×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
22. aprīlis, 2015
Drukāt

Piekodina uzmanīties no meža dzīvniekiem; autovadītājiem bīstamākie – lielie pārnadži (2)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Šogad apdrošināšanas sabiedrībā ERGO pieteikts jau 21 ceļu satiksmes negadījums ar meža zvēriem, no kuriem 40% notikuši pēdējā mēneša laikā, un apdrošinātājs brīdina, ka, tuvojoties dzīvnieku migrācijas laikam maijā, šāda veida negadījumu skaits pieaugs.

Saskaņā ar Valsts policijas datiem, 2014. gadā notikuši 300 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti meža dzīvnieki. Negadījumos dažādas traumas guvuši 40 cilvēki, bet vienā gadījumā ir arī bojā gājušais, informē ERGO komunikāciju speciāliste Inese Kronberga.

Pavasarī – īpaši maijā – meža dzīvnieki sāk migrēt, meklējot jaunas apmešanās vietas. Daudzi no šiem dzīvniekiem ir jauni, tāpēc viņiem vēl nav pieredzes, un tie ir pārdroši, šķērsojot ceļu.

“Bīstamākie dzīvnieki autovadītājiem ir pārnadži – alnis, staltbriedis, mežacūka un stirna. Piemēram, nesen atlīdzība 6750 eiro apmērā pieteikta par sadursmi ar alni, kurā cietušais auto nebija atjaunojams. Īpaši smagas var izvērsties avārijas uz šosejām un ārpus apdzīvotām vietām, kur lielākoties atļautais braukšanas ātrums ir 90 km/h. Tomēr arī apdzīvotā vietā, kur nav ceļa apgaismojuma, uz braucamās daļas pēkšņi parādījies dzīvnieks var radīt gan pietiekami lielus bojājumus transportlīdzeklim, gan nepatīkamus pārdzīvojumus, izbīli un stresu šoferim,” stāsta Ivars Vismanis, ERGO Atlīdzību regulēšanas departamenta direktors.

Kā skaidro Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis, bīstamākais diennakts laiks ir krēslas iestāšanās, kad dzīvnieki aktīvāk sāk pārvietoties barības meklējumos. Savukārt bīstamākās vietas ir tur, kur meža masīvi vai puduri robežojas ar lauksaimniecības zemēm. Šajās vietās dzīvnieki pārvietojas baroties uz laukiem.

“Jāpievērš arī uzmanība lauksaimniecības kultūrām – ziemas rapsis piesaista staltbriežus un stirnas, kas no meža dodas uz šiem laukiem baroties. Bīstamākas ir vietas, kur abās ceļa pusēs atrodas mežs šaurā joslā, kas savieno vienu meža masīvu ar otru,” uzsver Valters Lūsis.

Apdrošināšanas sabiedrība ERGO un Valsts meža dienests autovadītājiem iesaka:

būt uzmanīgiem uz ceļa un noteikti ievērot speciālās ceļa zīmes, kas tiek izvietotas vietās, kur ir vislielākā varbūtība, ka uz ceļa braucamās daļas var parādīties dzīvnieks;

censties pārraudzīt situāciju arī ceļmalās un blakus ceļam pieguļošajās mežmalās, laukos un pļavās;

ja redzams dzīvnieks, ir jāpatur prātā, ka tas var pēkšņi šķērsot brauktuvi;

jāņem vērā, ka brauktuvi nereti šķērso uzreiz vairāki dzīvnieki;

ja notikusi sadursme ar savvaļas dzīvnieku, par to jāinformē Ceļu policija, kas norādīs, kā rīkoties tālāk un informēs Valsts meža dienestu;

nekādā gadījumā nav atļauta traumētā vai mirušā dzīvnieka piesavināšanās – tas ir Medību likuma pārkāpums, par ko var tikt piemērots naudas sods līdz pat 350 eiro apmērā;

ja notriektais dzīvnieks apdraud citu satiksmes dalībnieku drošību un ja tas fiziski ir iespējams, ieteicams dzīvnieka ķermeni pārvietot no ceļa braucamās daļas uz ceļa nomali;

ja automobilim ir KASKO apdrošināšana, polises noteikumos noteiktajā termiņā jāsazinās ar savu apdrošinātāju un jāaizpilda iesniegums par negadījumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pareizākais variants ja Latvijas valsts mežiem būtu Obligātā civiltiesiskā apdrošināšana (tāpat kā autovadītājiem). Kā redzams no raksta, meža dzīvnieks taču ir paaugstinātas bīstamības objekts, kas var izraisīt negadījumus ar nopietnām sekām

    • Paaugstinātas bīstamības objekts ir Jūsu auto, bet meža dzīvnieks nevienam nepieder un ir šīs valsts tāds pat iemītnieks, kā cilvēks. Vienkārši – brauciet uzmanīgi!

Draugiem Facebook Twitter Google+