×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
13. marts, 2017
Drukāt

Piejūras dabas parkā brīvi mētājas nesprāguši, bīstami lādiņi (7)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

2015. gada novembrī raidījums “Bez Tabu” devās uz piejūras dabas parku netālu no Garciema, Carnikavas novadā. Kāds vietējais iedzīvotājs ziņoja, ka dabas parkā, kuru iecienījuši pastaigu mīļotāji, kā arī orientēšanās sporta cienītāji, virs zemes atrasti vairāki desmiti nesprāgušas munīcijas vienību

“Sveiks. Kopš “Bez Tabu” vizītes 2015. gadā piejūras dabas parkā nekas nav mainījies. Nesprāgušie lādiņi kā bija, tā vēl joprojām ir virs zemes taku malās.”

Reaģējot uz puiša atsūtīto ziņu, raidījums atkal dodas Garciema virzienā. Telefoniski uzklausot norādes, izdodas atrast pirmo orientieri. Tas palicis no orientēšanās sacensībām, un nojaušams, ka dalībnieki staigājuši teju gar pašu lādiņu. Tas ir nedaudz lielāks par cigarešu paciņu, bet ir zināms, ka netālu atrodas vēl vairāki spridzekļi, kuri ir lielāki un bīstamāki.

Informāciju par atrasto spridzekli raidījums nodod Valsts policijai (VP),kura atsūta Carnikavas pašvaldības likumsargus. Vieta tiek norobežota un izsaukti sapieri. Nākamajā dienā raidījums saņem video, kas pierāda, ka virs zemes ir vēl nesprāguši lādiņi. 44 mm prettanku šāviņi, kurus raksturo kā bīstamus un kurus nedrīkst kustināt.

Kas pa šo laiku ir darīts ar šo teritoriju? Valsts vides dienests (VVD) atbild, ka tā ir Aizsardzības ministrijas atbildība. Vēlāk gan noskaidrojas, ka par sanācijas plāna izstrādi tomēr atbild VVD, bet līdz pat šai baltai dienai no Carnikavas novada domes nav saņemts pieprasījums.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. No kurienes lādiņu atradējam tik dziļas zināšanas par detonatoriem un lādiņiem.

 2. pirms gada tādu nesprāgušo jūra izmeta Carnikavas krastā, visu dienu nostāvēja, tik kkad naktī Ādažu sapieri savāca, bezatbildīgi tas viss…

 3. Tagad nemaz sanācijas plānu nevajadzēs- ziņa palaista, gan amatieri paši visu izdarīs.

 4. Kur tad Carnikavas varonīgie muņi, kas tur lielā skaitā braukā “vaktēdami” iedzīvotājus un lapeles rakstīdami ? Kad kaut kas jāizdara patiesi lietderīgs, kur nenāk nauda un statistika, bet kas ir bīstams, tad šie pazoļu varoņi izkūp !

 5. VVD nav laika ar sīkumiem nodarboties, viņi knapi paspēj drukāt piekrišanas atļaut būvēt ārzemnieku cūku fermas apdzīvotu vietu centros.

 6. Kas ir lādiņš? Ar ko lādiņš atšķiras no ŠĀVIŅA? Žurnaļugas, pajautājiet skaidrojumu par LĀDIŅIEM mūsu “militāristiem”, jo izskatās, ka jūsu galviņās galīgā šļura!

  • cik atceros no krievu armijas laikiem, iznīcināšanas pariktu sakarā,
   lādiņš ir tā sastāvdaļa, kas tieši iznīcina objektu.
   Šāviņš ir kombinācija no iznīcinošās sastāvdaļas un sastāvdaļas,
   kas nogādā iznīcinošo sastāvdaļu uz mērķi.
   Šaut un ierakt kājnieku mīnu nav viens un tas pats.

Draugiem Facebook Twitter Google+