Apbrīno

Piektais Dizaina filmu festivāls Kuldīgā 16

Publicitātes foto

Piekto gadu pēc kārtas Dizaina filmu festivāla rīkotāji ielūdz 2. un. 3. jūnijā doties uz Kuldīgu, lai baudītu labāko jauno kino, kas veltīts dizaina un mākslas tēmām un dzīvesstāstiem, kā arī apmeklētu vairāku izstāžu atklāšanu. Līdzīgi kā iepriekšējā gadā Dizaina filmu festivāls Kuldīgā iezīmēs noslēgumu divu nedēļu Starptautiskā glezniecības plenēra un vasaras skolas “Māksla pārdot mākslu” programmai. Šī gada festivāla grafiskā identitāte izstrādāta sadarbībā ar dizaineri Ievu Balodi.

Dizaina filmu festivāls kā ierasts apskatīs ar dizainu saistītas tēmas dažādu mākslas jomu kontekstā. Filmu seansus kino izrādīšanas vietās iekštelpās un brīvdabā papildinās tematiskas lekcijas, radošās darbnīcas un izstādes. Dizaina filmu festivāla programmā būs iekļauts jaunākais kino no visas pasaules, tostarp stāsts par simtiem gleznotāju Ķīnas pilsētā, kas reproducē Van Goga slavenākos gleznojumus, mēnesi garš unikāls ieskats monumentālā Londonas mākslas centra Bārbikana aizkulisēs, spriedzi pārsātinātas nedēļas kopā ar ikgadējās Ņujorkas Metropoles mākslas muzeja izstādes rīkotājiem, kas kļuvis par vienu no visgaidītākajiem notikumiem Ņujorkā un ko visā savā krāšņumā atklāj popdīva Rianna. Divos vakara brīvdabas seansos varēs sekot līdzi slavenā dizainera Stefana Sagmeistera egocentriskiem, bet visnotaļ mākslinieciskiem un komiskiem laimes meklējumiem, kā arī Džoija Skagsa spējai vairāku dekāžu garumā izjokot plašāku sabiedrību un medijus ASV. Šogad atsevišķā programmā būs apkopotas arī īsfilmas no Latvijas.

Šī gada Dizaina filmu festivāla grafiskā identitāte ir izstrādāta sadarbībā ar dizaineri Ievu Balodi, kas paralēli dizaina darbiem rīko eksperimentālā kino seansus, lekcijas un darbnīcas, kā arī kopā ar citiem interesentiem ir nodibinājusi Baltijas analogā kino biedrību. Pavasara sākumā Ieva sarīkoja pirmo Eksperimentālā kino festivālu “Process”.

Filmu programma būs kā daļa no plašākas pasākumu programmas. Nedēļu pirms Dizaina filmu festivāla Kuldīgā 25. un 26. maijā norisināsies vasaras skola “Māksla pārdot mākslu”, kurā piedalīsies lektori Ilze Žeivate (Galerija XO), Voldemārs Dūdums, Raimonds Kalējs (LMA) un dramaturgs, režisors Lauris Gundars. Savukārt 2. un 3. jūnijā Kuldīgas Mākslas namā un Kuldīgas Mākslinieku rezidencē tiks atklātas trīs izstādes – Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības bakalauru darbu izstāde, Glezniecības rezidences izstāde, Ievas Maurītes personālizstāde.

Dizaina filmu festivāla programma tiks demonstrēta Kuldīgas Mākslinieku rezidences ierīkotajā kinozālē (ieejas maksa 2,50 Eur), bet brīvdabas seansi bez maksas norisināsies Pils parka kinoteātrī „Goldingen Knight Cinema”. Filmas būs skatāmas oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu un angļu valodās.

Dizaina filmu festivāla programma:

Piektdien, 02.06.
16:00 LMA Glezniecības bakalauru darbu izstāde, Kuldīgas Mākslas nams
21:00 Maija pirmā pirmdiena / The First Monday in May (2016), Kuldīgas Mākslinieku rezidence
23:00 Laimīgā filma / The Happy Film (2016), Goldingen Knight Cinema Pils parkā

Sestdien, 03.06.
14:00 Latvijas filmu programma
Mēness nogurdinātais (Dace Pūce, 22 min.)
Lai smuki (Lāsma Ābele, 25 min.)
Lust Lust (Mārtiņš Grauds, 7 min.)
16:00
Glezniecības rezidences izstāde, Kuldīgas Mākslinieku rezidence
Ievas Maurītes personālizstāde, Kuldīgas Mākslinieku rezidence
18:00 Bārbikanija / Barbicania (2014), Kuldīgas Mākslinieku rezidence
20:00 Ķīnas van Gogi / China’s Van Goghs (2016), Kuldīgas Mākslinieku rezidence
23:00 Izjokošanas māksla / Art of the Prank (2015), Goldingen Knight Cinema Pils parkā

LA.lv