×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. oktobris, 2013
Drukāt

Pieķerti trīs maluzvejnieki, kas Daugavā izlikuši lašu tīklus

Ilustratīvv attēls. Foto: LETAIlustratīvv attēls. Foto: LETA

Zvejas tīkls ar pludiņiem.

26. oktobra naktī Valsts policijas Prevencijas pārvaldes darbinieki sadarbībā ar Valsts vides dienesta inspektoriem netālu no Rīgas HES pamanīja trīs vīriešus, kas nodarbojās ar nelegālu zveju. Vīrieši Daugavā bija izvietojuši divus 50 metru garus tīklus ar mērķi nozvejot lašveidīgās zivis. Visas trīs personas aizturētas notikuma vietā, un sastādīti divi administratīvā pārkāpuma protokoli par zvejas noteikumu pārkāpšanu, portālam “LA.lv” pastāstīja Valsts policijā.

Neilgi pēc pusnakts Prevencijas pārvaldes inspektori saņēma informāciju par iespējamu nelegālu zveju Daugavā netālu no Rīgas HES. Dodoties uz pārkāpuma vietu un uzsākot tās apskati, pēc kāda laika policijas un Valsts vides dienesta darbinieki pamanīja, ka ūdenī laivā atrodas vīrietis, kurš no ūdens velk ārā tīklu. Pēc tam vīrietis ar laivu devās uz krastu, kur tīklu kopā ar nozvejotajām zivīm nodeva citai personai.

Zvejas rīku un zivju nodošanas brīdī to saņēmējs, 1974. gadā dzimis vīrietis, un vēl viena persona, notiekošo novērojušais 1969. gadā dzimis vīrietis, tika aizturēti. Pēc brīža policijas darbiniekiem izdevās aizturēt arī laivā esošo 1980. gadā dzimušo vīrieti, kurš bija uzsācis otra zvejas tīkla izvilkšanu.

Pie vīriešiem konstatētas divas lašveidīgās zivis. Nodarītie zaudējumi lēšami aptuveni 600 latu apmērā. Administratīvo lietvedību pret diviem maluzvejniekiem – 1980. gadā dzimušo un 1974. gadā dzimušo vīrieti – uzsācis Valsts vides dienests. Par administratīvo pārkāpumu vīriešiem draud naudas sods no 200 līdz 500 latiem ar iespējamu aprīkojuma konfiskāciju un zvejas tiesību atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.5
Alūksne +14.4
Daugavpils +12.2
Saldus +13.1
Liepāja +16.7
Jelgava +11.8
Ventspils +17.3
Limbaži +15
Madona +10.4
Rēzekne +13.9
Draugiem Facebook Twitter Google+