×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
5. oktobris, 2012
Drukāt

Piektā daļa nepilsoņu baidās no naturalizācijas eksāmena

Foto - LETAFoto - LETA

Apmēram piektā daļa nepilsoņu uzskata, ka nespēs nokārtot naturalizācijas eksāmenus, bet ceturtā daļa domā, ka pilsonība viņiem pienāktos automātiski, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) veiktās aptaujas rezultāti.

24,8% nepilsoņu nedodas naturalizēties, jo uzskata, ka pilsonība viņiem pienākas automātiski, bet 21,3% respondentu min, ka nespēs nokārtot eksāmenu.

17,2% respondentu gaida pilsonības iegūšanas atvieglojumus, bet 13,5% nenaturalizējas tādēļ, ka ar nepilsoņa pasi ir vieglāk ceļot uz NVS valstīm.

Vairāk nekā 9% respondentu norāda, ka viņiem nav laika pilsonības iegūšanas procesam, bet 8,2 ir apmierināti ar nepilsoņa statusu. 1,7% ir pateikuši, ka nevēlas naturalizēties, liecina aptaujas rezultāti.

Izteikts respondentu vairākums atzinuši, ka tuvākajā laikā neplāno iegūt Latvijas pilsonību, bet 24,6% iecerējuši naturalizēties.

Savukārt pilsonības pretendenti, kas iesnieguši naturalizācijas pieteikumus, kā visnozīmīgāko iemeslu pilsonības iegūšanai minējuši, ka dzīvo Latvijā un, iegūstot pilsonību, būs labāk bērniem. Pusei ir arī svarīgi piedalīties Saeimas vēlēšanās un kļūt par pilsoņiem Eiropas Savienībā. Daļa uzskata, ka pilsonība atvieglos iespējas iegūt darbu.

Nepilsoņu aptaujā piedalījās 1500 respondentu, savukārt pilsonības pretendentu vidū tika aptaujāti 750 cilvēku.

Latvijā ir apmēram 312 tūkstoši nepilsoņu. Kopumā kopš 1995.gada, kad Latvijā sākās nepilsoņu naturalizācija, Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā uzņemti 139 300 personu, pērn naturalizējās 2467 personas, bet šā gada pirmajos astoņos mēnešos ‒ 1627 personas.

PMLP norādīja, ka salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem naturalizācijas procesa intensitāte ir samazinājusies vidēji par 10%.

Naturalizācija ietver latviešu valodas prasmes pārbaudi, kā arī Satversmes pamatnoteikumu, valsts himnas teksta un Latvijas vēstures zināšanu pārbaudi.

Tāpat jau vēstīts, ka Centrālajā vēlēšanu komisijā nonākuši desmit tūkstošu vēlētāju parakstīti grozījumi likumā par automātisku pilsonības piešķiršanu visiem nepilsoņiem, ja viņi nav pauduši pretēju vēlmi. Komisijai būs jālemj par to tālāku virzību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+