes turētājus velosipēdiem, kas būtiski atvieglo trases veikšanu. Sacensību laikā starta vietā bez papildu maksas tiks nodrošināts silts ēdiens, duša, velo serviss, mantu glabātava, medicīniskā palīdzība un bilžu skatīšanās pēc finiša. Piedzīvojumu sacīkstes būs iespējams vērot arī internetā. Turklāt pašiem dalībniekiem GPS sistēma ļaus pēc sacensībām aplūkot savu ceļu uz mērķi un izanalizēt pieļautās kļūdas.

“Šajā sezonā būs pieci sacensību posmi, un katru reizi mači notiks citā Latvijas pilsētā, seriāla uzvarētāju nosakot četru labāko posmu kopvērtējumā. Nākamajā posmā 2. jūnijā Valkā un Valgā kopā ar Igaunijas “Xdream” sacīkstēs startējošajiem plānojam uzstādīt Ginesa rekordu ar lielāko piedzīvojumu sacensību dalībnieku skaitu pasaulē – 1500 sportistiem. Pēc tam 7. jūlijā sekos sacensības Siguldā, 18. augustā Rīgā galvaspilsētas svētku ietvaros un 22. septembrī Līgatnē, kur notiks “Triatel xRace” seriāla noslēgums un sezonas laureātu apbalvošana.

Vidēji vienā posmā piedalās vairāk nekā 500 dalībnieki (150 komandas). Lai arī pārsvarā startē vīrieši, tomēr katra trešā ir sieviete. Mūsu jaunākajam dalībniekam ir astoņi, vecākajam – 59 gadi. Jau otro gadu uz sacensībām ierodas dalībnieki ne tikai no Latvijas, bet arī citām valstīm – Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Holandes, ASV,” atklāj J. Vanags.

Lai piedalītos sacensībās, mājas lapā www.xrace.lv ir jāreģistrē komanda (3 cilv.). Jūrmalas posmam var pieteikties līdz pat sacensību dienai (dalības maksas atlaide līdz 24. aprīlim).

 

Vērts apskatīt

• Līdz 22. aprīlim Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu 29) apskatāma radošās apvienības “Blaumeier” (Brēmene) glezniecības izstāde “Pēdējais kliedziens – meklējot Edvardu Munku”. To veidojuši 24 mākslinieki, kuri iedvesmojušies no norvēģu impresionista E. Munka darbiem un to raksturīgākajām tēmām – mīlestības, slimības, nāves. Norvēģijas un Munka muzeja Oslo apmeklējuma iespaidā tapuši abstrakti un reālistiski portreti, pašportreti, ainavas, marīnas un akti.

 

• 26. aprīlī plkst. 19 Kauguru kultūras namā (Raiņa 110) izrāde “Bērziņš – Jeb…” ar aktieri Andri Bērziņu galvenajā lomā. Piedalās arī Raimonda Vazdika, Ruta Vītiņa un Imants Pakalnietis. Biļetes: Ls 3 – 4. 28. aprīlī plkst. 14 vokālās grupas “Putni” koncerts. Biļetes: Ls 2.

 

• 19. maijā Jūrmalā risināsies “SMS credit” velomaratons. Distances: sporta – 126 km, tautas – 60 km, ģimenes – 14 km. Dalības maksa līdz 26. aprīlim zemāka: Ls 5 – 12. Pieteikties: www.maratoni.lv.

 

Kas jāapskata

1. Jomas iela.

2. Aspazijas māja (Dubulti, Z. A. Meierovica prosp. 20).

3. Brīvdabas muzejs – 19. gs. piekrastes zvejnieka sēta ar tai raksturīgajām ēkām – dzīvojamo māju, ratnīcu ar klēti, tīklu šķūni, zivju kūpinātavu, pirti un citām būvēm, kas atvestas no dažādiem jūrmalas zvejnieku ciemiem (Lielupe, Tīklu 1a).

 

Kur nakšņot

1. Viesnīca “Lielupe” (Jūrmala, Bulduru prosp. 64/68).

2. Viesu nams “Melnais stārķis” (Kolkas 12 – Jaunķemeri).

3. Hostelis “Līvu akvaparks” (Dzintaru prosp. 52/54).

 

Kur paēst

1. Restorāns “Tupeņkrogs” (Jūrmala, Amulas 6 – Jaundubulti).

2. Kafejnīca “Kūriņš” (Kaugurciema 47 – Kauguri).

3. Kafejnīca “Zem burām” (Vidus prosp. 38/7 – Bulduri).

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+