×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
17. novembris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Piekāpties, atkāpties, padoties (14)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Teroristiem izdevās īstenot sātanisku plānu. Iepriekšējā reizē bija atrasts formāls iegansts slaktiņam redakcijā, jo karikatūrās apkaunots pravietis. Šoreiz asins peļķēm pārplūda smagā roka koncertzāle, restorāni, izpriecu vietas, kur Parīzē piektdienu vakaros ir svētki – tas nebija bezmērķīgi, bet zināmā mērā uzbrukts simboliem. Dusmas bija gluži dabiska eiropiešu pirmā reakcija uz apšaušanu, varasvīri sašutuši sauca, ka pieteikta karadarbība. Karš starp musulmaņu radikāļiem un brīvai, demokrātiskai pasaulei piederošiem pilsoņiem.

Ja apstākļi tik nopietni, var reaģēt ar lepnu vienbalsīgu Marseljēzu, tomēr nogalināti cilvēki, kurus Francija atkal nenosargāja. Teroristu automātu kārtām sekoja birokrātiskas atbildes. Cits caur citu Eiropas līderi runāja iestudēto kā pēc katras asinsizliešanas. Nepieciešams novērst cēloņus, apcirst terorismam saknes. Jāstiprina ES ārējās robežas. Kā papagaiļi refrēnā atkārtoja – parādīsim, ka neesam iebiedējami! Ja monotonitātē pavīdēja kas svaigs, tad Laimdotas Straujumas līdzjūtība “sporta pasaulei”, vai ieskanējušās balsis par efektīvāku nelegālo robežšķērsotāju atpakaļ nogādāšanas ­mehānismu.

Jautājums – kāpēc nekas no piesauktā netiek darīts? Latvijas provinciālā tērgāšanā kā galveno tematu virza – vai, kaut tik nacionālisti nekurinātu rasu naidu un pirti bēgļu ielaišanas politikai. Kurš ko kurina? Pretstatā politiķu tukšmuldēšanai cilvēki cenšas vērtēt situācijas bīstamību Latvijā, un arī sabiedriskās TV studijās atbildīgām personām vajadzētu uzdot sabiedrībai svarīgus, nevis bezjēdzīgus, sīku kniebienu vērtus jautājumus. Tāpēc pareizi atcerējies prezidents Vējonis – jāsaglabā spēja spriest un pieņemt loģiskus lēmumus.

Valstij nozīmīgākā funkcija ir un paliek gādāt par pilsoņu drošību, taču no galvas zināmām, sausām frāzēm neizriet apziņa, ka jele kādreiz Eiropa atgriezīsies kā droša vieta, kur skatīties klātienē futbolu, piektdienās pasēdēt vīnūzī. Īsi pirms traģēdijas Parīzē specdienesti operācijā vairākās valstīs savāca norvēģu cietumā sēdošā mullas Krekara asinskāros piekritējus, kas tika organizēti varasdarbiem. Nesen karavīri atbruņoja teroristu, kurš dzīrās uzlaist gaisā ātrvilcienu, un pirms gada musulmaņu fanātiķi ar furgonu taranēja Ziemsvētku tirdziņu vai ielauzās ebreju sinagogā ar slepkavīgiem nolūkiem. Plus – “Charlie Hebdo” upuri. Tiešām izskatās – kāds grib tektoniskas pārmaiņas vecajā kontinentā, sēt bailes, paniku kristīgajā pasaulē un pēc tam ņemt virsroku. Ja vēl neesam ievilkti karā, tad esam uz kara sliekšņa. Ja organizē haosu, tad bēgļu straume arī ir ūdens uz dzirnām. Tādā brīdī gribētos stingrāku virsvadību, nevis piekāpties, atkāpties, padoties politiku un bez mitas apzelēšanu, ka jādara tas, tas un tas ar čika iznākumu.

Lai gan varmācības veic Allāha vārdā, politiķi pacietīgi un toleranti pamāca, ka islāms ir nekaitīga reliģija. Tikai nomaldījušās melnās avis strādā melnus darbus. Lielākā daļa labo muhamedāņu ēd auzu tumi, atsevišķi sliktie puiši dod priekšroku jērgaļai. Tomēr kāpēc islāma pazinēji sabijušies brīdina, ka islāmticīgie pārmāks eiropiešus ar lielāku iekšējo spēku un vitalitāti, izvirzīs prasības, nošaus Eiropas vērtības (demokrātiju, plurālismu utt.), ieviesīs savu blīvas tumsas likumu? Kāpēc par atbildi valda pasivitāte, bezspēcība, roku plātīšana uzbrucēju priekšā, un – no kurienes šie uzbrucēji smeļas spēku? Nu, pieņemiet loģiskos lēmumus! Aizveriet ārējās robežas, iedarbiniet atpakaļsūtīšanas mehānismu. Var būt, ka zinoši kareivīgo reliģiju pētnieki pārspīlē, tomēr cilvēki nedrošībā jautā – kur sprāgs nākamreiz?

