×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
20. jūnijs, 2016
Drukāt

Piekrīt virzīt pedagogu algu reformu izskatīšanai valdībā (3)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Koalīcijas padome šodien piekrita izskatīšanai valdībā virzīt pedagogu atalgojuma modeļa plānu.

Kā šodien pēc koalīcijas padomes sēdes sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), koalīcija vienojās pedagogu atalgojuma reformas modeli virzīt tālāk izskatīšanai Ministru kabinetā.

“Vienojāmies, ka [izglītības un zinātnes ministra Kārļa] Šadurska (V) projekts iet Ministru kabineta apritē uz priekšu,” apstiprināja Kučinskis.

Viņš norādīja, ka Finanšu ministrija papildu 4,5 miljonus eiro pielikumu jau iezīmētajiem 27 miljoniem eiro neatbalsta, līdz ar to droši vien notiks līdzekļu meklēšana iekšienē.

Vēl pagājušajā nedēļā tika norādīts, ka papildu budžetā jau iezīmētajiem 27 miljoniem eiro būtu jāatrod vēl seši miljoni eiro, tomēr, kā skaidroja Kučinskis, 1,5 miljoni eiro esot atrasti Izglītības un zinātnes ministrijas rezervēs.

“Ja gadījumā šī reforma izmaksā 31,5 miljonus, tad es vēlētos no koalīcijas partijām saņemt skaidru apstiprinājumu kopējā izpratnē, ka vairāk arī līdzekļu faktiski nākamā gada budžetā būs ļoti grūti atrast. Es kā premjers vēlētos vismaz drošības sajūtu un izpratni par to, ka visas partijas ir vienojušās, ka šī ir prioritāte un, iespējams, citas lietas būs uz nākamo gadu jāatliek,” sacīja premjerministrs.

Ministru prezidents piekrīt Šadurskim, ka ar pedagogu atalgojuma reformas jautājumu vairs nedrīkst vilcināties.

“Protams, šajās nedēļās vēl būs sarunas ar pašvaldībām, bet apmēram jūlijā punkts Ministru kabinetam ir jāpieliek, par to esam vienojušies,” sacīja Kučinskis.

Šadurskis skaidroja, ka valdībā šo jautājumu būtu jāskata 5.jūlijā, pirms tam to izskatot arī Ministru kabineta komitejā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kā nu nebūs apmierināts ar jauno modeli! Beidzot tiks vaļā no pēdējiem lauku iedzīvotājiem, citādi šie tur izdomājuši dzīvot, varēs tur savus NATO placdarmu uztaisīt!

  2. Vai tiešām OECD bagāto valstu kluba valsts nevar atrast finansējumu?
    Par kādu trūkstošo naudu iet runa? Kāpēc nekad nav neviena teikuma, cik pa šiem gadiem ietaupīts no skolu likvidācijas rēķina? Kā statistikas dati liecina no 2008.gada likvidētas 168 vispārizglītojošās skolas un 29 profesionālās skolas? Kāds ir valsts finansiālais ietaupījums uz to? Kur paliek ietaupītie miljoni? Pat ļoti aptuveni rēķinot tas sanāk vismaz 20 miljoni gadā ietaupīti? Interesanti, ka vienīgi augstskolu skaits ir palicis tas pats, lai gan studentu skaits ir par 50 tūkstošiem mazāks. Kam tie miljoni nepieciešami ,ja algas reāli pieaugs par 0.20 -0.40 centiem par stundu? Jau šobrīd kādā internātskolā tiek atlaisti 5 vai 7 pedagogi, kas jau ir 3000 mēnesī jeb 36 tūkstoši gadā ietaupījums. Visur izdevumi samazinājušies arī skolās, kas nav likvidētas, piemēram, mācību pārziņu slodzes samazinātas, atbalsta personāla likmes nav vai minimālas, nav ārpusstundu organizatora. Viss ir pa knapo, bet kur paliek ietaupītā nauda? Par kādiem trūkstošiem miljoniem runā? Tiem ir sen jāpaliek pāri!!!! Kur nu vēl 2008.gadā samazinātās un neatgrieztās algas.

Draugiem Facebook Twitter Google+