×
Mobilā versija
Brīdinājums +2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
22. oktobris, 2015
Drukāt

Piedzīvojumi un erotika: pirmizrāde Manna “Avantūrista grēksūdzei” (1)

Foto: Gunārs JanaitisFoto: Gunārs Janaitis

Ceturtdien, 22. oktobrī Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvos Tomasa Manna “Avantūrista grēksūdze” Mihaila Gruzdova režijā, LA.lv uzzināja teātrī.

Kaut arī plaši pazīstams kā biezu filosofisku un eksistenciālu romānu autors, Tomass Manns savā pēdējā darbā ķeras pie piedzīvojumiem, dēkām un, kā rāda nosaukums – avantūrām, lai runātu par to, ka izdzīvošanai modernā sabiedrībā nepieciešami sakari un drosme.

Lugas galvenais varonis Fēlikss Kruls ir nabags no dižciltīgas ģimenes, kurš spiests dzīvē tikt uz priekšu pats saviem spēkiem. Vēriens un veiksme, ar kādu no viena piedzīvojuma viņš metas otrā, ir apbrīnojami un spēles noteikumi viņu nebiedē – viņa ceļš ved gan cauri dažādām gultām, gan citu kabatām, gan svešu identitāti.

“Avantūra, ķermenis, dvēsele, pasaule, karjera, mērķis, erotika, mīlestība, sekss, dzīves jēga – tie ir paši svarīgākie cilvēka esības jautājumi, uz kuriem mēs, veidojot izrādi, gribējām atbildēt” – atzīst izrādes režisors Mihails Gruzdovs.

Lomās Zane Dombrovska, Daiga Gaismiņa, Zane Jančevska, Dita Lūriņa, Mārtiņš Brūveris, Raimonds Celms, Ģirts Liuziniks, Juris Hiršs, Valdis Lūriņš, Jurģis Spulenieks, Sanita Pušpure, Liene Sebre, Evija Skulte, Gunta Virkava, Kristaps Ķeselis.

Izrādē piedalās dejotāja Erna Daudzvārde un gaisa vingrotāji Natālija Ivanova, Vadims Lukjančuks.

Izrādes scenogrāfs Aigars Ozoliņš, videomākslinieks Māris Kalve, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, horeogrāfs Iļja Vlasenko, gaismu mākslinieks Igors Kapustins.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Mjāāā, bērniem līdz 16 ieeja liegta…

Draugiem Facebook Twitter Google+