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. viss ir sacies,process vairs nav apturams.A Latvijas “galvenie” veel sagadajusi 20 tulkus.Vai nav zirgam jasmejas,ko? Vemt gribas,lai neteiktu vairaak.Dzivo,kaa maisaa.Kur palika Mucenieki treknie un bagatie ar Iphonie apgadatie melnisi? Hij vinus sazin,varas viiriem pohuj,vai ne? Galvenais, kaa uznemsim beglus?

 2. Te daudz kam var piekrist.
  Bet kāpēc E. Līcīša pieminētajā LTV raidījumā ar žurnālista Bojāra centīgu līdzdalību tika apslāpēta jebkura iebilde bažām par Latvijas nākotni? Bojāra uzvešanās vairāk atgādināja prokurora apsūdzību NA, nevis vēlmi meklēt atbildes uz tautai svarīgiem jautājumiem. Visreālistiskāk domājošie un kompetentākie no klātesošajiem izrādījās profesors L.Taivāns, eiroparlamentārietis R.Zīle un eksprezidents V.Zatlers.
  Raidījumā neatradās vieta nevienam saeimas drošības padomes loceklim, toties tur sēdēja superliberāle žurnāliste Veinberga, kura gatava iebilst jebkuriem drošības pasākumiem, pat iziešanai cauri lidostas pārbaudes mehānismam, jo tā lūk, tiekot apdraudētas viņas cilvēktiesības.
  Toties viņas domu gājiens lieliski sasaucās ar paša Bojāra pausto un izprasto demokrātisko vērtību jēdzienu, kuru aizsegā iedzīvotāju drošība ir tikai pakārtots jēdziens.
  Kam īstenībā bija domāta šī LTV pārraide un kādu signālu tautai ar to sniedza pats žurnālists Bojārs?

 3. Varas nodevība.

 4. jūs bēglīši nāciet ar priecīgu prāt' Atbildēt

  Pat katram meža lopam ir sava teritorija, par ko tas gatavs konkurentam-ieklīdenim rīkli pārkost. Ja nespēs – nolīdīs biežņā klusu nosprāgt. Un Eiropa pašlaik atgādina šādu parazītu apņemtu pussprāgoņu …

 5. Tāda tukša runāšana mūsu kungiem pie kājas.
  Ar sūdainām dakšām uz valdības namu un Saeimu.
  Piespiest Lēnumu tūlīt uz vietas piezvanīt Junkeram un pateikt, ka Latvija nevienu migrantu nekad neuzņems. Lai viņš tur, otrā galā svepst, ko vēlas.
  Te vairs nav runas par kaut kādu tur Eirpoas vienotību un šengenas zonu. Brisele ir nolēmusi Eiropu labprātīgai kolektīvai pašnāvībai.
  Vai mēs tur solidāri piedalāmies? Tāds ir jautājums.

 6. Ko nu runāt- nav mūsu valstī nedz valstsvīru, nedz valstssievu ar mugurkaulu un spēju aizstāvēt un pastāvēt par savas valsts un tautas interesēm! Ir tikai zili-rozā kolaboracionisti un demagoģiski “tolerances” sludinātāji, tukšu salmu kūlēji,”veiksmes stāstnieki”, kas neaizmirst pašlabumu un tādēļ naski un bez ziepēm pielien un ielien “dižo onkuļu” specifiskajās vietiņās. Nožēlojami un riebīgi!

 7. No islama garīgajiem līderiem netiek prasita nekāda atbildiba,lai gan šī relīģija ir ļoti labi organizeta un droši vien tās līderiem ir zinams viss,kas notiek tās kopienās.

 8. Jā,varbūt ieklīdeņiem tā liktos kā kautuve,bet mēs to sauktu par filtrācijas nometni,kur nekauj,bet sašķiro,ko atstāt asimilēšanai,ko tūlīt uz ātrlaivu atpakaļ vešanai.Un proporcijai būtu jāsākas no 5:5 ar tendenci par atpakaļ sūtāmo skaita palielināšanu.Nevar vienlaicīgi žēlot nošauto tuviniekus un uzņemt jaunus potenciālu šāvēju pūļus.

