×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. oktobris, 2015
Drukāt

Kā dzīvot, pieklusināt skrējienu. Saruna ar raidījuma “Bez tabu” vadītāju Agnesi Drunku (2)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Darbs, konkurences cīņa, lai tajā noturētos, mīļotais cilvēks, bērni, kuriem jāveltī pietiekami uzmanības un rūpju, lai viņi nejustos novārtā pamesti, sadzīve, vecāki, kas arvien biežāk slimo, draugi un radi, ar kuriem negribas zaudēt saikni. Pēdējos gados daudziem no mums arvien grūtāk nākas noturēt līdzsvaru starp darbu, ģimeni un dažādiem papildu pienākumiem. Stress ir mūsdienu cilvēka dzīves sastāvdaļa, un pilnībā no tā izvairīties nav iespējams. Bet var kaut ko darīt, lai neizsīktu fizisko un garīgo spēku rezerves. Mums katram ir sava stresa pārvarēšanas un enerģijas atjaunotnes formula. Kāda tā ir TV3 raidījuma “Bez tabu” vadītājai AGNESEI DRUNKAI?


Plāno darbus. Es cenšos dienā padarāmo saplānot, jo tad retāk rodas stresa situācijas. Skaidrs, ka vienmēr no tām neiznāk izvairīties, un to vislabāk zina mana ģimene, jo mēdzu uzsprāgt, vakarā pārnākusi no darba. Tad mani viss kaitina un traucē, pamanu katru putekli un vietā nenoliktu mantu. Taču es mācos savaldīties un ļauties notiekošajam. Mēģinu stresu uztvert kā neizbēgamu dzīves sastāvdaļu, ko dažkārt vajag nopurināt kā pīlei ūdeni. Neiekrampēties kaut kādās nepatīkamās izjūtās. Atklāšu, ka ģimenē īsta stresa menedžere ir jaunākā meita, kura mums māca būt pacietīgiem. Kad esmu kopā ar viņu, ļaujos Rūtas ritmam. Koncentrējos uz cilvēku, kas man jāauklē, jāaudzina, nevis uz putekļiem un izmētātām rotaļlietām.

Domāju, ka nevajag iekrist nevienā no galējībām – ne katru sīkumu ieplānot, ne ļaut, lai viss rit pašplūsmā. Šajā sakarā man palicis prātā mācītāja Induļa Paiča padoms par dienas kārtības plānošanu. Viņš ieteica vismaz vienu dienas pirmajā pusē ieplānoto darbu nepaveikt. Šādi rīkojoties, cilvēks aptver, ka ir brīvs, pats spējīgs pieņemt lēmumus savā dzīvē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Varbūt tie zīmējumi uz rokām ir kas īpašs, bet izskatās drausmīgi.

  2. Agnesei šo čirkaino frizūru laikam ieteicis kāds nelabvēlis…….Esmu redzējis – bet sen – kaut ko daudz gludāku uz viņas galvas un tad viņa pārvērtās par simpātisku sievieti

Draugiem Facebook Twitter Google+