×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. novembris, 2014
Drukāt

“Piektais novads” – raidījums par latviešiem Īrijā (VIDEO) (2)

Arhīva fotoArhīva foto
Varbūt noder

Tiem, kam ērtāk skatīties raidījumu televīzijas ekrānos, atgādinām, ka šīs nedēļas nogalē kanālā Re:TV otrais “Piektā novada” raidījums būs ēterā piektdien, 28. novembrī, pulksten 22.00 pēc Latvijas laika jeb 20.00 pēc Īrijas laika, bet LTV1 kanāla rubrikā “Aculiecinieks” – 29. novembrī, pulksten 18.20 pēc Latvijas laika un 16.20 pēc Īrijas laika.

Raidījuma “Piektais novads” veidotāji ir gandarīti, ka to noskatījušies ļaudis ne tikai Īrijā un Latvijā, bet arī citās pasaules valstīs.

Raidījums “Piektais novads” top Zaļajā salā un to atbalsta Latvijas Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) un Latvijas Ārlietu ministrija.

Raidījuma veidotāji ir ziņu portāla “baltic-ireland” radošā komanda, kas piedalījās Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes un Ārlietu ministrijas izsludinātajā konkursā un projekta realizēšanai ieguva finansējumu vairāk kā 11 000 eiro apmērā.

Šī raidījuma tapšana ir ļoti nozīmīgs notikums ne tikai Īrijā, bet arī citur pasaulē dzīvojošajiem latviešiem.
Gan tāpēc, ka valsts pirmo reizi ir piešķīrusi naudu raidījumu un sižetu veidošanai par diasporas tematiku, gan tāpēc, ka pirmo reizi sabiedriskajā televīzijā par aizbraukušo dzīvi būs redzami tik apjomīgi raidījumi. Pie kam – tos veidos paši ārvalstīs dzīvojošie latvieši, kuri uz savas ādas izbaudījuši un izprot problēmas, ar kurām nākas saskarties, dzīvojot svešumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kas par muļķīgu nosaukumu! Latvijā jau ir 5 kultūrvēsturiskie novadi! Uzzinot par jauno raidījumu, padomāju, ka beidzot būs kāda pārraide veltīta Sēlijai, bet nekā. Kāpēc tik mulsinošs nosaukums? Jo “Sestais novads” neskan tik labi. Latvijas un latviešu mūžīgā tieksme nospiest mazākos par sevi, ignorēt mazāko novadu utt.

  2. Kaapeec piektais novads? Nesaprotu ar ko Akniistes novads, piektais no 110 novadiem taadu godu izpelniijies? Nudien nesaprotu???

Draugiem Facebook Twitter Google+