 9. Nauda valda pār pasauli….. tikai vai viņsaulē tā būs vajadzīga ?

 10. Tur jau tā lieta, ka “visi ir sašutuši” par tiem “bēgļiem”, bet nez kādēļ neviens nav sašutis par tiem bēgļu plūdu izraisītājiem un bēgļu iekšā laidējiem Eiropā.
  Kāpēc vajadzēja uz izdomātu iemeslu pamata, aizbildinoties ar demokrātijas viešanu, likvidēt valstu valdības Irākā, Lībijā un uzsākt valdības gāšanu Sīrijā?
  Kāpēc Eiropas savienības valstis nesargā savu ārējo robežu, bet no ārienes pieļauj nekontrolētu migrantu plūsmu un cilvēku kontrabandu?
  Kāpēc kā nediskutējama patiesība tiek sludināts Eiropas savienībā ietilpstošo valstu pienākums uzņemt un izvietot savā teritorijā šos migrantus un šim mērķim tiek izdalīti ievērojami līdzekļi?
  Un šos “kāpēc” varētu vēl turpināt, taču galvenā doma, kas rodas visa tā sakarā ir tāda, ka tas viss nav kļūdīšanās vai neapdomība. Tas ir smalki izstrādāts plāns kā Eiropā likvidēt tautu kopību pēc nacionālās piederības un no visiem mums izveidot vienveidīgu, beztiesīgu vergu baru, kas kalpos starptautiskajam kapitālam. Pasaules varenie saprot, ka ir tikai viens reāls šķērslis viņu neierobežotajai kundzībai pasaulē – tas ir tautu nacionālisms. Iznīcinot tautu nacionālo kopību, tiek iznīcināta tautu spēja pretoties paverdzināšanai. Bet ar terorismu un anarhiju policejiskā valstī ātri var tikt galā. Protams, tikai tad, kad pienāks tāda vajadzība. Bet līdz tam terorismu, anarhiju un nekontrolētu migrantu plūsmu var izmantot cīņā pret tautu nacionālismu.

  • Bravo ,Žuli !! 100% taisnība !!! Vēl var piebilst,ka to visu zina un saprot gan Eiropas vadītāji , gan Latvijas Pielīdēju Valdība ! Gan Merkele , gan Straujuma ir savu tautu slepkavas īsākā vai ilgākā laika periodā . Viens man nav skaidrs —- par cik lielu naudu šie “vadītāji ” ir pārdevuši savas tautas ???Jo visu šo shēmu iedziļinoties NEVAR NESAPRAST ! Pat stulbie reņģēdāji ir atkoduši to visu . Un kam tas ir vajadzīgs, arī nav noslēpums ….

 11. nedara neko tāpēc, ka nav saņemta “vis-vien-līdzīgākā”pavēle…

 12. Divi nepatīkami jautājumi-
  1. Kāpēc neaizgriež bumbotāju naudas krānus Sīrijas-Irakas naftas laukos?
  2. Kāpēc nenoskaidro šo bumbotāju patieso saimnieku, kurš tos sūta atriebibai par Ukrainu un pat Mistral. Tā ir tāla liela kombināciju spēle, kuras dalībnieki pat nezin galveno šahistu… un domās mirst par Allahu,bet patiesībā par… ( lai atkal pielaistu pie lielā galda ).
  Prāta vingrināšanai – savulaik Romā šāva uz poļu pāvestu, vainīgo noķēra, bet tālākās pēdiņas un pēdiņu pēdiņas, kur vedināja skatīties – arī toreiz neviens tik tālu neskatījas ( nēesot izdevīgi saredzēt…). Šoreiz tas pats – tikai citā mērogā…

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. TV tematiskās pakas

Nacionālā apvienība šonedēļ koalīcijas padomē aicināja valdību veidojošās partijas “spert izlēmīgus soļus valsts informatīvās telpas aizsardzībā”, jo “absurda situācija, ka valstij piederošais uzņēmums “Lattelecom” ar plašu Kremļa televīzijas kanālu piedāvājumu savās paketēs faktiski darbojas pretēji Latvijas drošības interesēm.”

“Lattelecom” padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins, televīzijā diskutējot par iespējām ierobežot Krievijas propagandas TV kanālus, sacīja: “Lielākā daļa mūsu klientu – apmēram trīs ceturtdaļas klientu – izsakās ļoti negatīvi par varbūtību, ka viņu TV pamatpakā varētu nebūt šo Krievijas kanālu. Līdz ar to tīri komerciāli tas būtu absolūti nepieļaujams lēmums.” Tiem klientiem, kas vaicā, kāpēc netiek dota iespēja izvēlēties tādas paketes, kurās nav Krievijas kanālu, “Lattelecom” parasti atbild, ka lētāk no biznesa viedokļa ir iekļaut Krievijas kanālus, bet, ja veidotu kanālu paketi bez tiem, tā patērētājiem izmaksātu ļoti dārgi.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+