Mobilā versija
+3.7°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
2. janvāris, 2014
Drukāt

Piedzīvota jau piektā naudas maiņa
 (1)

Foto - Ilze GalkinaFoto - Ilze Galkina

SIA “Union Med” aptieka Smiltenē 1. janvārī sagaidīja teju vairāk pircēju nekā ielas otrā pusē esošais pārtikas veikals. Vieni nāca pēc zālēm kuņģa kaišu dakterēšanai pēc svētku vakariņām, citiem piemeties liels klepus, vēl kādam ne saukts, ne gribēts jaunais gads ar temperatūru iesācies…

Aptiekas vadītāja Elita Stoša stāsta, ka eiro gan viņa, gan darbinieces bijušas gatavas jau krietni iepriekš: “Kā maksās zāles, iepazinām, kad uz kastītēm, pudelītēm, saitēm – absolūti visam, ko pārdodam, sākām rakstīt cenas gan latos, gan eiro. Arī kases aparātus mums pārprogrammēja centralizēti, ir tablo, uz kura pircējam redzamas summas abās valūtās. Pagājušā gada nogalē pirmie bija lati, otrie –
eiro. Tagad otrādi līdz brīdim, kad latus vairs kā maksāšanas līdzekli nepieņemsim. Ļoti ceram, ka nebūs klientu, kuri vēlēsies nopirkt kabatlakatiņu paciņu, maksājot ar simts latu naudas zīmi.”

1. janvārī gan jau no paša rīta par zālēm deviņu eiro vērtībā tika maksāts ar 50 eiro naudas zīmi un aptiekā tā tika pārbaudīta atbilstoši instrukcijām. Tuvākajās dienās Elitai solīts atvest skeneri, lai varētu pārbaudīt lielās naudas zīmes, tādējādi nodrošinoties pret viltojumiem.

Savukārt smiltenietis Uldis Kalniņš par latu nomaiņu noskumis nebija: “Manā mūžā šī ir piektā naudas maiņa. Tos krievu rubļus gan atceros tā nosacīti, jo 1941. gada jūnijā biju tikai četrus mēnešus vecs, kad ģimeni no Talsiem aizveda uz Krasnojarskas novadu. Mamma 1946. gadā kopā ar mani atbēga uz Latviju, bet es 1949. gada 25. martā ar vecomammu kopā ceļoju uz Sibīriju vēlreiz. Kad atgriezāmies, tad bija vēl Staļina rubļi, tad nāca Hruščova rubļi, tad Repšes rubļi, tad Latvijas latiņi un nu ir Eiropas eiro. Kas vainas? Lai tikai tās naudiņas šogad nevienam neaptrūktos!”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. malacis onka. Nevaid, nenosoda eiro, neraud pēc latiem, bet pasaka skaidri un pozitīvi. Tāpat visi lai labāk to brīdi kamēr bļauj un vaimanā kā eiro riebjas, lai labāk pa to laiku apdomā, kā maksās un iepazīstas ar naudu.

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+